ДУБАЙ - тема 14

  • 49 384
  • 836
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 21
За обмяна на дирхама препоръчвам Фактор Ин на ул. Княз Александър 10, когато аз пътувах там цената беше най-добра и предлагат опция за обратно изкупуване на цената, на която са купени в срок до 14 дни мисля беше

# 256
  • Мнения: 121
Най - добре си вземете долари или евро и обменяйте в дубай - на всеки ъгъл има обменно бюро без комисионна .

# 257
  • Мнения: 142
Момичета а как стоят нещата с мобилния интернет, след като  неможе да ползвам мобилния ми интернет там, има ли някакви сим карти в който да имаме интернет постоянно през престоя си там ?

# 258
  • Мнения: 121
Има държавна инициатива по проект насърчаване на щастието при която на летището , като минавате паспортен контрол ще ви дадат безплатна сим карта за туристи , с минимален кредит по нея активна само в рамките на вашия престой (на излизане ще я деактивират) , та с нея може да си действате за интернет и минути като я презаредите със желана сума . Ако случайно не ви дадат , има за продан пак туристически сим карти , закупуват се с паспорт и са поименни . 
Момичета а как стоят нещата с мобилния интернет, след като  неможе да ползвам мобилния ми интернет там, има ли някакви сим карти в който да имаме интернет постоянно през престоя си там ?

# 259
  • Мнения: 73
Има държавна инициатива по проект насърчаване на щастието при която на летището , като минавате паспортен контрол ще ви дадат безплатна сим карта за туристи , с минимален кредит по нея активна само в рамките на вашия престой (на излизане ще я деактивират) , та с нея може да си действате за интернет и минути като я презаредите със желана сума . Ако случайно не ви дадат , има за продан пак туристически сим карти , закупуват се с паспорт и са поименни . 
Момичета а как стоят нещата с мобилния интернет, след като  неможе да ползвам мобилния ми интернет там, има ли някакви сим карти в който да имаме интернет постоянно през престоя си там ?

Здравейте,
от кога я има тази инициатива и на двете ли летища раздават такива карти?
По време на нашият престой през мецес април нямаше такова нещо или поне нас са ни пропуснали...

# 260
  • Мнения: 121
Обявено беше през Юни , засега само на Dubai International Airport , не съм сигурна за Мактум .   
Има държавна инициатива по проект насърчаване на щастието при която на летището , като минавате паспортен контрол ще ви дадат безплатна сим карта за туристи , с минимален кредит по нея активна само в рамките на вашия престой (на излизане ще я деактивират) , та с нея може да си действате за интернет и минути като я презаредите със желана сума . Ако случайно не ви дадат , има за продан пак туристически сим карти , закупуват се с паспорт и са поименни . 
Момичета а как стоят нещата с мобилния интернет, след като  неможе да ползвам мобилния ми интернет там, има ли някакви сим карти в който да имаме интернет постоянно през престоя си там ?

Здравейте,
от кога я има тази инициатива и на двете ли летища раздават такива карти?
По време на нашият престой през мецес април нямаше такова нещо или поне нас са ни пропуснали...

# 261
  • Мнения: 142
Привет момичета, пак съм аз със въпрос 😊 Знаете ли надеждна агенция която да пътува до Дубай от София и да не се случва често да отлагат поради недостиг на хора ? Имам предвид по развита и разчута агенция? Понеже има в интернет много но не ги знам до колко са сериозни. Питам понеже имахме такъв случай където бяхме разочаровани след обаждане и то от днес за утре да ни съобщят че няма да се осъществи, а бяхме обменили и валута и всичко...

# 262
  • Мнения: 3 911
Моят съвет е да не използвате агенции, щом ви притесняват и сте попадали на кофти. Поне в Дубай всичко е толкова добре направено, че нас не ни затрудни, а беше една от първите ни дестинации, на които сме ходили сами.

# 263
  • Мнения: 142
Ние ще използваме агенцията само за превоз и хотел. За атракции ще си ходим сами

# 264
  • София
  • Мнения: 4 714
Ние ще използваме агенцията само за превоз и хотел. За атракции ще си ходим сами

Тъй като темата е за самостоятелни пътувания :
Скрит текст:
имайте предвид, че често ТА дават името на хотела няколко дни преди отпътуване или го сменят, това се водело незначителна поправка. Wink Същност въобще не е така, защото едно е х-л на 1 час пеш от метрото, друго е близо до него. За фирми - виж Бохемия, РУАЛ, Марбро, във фейса се писа, че са доволни от Океания- тя предлагала само хотели и самолетни билети,  но аз хич не съм по ТА, виж и дните които предлагат, срещала съм с по 3 нощувки, други по 7, но пак да се повторя - локацията в Д. е много важна. 

