ДУБАЙ - тема 14

  • 49 290
  • 836
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: X
Може ли някой да ми помогне с избора а облекло?На места чета ,че трябва съобразяване с облеклото,на други че не е чак толкова строго.Интересува ме до какво се счита позволеното-къси панталони до към над коляното(не от прекалено късите),потниците?Също при сафари с джипове как е най-удачно да се облече човек?Изобщо има ли нужда от нещо специално?

# 316
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Може ли някой да ми помогне с избора а облекло?На места чета ,че трябва съобразяване с облеклото,на други че не е чак толкова строго.Интересува ме до какво се счита позволеното-къси панталони до към над коляното(не от прекалено късите),потниците?Също при сафари с джипове как е най-удачно да се облече човек?Изобщо има ли нужда от нещо специално?
Няма нужда от специално облекло! Само на пазара като ходихме се бях покрила цялата, че там са само мъже и е неприятно да те оглеждат. В джамията също с дълги дрехи и шал на главата. По туристическите обекти, в Моловете и на разходка изобщо няма нужда да се съобразявате много, много.
На плажа с нормален бански.

# 317
  • София
  • Мнения: 7 242
Момичета, има ли туристическа агенция, която да предлага индивидуални програми и много по-скъпо ли излиза? Не ми се рискува сама да организирам, а това, което се предлага не е точно каквото искам

# 318
  • Мнения: X
Може ли някой да ми помогне с избора а облекло?На места чета ,че трябва съобразяване с облеклото,на други че не е чак толкова строго.Интересува ме до какво се счита позволеното-къси панталони до към над коляното(не от прекалено късите),потниците?Също при сафари с джипове как е най-удачно да се облече човек?Изобщо има ли нужда от нещо специално?
Няма нужда от специално облекло! Само на пазара като ходихме се бях покрила цялата, че там са само мъже и е неприятно да те оглеждат. В джамията също с дълги дрехи и шал на главата. По туристическите обекти, в Моловете и на разходка изобщо няма нужда да се съобразявате много, много.
На плажа с нормален бански.
А с какво си се покрила изцяло?С дълги дрехи или шал?
А за Сафари също ли трябват шалове?

# 319
  • Мнения: 73
Момичета, има ли туристическа агенция, която да предлага индивидуални програми и много по-скъпо ли излиза? Не ми се рискува сама да организирам, а това, което се предлага не е точно каквото искам

Здравейте,

Аз преди да реша да я организирам сама, разглеждах различни агенции, но всички предлагаха долу-горе едно и също, а сумите варираха между 1300--1700 лв на човек в зависимост от района и звездите на хотела. Екскурзиите, които предлага агенцията са на доста по-висока цена, от това което можете сами да намерите.
След като си сметнах билети, хотела и местата, които искам да видя реших, че  по-добрият и по-икономичен вариант за мен е аз да си ги организирам. Като се има в предвид и това, че за мене си е хоби и половината от удоволствието от това да посетя нова дестинация е самата организация за нея.

# 320
  • Мнения: 9 900
Шалове за Дубай трябват 2-3, винаги могат да са от полза за покриване или загръщане в студените помещения.
На сафари бих отишла винаги с джапанки/сандали, да не си пълня обувките с пясък. Останалата част от дрехите е по желание.

# 321
  • Мнения: 286
Оставам с впечатление, че в джамията в Абу Даби, все намират начин да не ти одобрят облеклото и те карат да се навличаш с тяхната абая, а хич не ми се ще. И аз се чудя какво да  облека,че да не се налага да опирам до нея. С дълъг панталон и блуза с дълъг ръкав, дали ще е проблем? И цвета дали има значение?

# 322
  • Мнения: X
Сега разбирам ,че в петък е почивен ден там.А всичко ли не работи?Дали цветната градина ще работи както го дават по разписание?За нея би трябвало тези дни да съобщават дата на откриване.
Също и моловете ли не работят в петък?

# 323
  • София
  • Мнения: 7 242
Благодаря Galya89. За сега се спирам на вариант организирана екскурзия, но допълнителните екскурзии да си ги организираме ние.

Някой карал ли е в СКИ ДУБАЙ или сноуборд по склоновете на дюни?

# 324
  • Мнения: 2 231
Сега разбирам ,че в петък е почивен ден там.А всичко ли не работи?Дали цветната градина ще работи както го дават по разписание?За нея би трябвало тези дни да съобщават дата на откриване.
Също и моловете ли не работят в петък?
Работи всеки н без изключение за дата или ден, петък включително. Вход 50 дирхама. Отваря на 01.11.
В Петък всичко си работи без държавни институции и понеже е молитвен ден не се допускат туристи в Джамията....

# 325
  • Мнения: 448
Оставам с впечатление, че в джамията в Абу Даби, все намират начин да не ти одобрят облеклото и те карат да се навличаш с тяхната абая, а хич не ми се ще. И аз се чудя какво да  облека,че да не се налага да опирам до нея. С дълъг панталон и блуза с дълъг ръкав, дали ще е проблем? И цвета дали има значение?

За джамията освен дълъг панталон или пола /покриващи глезена/ и дълъг ръкав, дрехите не трябва да очертават тялото и да прозират. Аз умрях от жега, защото бях с риза, коята според екскурзоводката леко прозирала, така че сложих и дънково яке отгоре. Не е задължително, но понякога се заяждат.

# 326
  • Мнения: 9 900
В джамията съм била с рокля до коляното и клин! под нея, казаха, че клинът ми очертава краката и ми дадоха абая 😀

# 327
  • Мнения: 448
Може ли някой да ми помогне с избора а облекло?На места чета ,че трябва съобразяване с облеклото,на други че не е чак толкова строго.Интересува ме до какво се счита позволеното-къси панталони до към над коляното(не от прекалено късите),потниците?Също при сафари с джипове как е най-удачно да се облече човек?Изобщо има ли нужда от нещо специално?

За сафари и аз с джапанки. Дрехите трябва да са удобни, къси панталони е ок. Иначе си се обличахме както тук, но винаги с шалове под ръка заради климатиците. В заведенията, където има дрес код, си е обявено.

# 328
  • Мнения: 695
За джамията освен за прилепнали и прозрачни дрехи при жените и къси панталони при мъжете, трябва да се внимава и за това какво е изобразено върху дрехите.Преди да върнат моят съпруг никога не бях свързвала тази "мацаница" на блузата му с кръст. Е за тях беше кръст , решихме проблема като си облече блузата наопаки Simple Smile .

# 329
  • Мнения: 73
Може ли някой да ми помогне с избора а облекло?На места чета ,че трябва съобразяване с облеклото,на други че не е чак толкова строго.Интересува ме до какво се счита позволеното-къси панталони до към над коляното(не от прекалено късите),потниците?Също при сафари с джипове как е най-удачно да се облече човек?Изобщо има ли нужда от нещо специално?

За сафари и аз с джапанки. Дрехите трябва да са удобни, къси панталони е ок. Иначе си се обличахме както тук, но винаги с шалове под ръка заради климатиците. В заведенията, където има дрес код, си е обявено.

Два пъти сме ходихме на сафари и двата пъти бяхме с маратонки, къси панталони и тениска, но си носих шал и връхна дреха, защото вечерта в пустинята си ставаше доста хладно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт