ДУБАЙ - тема 14

  • 49 358
  • 836
  •   1
Отговори
# 615
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Някой купувал ли от местна агенция и има ли разлика в цената от предлаганите в Бг посещения?
Може ли да препоръчате хотел с добра локация и цена?

аз купувах сафари до пустинята, фирмата е Funtours

# 616
  • Монтана
  • Мнения: 499
Някой купувал ли от местна агенция и има ли разлика в цената от предлаганите в Бг посещения?
Може ли да препоръчате хотел с добра локация и цена?

аз купувах сафари до пустинята, фирмата е Funtours


А цената каква беше

# 617
  • Мнения: 696
Моля някой който ще лети с Флай Дубай или скоро е летял да ми каже от коя страна се вижда палмата и Бурдж Калифа преди кацане. Защото искам да знам от коя страна да си купя места при за отиване и за връщане 😀
Не е от скоро, но едва ли е различно. При кацане в дясно , при излитане в ляво. Полетът не каца ли късно вечерта?

# 618
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравейте мили хора! Моля за малко помощ:
Понеже имаме 1 ден, в който трябва да направим Бурж Халифа, фонтаните и сафари имаме два варианта:
- Отиваме на сутрешно сафари /някой ходил ли е и много ли е по-зле от вечерното?/, а следобяд Бурж Халифа и фонтаните.
- Предпочитам този: Сутринта Бурж Халифа, следобяд сафари и вечерта, някой беше писал, че така са направили - шофьора да ни остави след сафарито на фонтаните за да ги видим и после си се прибираме сами към хотела.
А, и да питам също някой ходил ли е на сафари с взимане не от хотела, а от сборен пункт до МОЛ BurJuman?
Благодаря предварително!

# 619
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте мили хора! Моля за малко помощ:
Понеже имаме 1 ден, в който трябва да направим Бурж Халифа, фонтаните и сафари имаме два
- Предпочитам този: Сутринта Бурж Халифа, следобяд сафари и вечерта, някой беше писал, че така са направили - шофьора да ни остави след сафарито на фонтаните за да ги видим и после си се прибираме сами към хотела.
А, и да питам също някой ходил ли е на сафари с взимане не от хотела, а от сборен пункт до МОЛ BurJuman?
Благодаря предварително!
вторият вариант мисля, че е по- добър. Но не съм ходила на сутрешно сафари. но пък фонтаните са по -красиви вечер. нашият ваучер беше от сборен пункт и въпреки това дойде колата и ни взе от хотела.

# 620
  • Мнения: 581
Снощи се прибрахме от Дубай. Доволна съм, че посетихме всичко набелязано. Забелязах, че често са коментирани в темата “забранените” в Дубай и очаквах много консервативно отношение. Оказа се, че в мола (и Дубай мол и мола на емиратствата) дори мъже се държат за ръка. Облеклото е всякакво от минижуп до бурка. Алкохол всякакъв се сервира в заведенията в Мадинат Джумейра.
Беше невероятно преживяване!

# 621
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Втория вариант е по-добър. Гледката от Буржа през деня е по-добра според мен, сафарито и без друго продължава до към 8-9ч, ще успеете да хванете и фонтаните след това. А лично на мен залеза в пустинята много ми хареса!!

# 622
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Моля някой който ще лети с Флай Дубай или скоро е летял да ми каже от коя страна се вижда палмата и Бурдж Калифа преди кацане. Защото искам да знам от коя страна да си купя места при за отиване и за връщане 😀
Не е от скоро, но едва ли е различно. При кацане в дясно , при излитане в ляво. Полетът не каца ли късно вечерта?

Те тогава са най-красиви!

# 623
  • София
  • Мнения: 378
Аз за последно 2016 ходих и тогава беше  първо дясно на връщане ляво, но питам да не би да има някаква промяна . Наистина е по красиво вечерта.

