ДУБАЙ - тема 14

  • 49 333
  • 836
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 909
Каквото и да си говорим, това е така в ОАЕ според мен. Ходили сме няколко пъти и винаги сме се съобразявали с всички неща, които е написала vikiivaniva. Но за 5 дена, все ще се прежалим, макар и да отиваме на почивка.

# 76
  • sofia
  • Мнения: 1 941
Мен пък точно това ми харесва, да се съобразя, да се опитам максимално да съм в света там.Моето пътуване беше отдавна, преди 2 години, но много искам да посетя отново този вълшебен свят! Не сме имали проблеми с дрехите, защото си носех подходящи.Бяхме си взели бутилка алкохол от БГ и пиехме по едно в хотела, за да споделим емоциите от деня! За мен точно това е готиното, техните традиции, техните норми, интересни са ми и с радост бих ги спазила стриктно отново Simple Smile

# 77
  • Мнения: 341
В арабски държави правилата важат и санкциите са строги. Първият път като ходих много четох смразяващи истории в нета. Истината, според мен е, че трябва да се спазват стриктно правилата, без своеволия. Това, че рашънските кифли ходят полуголи без притеснения, не значи, че е разрешено и/ или добре прието.Ние не сме свикнали да съблюдаваме изикванията и да ги възприемаме като императивни. Но там са.

# 78
  • Мнения: 3 894
Аз не съм съгласна с повечето неща. Никой, никога не се е заяждал с нас, държали сме се така, както се държим навсякъде. Не ходим разголени, но се държим за ръце, например. Ние не пушим и в това отношение не мога да коментирам, но сме сядали на място, където се сервира алкохол през едно от посещенията ни. Обикновено там не пием и това също не ми е проблем. За светли дрехи никой не ни е правил забележка, аз лично съм ходила с дълги до глезените рокли, но с голи рамене + шал и не са ме гледали странно.

# 79
  • Мнения: 548
На мен ми предстои пътуване в началото на април. Рамената разбрах че не трябва да са разголени  ( ще си нося шал), но  дължината на рокли/поли/панталони трябва ли да е под коляното ?Sad

# 80
  • Мнения: 341
На мен ми предстои пътуване в началото на април. Рамената разбрах че не трябва да са разголени  ( ще си нося шал), но  дължината на рокли/поли/панталони трябва ли да е под коляното ?Sad
Просто не трябва да е много къса, не е нужно чак под коляно. Аз ходих в Бурж ал Араб преди време. Там има дрескод и независимо дали си чужденец и колко пари ще оставиш, не те пускат, ако  облеклото ти е неподходящо. Ами моята рокля беше 4- 5 пръста над коляно, с презрамки. Метнах си шал на рамената за всеки случай. Мисля, че просто облеклото трябва да е умерено.Не е нужно чак да се зачохляме, но и обичайните за Европа кълки и паласки на показ, както и виждащия се сутиен и прашки не са ок.

# 81
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Здравейте на всички 🤗 Вчера се завърнахме от планувана почивка до Дубай . Като цяло изобщо не сме доволни , освен че разгледахме най-хубавите неща в емирството .
Искам да предупредя всички тук преди да заминат за Емирството да прочетът всички закони , тъй-като след пристигане в тяхната страна човек се съгласява с тяхното законодателство и може да стане какво ли не .
Като цяло човек там изцяло трябва да се съобразява , не се носят светли дрехи , прозрачни панталони , минижупи или прекалено разгърдени деколтета .Не се пуши навсякъде  , алкохол няма , трябва винаги да си учтив и да внимаваш да не направиш някоя глупост , защото лошо ти се пише . Дубай е първата страна която следят за поведението на туристите , глобяват навсякъде за какво ли не и като нищо може и в затвора да те вкарат , стига да измислят за какво . Когато бях там четах за една британка която е била изнасилена в Дубай , жената нормално е отишла и пуснала жалба в полицията че е изнасилена , но те вкарали  нея в затвора и отделно и наложили физическо наказание -най вероятно прибиване от бой .Момичето е лежало 2 години в затвора , след това е заплатило 50 000 долара и са я пуснали .
На всички които са решили все пак да посетят Дубай препоръчвам следните дестинации - Бурж Халифа , пеещите фонтани , Ферари уорлд , чудните градини , Дубайската венеция , сафари в пустинята , Бурж Ал Араб , марината в Дубай-вечер , аквапарка до Бурж Ал Араб е най-хубавия , Стената в Шаржа , Палмата , Globle Villige , мол Дубай , Мола със ски пистата и много други . За нас най-хубавото място се оказа Мединат Джумейра , където сервират алкохол и бира има много англичани , музика и разкош -препоръчвам с двете ръце на всички .Това е от мен , на заминаващите за Дубай пожелавам приятно прекарване и все пак имайте едно наум 😊🧸🌸

