ДУБАЙ - тема 14

  • 49 343
  • 836
  •   1
Отговори
# 420
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Някой има ли мнение за DOUBLETREE BY HILTON HOTEL & RESIDENCES в Ал Барша? Намира се до Мол Емирейтс. Дори да не е за самия хотел, локацията добре ли е?
Според мен е важно да има наблизо спирка на метро. При мол Емирейтс има. Разстоянията са големи и няма пешеходни разходки.

# 421
  • Мнения: 341
Някой има ли мнение за DOUBLETREE BY HILTON HOTEL & RESIDENCES в Ал Барша? Намира се до Мол Емирейтс. Дори да не е за самия хотел, локацията добре ли е?
Аз съм била там. Взех си стая на 24 етаж( последен) и имах хубава гледка. Двойната стая си беше цял апартамент с една спалня, хол, трапезария и баня и половина. Тогава бях без храна, но имахме вода и някакви бисквитки комплимент. За 2 минути си в мола( аз даже сама ходих след 22.00 часа, а съм голяма пъзла по принцип). Басейнът не съм пробвала.
Някой пита за Атана- и там бяхме и съм писала подробно по- назад. Вечерята е до 23.00

# 422
  • Мнения: 737
Много благодаря!

Колебая се между тези два хотела TRYP by Wyndham Dub и Atana Hotel. Ако имате впечатления, ще съм благодарна да споделите.




За автобус ф55 от летището каква е цената на билета и къде се купува билет? Има ли опция в автобуса да се плати?

3 дирхама мисля, няма шанс от шофьора, купете си карта на летището и я заредете, в транспорта се чекира и ви дърпа парички. Като свършат, зареждате отново - има машинки на всяка метростанция
Преди няколко дни бяхме в Трип хотела, а миналата година в Атана. Трип е съвсем нов и на мен повече ми хареса. Атана беше евтин сега май са завишили цените. В Атана басейнът е по-голям. Вземете този, чиято цена е по-добра. Закуската е еднаква.

# 423
  • Мнения: 581
Mim4eto_84,  много благодаря! Харесах офертата на Трип за полупансион. Имаш ли спомен басейна с какво работно време е?
Някой от атракционите в Дубай прави ли отстъпки за рожденик?
Чудя се и за фонатаните, къде е добра гледката? През февруари ще сме там и ми иска отвън да ги гледам.

# 424
  • Мнения: 121
Аз бях през май в  DOUBLETREE BY HILTON HOTEL & RESIDENCES в Ал Барша. Съвсем близко е до мола, ходихме до там всяка вечер сами с приятелка без проблеми. Спирката на метрото е до мола. Много спокоен квартал, с магазинчета, заведения и плажа е на 5 мин. с такси.  Храната беше на блок маса, много обилна.

# 425
  • Мнения: 114
Здравейте, вярно ли метрото в петък започва от 10 часа? Ако е така как да се предвижим до летището за ранен полет?

# 426
  • Мнения: 1 725
Здравейте, вярно ли метрото в петък започва от 10 часа? Ако е така как да се предвижим до летището за ранен полет?

според сайта на RTA, да:

https://www.rta.ae/wps/portal/rta/ae/public-transport/timetable


Взимате такси, или ако сте в хотел и има шътъл бъс, който ви устройва времево, с него също може

# 427
  • Русе
  • Мнения: 114
Здравейте,
Моля, за мнение за добра софийска туристическа агенция за екскурзия до Дубай.
Само в местна валута ли се пазарува и какво задължително трябва да си купим от там?


Здравейте,
Аз съм резервирала чрез Дрийм Холидейс, но имам добри отзиви и за Марбро Турс.
Когато се върна ще споделя дали съм останала доволна.


Здравейте!
Видях , че сте писали за пътуване с ТА ДРИЙМ Холидейс.
И аз направих резервация чрез тях за м февруари.
Моля за отзиви за агенцията!

# 428
  • Мнения: 581
Разглеждам оферта за Бурж Халифа
sunrise +breakfast, дали е добра гледката толкова рано сутрин? Ако някой има впечатления ще се радвам да сподели

# 429
  • Мнения: 9 903
Въпрос на късмет е, сега почват и сутрешни мъгли. Вчера имаше, днес няма....

Който иска да посреща при кулата:

https://m.khaleejtimes.com/photos/nation/New-Year-2020-Road-Burj … Dubai-announced--

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 17:28 от AnMary

# 430
  • София
  • Мнения: 79
Здравейте,
Преди две седмици се върнахме от Дубай. Останахме доволни от Атана хотел и благодаря за препоръките ви. Закуската беше единствено малко еднообразна, но хотелчето е добро, близо до метро, въпреки че се придвижвахме основно с такси. Възползвахме се от шатълите на хотела също. Харесахме Кайт бийч, пък и той ни беше най-близо. Освен него предлагаха шатъл и до JBR и още един плаж. Може някой да намери информацията за полезна. Благодаря отново!