# 624
  • Мнения: 148
Здравейте,
мина и нашето пътуване до Дубай.
Очаровани сме!!Ще се върнем пак!! Heart
Бяхме 4 дни и ни стигнаха напълно.
Ден 1 късно кацане - Насочихме се към Мол ДУбай и Фонтаните.
Ден 2: Miracle garden + Emirates Mall (не пропускайте Карфур цените са мн добри + тези на фурмите 1кг фурми със шоколад 52 дирхама на тяхната марка,също има сувенири,магнитчета и др. на мн добри цени) 15ч Сафари
Ден 3 Аби Даби с OCeanAir препоръчвам ги! БЖялата Джамия, Etihad Tower + Qasr Al Watan (посещение на 3те ,не само снимки отпред).
Ден 4 Medinat Jumeirah (качихме се на лодка по 100 дирхама на човек за 20мин ,заслужава си!! ) Golden,Spice,Perfume Souк(ужасия голяма)
Ден 5 Burj Khalifa + Mall Dubai (тъй като ми излезна,че трябжва да разпечам билетите на хартия в Мола има Minutes за 15 дирхами ни разпечатаха 5 билета ) Багажа го оставихме на STorage в Mол-а 50 дирхама за куфар/раница.
Ние бяхме 4 човека и се движехме с таксита,тъй като бяхме ограничени с времето.Не взимайте такситата,които са пред Miracle Garden взеха ни от там до  Emirates Mall 75 дирхама. Изчакайте да мине някое от държавните им таксита (с шарените покриви).
Следващото ни ходене ще е за истинска почивка (плажче).

# 625
  • Мнения: 9 903
Valerie.S, колко ви излезе Абу даби с агенция?
50 дхс на куфар в мола за колко време е?

# 626
  • Мнения: 581
Здравейте,
мина и нашето пътуване до Дубай.
Очаровани сме!!Ще се върнем пак!! Heart
Бяхме 4 дни и ни стигнаха напълно.
Ден 1 късно кацане - Насочихме се към Мол ДУбай и Фонтаните.
Ден 2: Miracle garden + Emirates Mall (не пропускайте Карфур цените са мн добри + тези на фурмите 1кг фурми със шоколад 52 дирхама на тяхната марка,също има сувенири,магнитчета и др. на мн добри цени) 15ч Сафари
Ден 3 Аби Даби с OCeanAir препоръчвам ги! БЖялата Джамия, Etihad Tower + Qasr Al Watan (посещение на 3те ,не само снимки отпред).
Ден 4 Medinat Jumeirah (качихме се на лодка по 100 дирхама на човек за 20мин ,заслужава си!! ) Golden,Spice,Perfume Souк(ужасия голяма)
Ден 5 Burj Khalifa + Mall Dubai (тъй като ми излезна,че трябжва да разпечам билетите на хартия в Мола има Minutes за 15 дирхами ни разпечатаха 5 билета ) Багажа го оставихме на STorage в Mол-а 50 дирхама за куфар/раница.
Ние бяхме 4 човека и се движехме с таксита,тъй като бяхме ограничени с времето.Не взимайте такситата,които са пред Miracle Garden взеха ни от там до  Emirates Mall 75 дирхама. Изчакайте да мине някое от държавните им таксита (с шарените покриви).
Следващото ни ходене ще е за истинска почивка (плажче).

Освен гореспоменатите, препоръчвам Dubai Marina и City walk. Разходката с корабче в Марината е 8 дирхама на човек, може с нол картата да платите.

# 627
  • Мнения: 11
Снощи се прибрахме от Дубай. Доволна съм, че посетихме всичко набелязано.


Моля, разкажете има ли опасност от новия вирус, кои места посетихте , с коя авиокомпания бяхте

# 628
  • Мнения: 148
Valerie.S, колко ви излезе Абу даби с агенция?
50 дхс на куфар в мола за колко време е?
490лв за 4 човека съм платила,всички входове са включени и взимане и оставяне в хотела.Допълнително плащахме само за хапване имахме опция Арабска кухня за 60 дирхама на корем или  Fast food в Мола.
Ние оставихме нашите куфари в 10ч и ги взехме в 16ч,мисля че е за цял ден.

# 629
  • Мнения: 581
Опасност има навсякъде, където има регистрирани случаи. ОАЕ не приемат от 05.02.полети от Китай, с изключение на един. Ние носихме маски и антибактериален гел.

Снощи се прибрахме от Дубай. Доволна съм, че посетихме всичко набелязано.


Моля, разкажете има ли опасност от новия вирус, кои места посетихте , с коя авиокомпания бяхте

Общи условия

Активация на акаунт