Верно ли, най-хубавото място е това, където сервират алкохол? ooooh!
Без думи съм направо... Най-вероятно сте били някъде в дебрите на Дейра...
Отиваш в мюсюлманско Емирство какво очакваш....Да се бяхте образовали малко преди това.
Има си плажове за "бели" хора, има и за местни  такива.
Пушенето и алкохола ги има на определените места. В нашия хотел включително и хепи ауър има....
Всяко нещо, обаче си има цена.  Peace
Няма да е лошо минижупите и разгърдените деколтета и при нас да станат табу.....
Отишли в Дубай да си веят кълките и циците......ooooh!

# 82
  • Мнения: 10 993
Интересува ме на плажа има ли проблем да си по бански, не прашки. Аз не пия и не пуша така че друго освен плажът не ме вълнува.

# 83
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Интересува ме на плажа има ли проблем да си по бански, не прашки. Аз не пия и не пуша така че друго освен плажът не ме вълнува.

Плажове бол - вижте на кои плажове има рестрикции - женски, мъжки дни.
 Цитирам за безплатните плажове

Public Beaches
Dubai has several free public beaches that are mostly used by locals and expatriates who cannot afford private membership fees. If you visit public beaches, bear in mind that the majority of beachgoers will be dressed modestly, even when swimming; wearing a swimsuit for women or shorts and no shirt for men may draw a great deal of attention. To show respect for the Muslim culture, it is best to cover yourself when swimming at public beaches. Shorts and a T-shirt are appropriate.

При частните - ситуацията вече е друга. Peace

# 84
  • Мнения: 341
Аз не съм пушач, но сега като четох коментири се сетих да питам, защото този път ще ме придружава пушач. Как стои въпроса с цигарите- може ли да си вземе електронна, колко пакета може да си внесе в Дубай, къде е официално разрешено пушенето и всяко полезно инфо ще е добре дошло.

# 85
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Може да се пуши на открити места. По улиците, у вас или в колата ти. Освен, ако няма някакви нови рестрикции от тази година. В Дубай цигарите бяха по-евтини отколкото в БГ - мисля, обаче че ги вдигнаха
  двойно - и все пак кутия МБ няма да е повече от - 6-7 лв. Аз съм внасяла по стек на човек, това обаче миналата година.


Дали има нови строежи в началото на Палмата?  newsm78
А Блууотър дали отвори?   Thinking

Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 18:49 от Wild_rabbit

# 86
  • Мнения: 34
Здравейте. Интересуват ме билети за полети от Дубай до София и обратно за края на май-юни и ровейки се в сайта на Уиз Ер забелязах, че спират полетите през лятото. Доколкото видях последният е на 11 юни, а след това чак на 17 септември. Флай Дубай, ако не се лъжа, имат. Някой запознат ли е дали наистина има промени и дали да очакваме да спрат всички директни полети през лятото? Аз ще се свържа и с авиокомпаниите, но реших да попитам и тук ако някой знае.
Предварително благодаря

# 87
  • Мнения: 7
Флай Дубай имат почти всеки ден от Дубай до Сф по съществуващ график , Wizz Air мисля че два пъти в седмицата през лятото .

# 88
  • Мнения: 34
Благодаря ви за бързия отговор, Вики. Надявам се да не ни оставят без директни полети за лятото.

Флай Дубай имат почти всеки ден от Дубай до Сф по съществуващ график , Wizz Air мисля че два пъти в седмицата през лятото .

# 89
  • Мнения: 185
Здравейте! Ние ще ходим отново в Дубай това лято. И аз исках да попитам дали някой знае нещо за спряните полети през лятото на Уиз Еър. Останах доста неприятно изненадана. Сега трябва да местим датите с хотела

Общи условия

Активация на акаунт