# 431
  • Мнения: 581
Seana, благодаря за споделеното впечатление от Атана. Аз съм букнала в Атана и в Трип и още се колебая. Ще съм благодарна за всякаква актуална информация, защото пътуваме след месец.
Планирам първия ден Miracle garden и Madinat Jumeirah, втория ден - Dubai Marina и Dubai frame, трети ден изгрева и закуска в Бурж Халифа, Сити уолк и вечерта фонтаните, четвърти ден Абу Даби и пети ден мола на емиратствата.
Ще се радвам на всякаква актуална информация и съвети.


Здравейте,
Преди две седмици се върнахме от Дубай. Останахме доволни от Атана хотел и благодаря за препоръките ви. Закуската беше единствено малко еднообразна, но хотелчето е добро, близо до метро, въпреки че се придвижвахме основно с такси. Възползвахме се от шатълите на хотела също. Харесахме Кайт бийч, пък и той ни беше най-близо. Освен него предлагаха шатъл и до JBR и още един плаж. Може някой да намери информацията за полезна. Благодаря отново!

# 432
  • Мнения: 737
Seana, благодаря за споделеното впечатление от Атана. Аз съм букнала в Атана и в Трип и още се колебая. Ще съм благодарна за всякаква актуална информация, защото пътуваме след месец.
Планирам първия ден Miracle garden и Madinat Jumeirah, втория ден - Dubai Marina и Dubai frame, трети ден изгрева и закуска в Бурж Халифа, Сити уолк и вечерта фонтаните, четвърти ден Абу Даби и пети ден мола на емиратствата.
Ще се радвам на всякаква актуална информация и съвети.


Здравейте,
Преди две седмици се върнахме от Дубай. Останахме доволни от Атана хотел и благодаря за препоръките ви. Закуската беше единствено малко еднообразна, но хотелчето е добро, близо до метро, въпреки че се придвижвахме основно с такси. Възползвахме се от шатълите на хотела също. Харесахме Кайт бийч, пък и той ни беше най-близо. Освен него предлагаха шатъл и до JBR и още един плаж. Може някой да намери информацията за полезна. Благодаря отново!
Понеже съм била и в двата хотела, би ли казала има ли разлика в цената? И до 2та на 20м има супер маркет. До Трип е 24h. Карфур е на 1 мин от Трип и опциите за хранене там са повече и по-добри. Единствено басейна на Атаната е по-голям и по-хубав. Успех!

# 433
  • Мнения: 581
Атана е с 200лв по-скъп, но това е незначителна разлика. Затова държа и двата букнати до края на месеца. Басейнът не ми е определящ, защото не смятам да го ползваме. Храната и хигиената най-вече ме вълнуват. От колко до колко са закуската и вечерята?

Seana, благодаря за споделеното впечатление от Атана. Аз съм букнала в Атана и в Трип и още се колебая. Ще съм благодарна за всякаква актуална информация, защото пътуваме след месец.
Планирам първия ден Miracle garden и Madinat Jumeirah, втория ден - Dubai Marina и Dubai frame, трети ден изгрева и закуска в Бурж Халифа, Сити уолк и вечерта фонтаните, четвърти ден Абу Даби и пети ден мола на емиратствата.
Ще се радвам на всякаква актуална информация и съвети.


Здравейте,
Преди две седмици се върнахме от Дубай. Останахме доволни от Атана хотел и благодаря за препоръките ви. Закуската беше единствено малко еднообразна, но хотелчето е добро, близо до метро, въпреки че се придвижвахме основно с такси. Възползвахме се от шатълите на хотела също. Харесахме Кайт бийч, пък и той ни беше най-близо. Освен него предлагаха шатъл и до JBR и още един плаж. Може някой да намери информацията за полезна. Благодаря отново!
Понеже съм била и в двата хотела, би ли казала има ли разлика в цената? И до 2та на 20м има супер маркет. До Трип е 24h. Карфур е на 1 мин от Трип и опциите за хранене там са повече и по-добри. Единствено басейна на Атаната е по-голям и по-хубав. Успех!

# 434
  • Мнения: 289
Някой знае ли актуална цена за разходката с абра по Madinat Jumeirah. Някъде срещанах цифра около 100AED за около 20 мин трип. Не видах да се прдлагат оферти за там в сайтовете за групово пазаруване, та струва ли си ходенето до там само за пешеходна разходка?

Общи условия

Активация на акаунт