# 265
  • Мнения: 73
Ние ще използваме агенцията само за превоз и хотел. За атракции ще си ходим сами

Най-лесното от цялото ни пътуване до Дубай беше купуването на самолетните билети и запазването на хотела с трансфера до там, защото сами си избрахме хотел, местоположение и какво е вкл.в цената на нощувката Wink
От проучвания на цените, които предлагат щяхме да дадем на Агенция около 2500 лв.за двама човека и то в хотел 3 */4* в Дейра с вкл.закуска.
С моята организация ни излезе 2000лв.-хотел Атана 4* в Ал Барша, с вкл.закуска и вечеря+ самолетни билети+ билети за автобус и метро до хотела 😁
Давайте смело...Дубай е прекрасен и
е супер добре организиран и уреден изцяло за туристи Wink

# 266
  • Мнения: 142
Добър вечер момичета 😊 бих искала да питам до Абу даби от Дубай има ли рейс или някакъв градски превоз и колко е билета на човек ?

# 267
  • София
  • Мнения: 4 714
Добър вечер момичета 😊 бих искала да питам до Абу даби от Дубай има ли рейс или някакъв градски превоз и колко е билета на човек ?

Има, разбира се, ето :
https://dubaiofw.com/dubai-to-abu-dhabi-bus/

И от Роже : "След прекрасния понеделник и Бурж Ал Араб ни предстоеше пътуването до Абу Даби. Затова и във вторник рано, рано се измъкнахме от хотела, за да стигнем възможно най-бързо до автогара Al Ghubaiba. Хубавото е, че тя се намира на зелената линия на метрото и за по-малко от 40 минути успяхме да стигнем от метро станцията на Mall of Emirates по червената линия до Khalid Bin Al Waleed, където се прехвърлихме за 2 спирки по зелената линия.
Автобусите от Дубай до Абу Даби са на всеки 30 минути. Тръгва единият, а само след 5-10 минути спира следващия автобус.
Разстоянието от 130 км. между двата града се изминава неусетно."

https://rojetravel.blogspot.com/2012/08/10-4.html

# 268
  • София
  • Мнения: 1 839
И още малко от Роже, но няколко години по-късно: "....В ранната утрин на 23 март набързо направихме чек аута в Каселс Ал Барша и в 10 часа вече бяхме на автогарата до метро станция Ибн Батутта, откъдето щяхме да хванем автобуса до Абу Даби. Три години по-рано тази автогара не съществуваше и единственият начин да се придвижиш с автобус от Дубай бе да пътуваш от централната автогара Al Ghubaiba Bus Station.
За тези, които са в хотел в Бур Дубай или Дейра това е близко, но за тези, които са в хотел в Ал Барша или Дубай Марина трябва да пропътуват около 30 км. с метрото до автогарата и след това наново да преминат с автобуса същия маршрут на път към Абу Даби.
Затова и бе открита тази нова спирка на автобус Е100. А автобусът, тръгващ от нея вече бе с номер Е101. Цената на билета е една и съща от двете автогари- по 25 дирхама в посока. Но докато от Al Ghubaiba Bus Station можеш да пътуваш с хартиен билет, то от Ibn Battuta Metro Bus stop можеш да се чекираш единствено и само с нол карта.
Затова не забравяйте да заредите поне 25 дирхама в нея преди тръгването.
Автобусите от автогарата в Бур Дубай са на всеки 15 минути,  от Ibn Battuta също. На връщане от Абу Даби към Дубай без значение дали ще пътувате с Е100 или Е101 можете да си купите хартиен билет, ако нямате в картата заредени 25 дирхама..."
Цялата информация в пътеписа:
https://rojetravel.blogspot.com/2015/09/blog-post_30.html

# 269
  • София
  • Мнения: 4 714
Роже, ти си пътеводна звезда на много хора, включително и на мен. Благодаря! Airplane

Общи условия

Активация на акаунт