ДУБАЙ - тема 14

  • 49 385
  • 836
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 114
Здравейте, ако цената на билетите е еднаква, коя компания бихте избрали Уиз или ФлайДубай?

# 406
  • Мнения: 737
Здравейте, ако цената на билетите е еднаква, коя компания бихте избрали Уиз или ФлайДубай?
Флай Дубай естествено

# 407
  • София
  • Мнения: 378
Здравейте
През Март ще ходим с приятели до Дубай и тъй като сме 4 ще ни излезне май по изгодно да си наемем кола. Някой със скорошни впечатления от рент фирми да има? И колко би ни излязло за най обикновена кола за 8 дни с всички такси?

# 408
  • Мнения: 10 993
Момичета, резервирах за април от 12 до 19 Дубай, хотел Ibis One Central. Моля, ако някой е ходил да ми пише, може и на лични, какъв градски транспорт мога да ползвам до плажовете и кои плажове си струва да се посетят.  Интересува ме и как стои въпросът с картата за интернет, колко струва и откъде се купува. Интересува ме и къде може да се храним относително по-евтино. Бюджетът ни е ограничен, а Дубай е доста скъпа дестинация. Ще съм благодарна за всяка информация

# 409
  • Мнения: 73
Момичета, резервирах за април от 12 до 19 Дубай, хотел Ibis One Central. Моля, ако някой е ходил да ми пише, може и на лични, какъв градски транспорт мога да ползвам до плажовете и кои плажове си струва да се посетят.  Интересува ме и как стои въпросът с картата за интернет, колко струва и откъде се купува. Интересува ме и къде може да се храним относително по-евтино. Бюджетът ни е ограничен, а Дубай е доста скъпа дестинация. Ще съм благодарна за всяка информация
Здравейте,
с Fly Dubai ли ще летите и каква е цената за тези дати?
Повечето хотели предлагат шатъли до плажове и може да направите запитване до вашият хотел и да си поискате разписанието им.
За храненето може да пазарувате от Карфур, ако искате да е по- бюджетно, или да хапвате по моловете- има достатъчно food courts места с известни вериги за бързо хранене.
За картата за нета мисля, че някой беше публикувал в групата, че сега на летището се раздавали някакви безплатни, но най-добре другите да кажат, че инфото ми е малко поразмито от времето.

# 410
  • Мнения: 10 993
Галя, с агенция ще ходим. Купих ваучери от Грабо. Аз се страхувам да организирам ваканция сама и винаги ползвам агенция. Самолетен билет и 7 нощувки със закуски са 1085 лв. На човек. Не знам скъпо ли е, но вече го платих. Благодаря

# 411
  • Мнения: 511
Цитат
За картата за нета мисля, че някой беше публикувал в групата, че сега на летището се раздавали някакви безплатни, но най-добре другите да кажат, че инфото ми е малко поразмито от времето.

На летището /това, на което каца Уиз/ не видях никъде да раздават безплатни карти за интернет, а доста пообиколих. Иначе и двата мобилни оператора продават карти, ние купихме на Ду, но спокойно можехме да минем без нея. Картата струва 55 дирхама, най-евтината, на другия оператор беше по-скъпа. Ползвах безплатен интернет в хотела, на летището, на пристанището, в Биг Бус също има безплатен интернет.
Върнахме се снощи, така че инфото ми е съвсем актуално.

Ние ползвахме Метрото, а имахме и 5 дневен билет за Биг Буса, от който сме много доволни.

# 412
  • Мнения: 1 725
Относно безплатните сим карти, на Dubai International Terminal 3 (терминалът на Емирейтс), където вече каца флай дубай, наистина на паспортен контрол дават безплатна туристическа сим карта на DU. Но картата включва само 3 минути за разговор и 20 мб интернет валиден за 3 дена, затова при всички положения ще трябва да се заредят допълнително минути или интернет, според нуждите и престоя ви.

# 413
  • Мнения: 2 231
Относно безплатните сим карти, на Dubai International Terminal 3 (терминалът на Емирейтс), където вече каца флай дубай, наистина на паспортен контрол дават безплатна туристическа сим карта на DU. Но картата включва само 3 минути за разговор и 20 мб интернет валиден за 3 дена, затова при всички положения ще трябва да се заредят допълнително минути или интернет, според нуждите и престоя ви.
Поне не плащате за самата пластика, която в офис на Ду е 58 дирхама.
Така, че ако Ви дават безплатно си вземете карта, а ваучер на различна стойност има навсякъде по магазините.

# 414
  • Мнения: 581
За автобус ф55 от летището каква е цената на билета и къде се купува билет? Има ли опция в автобуса да се плати?

# 415
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
За автобус ф55 от летището каква е цената на билета и къде се купува билет? Има ли опция в автобуса да се плати?

3 дирхама мисля, няма шанс от шофьора, купете си карта на летището и я заредете, в транспорта се чекира и ви дърпа парички. Като свършат, зареждате отново - има машинки на всяка метростанция

# 416
  • Мнения: 581
Много благодаря!

Колебая се между тези два хотела TRYP by Wyndham Dub и Atana Hotel. Ако имате впечатления, ще съм благодарна да споделите.




За автобус ф55 от летището каква е цената на билета и къде се купува билет? Има ли опция в автобуса да се плати?

3 дирхама мисля, няма шанс от шофьора, купете си карта на летището и я заредете, в транспорта се чекира и ви дърпа парички. Като свършат, зареждате отново - има машинки на всяка метростанция

# 417
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Ние бяхме в Атана - само от там имам впечатления. Сега ако ми се налага - няма да избирам луксозен и скъп хотел. Особено ако съм за кратко време. По цял ден сме някъде и не може да се насладим на лукса. Дори нямахме време да отидем на басейна, който виждахме от прозореца на стаята. Иначе за хотела нямам забележки. Закуска- перфектна. Безплатни шатъли до няколко места и плаж. Сравнително близо до метростанция- 400-500 м. Чист и луксозен.

Много благодаря!

Колебая се между тези два хотела TRYP by Wyndham Dub и Atana Hotel. Ако имате впечатления, ще съм благодарна да споделите.


# 418
  • Мнения: 581
В Атана от колко до колко часа е вечерята? Искам да букна полупансион и се чудя дали е удачно. По разписание кацаме  в 18.50 с уиз и си мисля, че ако вечерята е между 19 и 21ч.ще я изпуснем.

Ние бяхме в Атана - само от там имам впечатления. Сега ако ми се налага - няма да избирам луксозен и скъп хотел. Особено ако съм за кратко време. По цял ден сме някъде и не може да се насладим на лукса. Дори нямахме време да отидем на басейна, който виждахме от прозореца на стаята. Иначе за хотела нямам забележки. Закуска- перфектна. Безплатни шатъли до няколко места и плаж. Сравнително близо до метростанция- 400-500 м. Чист и луксозен.

Много благодаря!

Колебая се между тези два хотела TRYP by Wyndham Dub и Atana Hotel. Ако имате впечатления, ще съм благодарна да споделите.


# 419
  • Мнения: 267
Някой има ли мнение за DOUBLETREE BY HILTON HOTEL & RESIDENCES в Ал Барша? Намира се до Мол Емирейтс. Дори да не е за самия хотел, локацията добре ли е?

Общи условия

Активация на акаунт