ДУБАЙ - тема 14

  • 49 274
  • 836
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 11
търся ако някой е пътувал с Flydubai - с метро ще пътуваме до хотела, ще си вземем НОЛ карта
Ние ще сме в АТАНА .Имате ли разписание за shuttle на хотел АТАНА - до кои места кара гостите на хотела

# 631
  • Мнения: 29
Може ли да ми кажете цените на сувенирите Ако имаме осигурена храна какви разходи на ден да предвидим

# 632
  • Мнения: 581
В Карфур сувенирите започват от 6 дирхама за магнитчета и ключодържатели. За храната зависи къде ще хапвате. В Мадинат Джумейра един сандвич е между 40 и 70 дирхама, в карфур между 8 и 15 дирхама.
Препоръчвам Ibn batuta mall, намира се точно срещу спирката на шатъла за летището. Има огромно разнообразие и е интересено разпределен на сектори тематично по държави: Тунис, Египет и т.н. В Карфур продават всичко от сувенири до очила, айфони и златни бижута.

Може ли да ми кажете цените на сувенирите Ако имаме осигурена храна какви разходи на ден да предвидим

# 633
  • Мнения: 79
Здравейте! Планираме пътуване в началото на март. Първо много се чудя дали 5 дни са достатъчни, като искаме поне 1 ден да плажуваме и на сафари няма да ходим.

В момента  гледам билетите на flydubai започват от  230 евро. Как ви се струва като цена и да очаквам ли по-ниска?

И можете ли, тези от вас, които да ходили скоро сами, без агенция да ми препоръчате хотел.

  И какви пари да приготвим за 5 дни? Не сме, от хората, които харчат за глупост, но обичаме да се глезим с малки нещица.

# 634
  • Мнения: 2 231
230 евро е много добра цена, няма да падне бъди сигурна. Стандартна най ниска цена Флай Дубай е 250 евро.
Хотели,  препоръчвам да са в по-новата част и до метрото.
Както някой каза Ibn Battuta mall има всичко, магазини заведения и Карфур и 2 фууд кърт. До него са залепени 2 хотела и свързани с метрото. Зависи от датите, но смятам че имат прилични цени.
Двата хотела са Premier inn ibn Battuta,  а през декември отвориха чисто нов и с идея по-висок клас Avani ibn Battuta
 
Един от по приемливо ценово и препоръчвам също Mercure Al Barsha heights с басейн на покрива и гледка на Шейх Зайед роуд. Също стаите са студия или апартаменти. Също е директно свързан с Метрото,  но няма мол все пак е между Емирейтс мол и Ibn Battuta mall за няколко минути с метрото.
В Марина не е лош Rove Dubai Marina, върви се 15 минути до метрото или 20 минути до плажа на JBR
В Tecom има също доста хотели, включително Атана, Rotana, но освен шатъл е далеч е метрото а задръстване има за такси като ползвате.
И онези евтини към 10 хотела близо до Мол Емирейтс,  но си е цигания там според мен.

# 635
  • Anywhere
  • Мнения: 1 088
До края на март летят и Уизз и цените им са значително по-ниски!

# 636
  • София
  • Мнения: 378
Някой обърнал ли е случайно внимание на цените на златото? И на пазара за злато фиксирани цени ли са или трябва да се пазариш?

# 637
  • Anywhere
  • Мнения: 1 088
Пазариш се, като цяло цената е по-висока от тук, защото е 18карата. А на много от бижутата има и скъпоценни камъни, което още повече ги оскъпява.
Среброто също е по-скъпо от България. Купих си няколко сребърни неща за спомен макар и на цена по-висока от тук!

# 638
  • Мнения: 581
160 дирхама за грам 18К

# 639
  • София
  • Мнения: 5 930
В кой месец или кои месеци е най-подходящо за посещение, имам предвид да става за плаж , да не е ужасно топло , или да рискуваме нещо друго с времето?

# 640
  • Мнения: 735
В кой месец или кои месеци е най-подходящо за посещение, имам предвид да става за плаж , да не е ужасно топло , или да рискуваме нещо друго с времето?
Всичко е ОК, без Юли,Август, Септември

# 641
  • Мнения: 341
В кой месец или кои месеци е най-подходящо за посещение, имам предвид да става за плаж , да не е ужасно топло , или да рискуваме нещо друго с времето?
Аз мисля, че април и октомври са оптималните месеци. Била съм януари и февруари там. Вън през деня е топло към горещо, но водата хич не е приятна. Само краката си натопих за идеята. Плажовете празни. А вечер си е направо студено. Сега, аз съм от морето тъй да се каже( не че ходя по нашите плажове), но принципно не ми е на всяка цена плажуването( както ми се струва, че е за хората от вътрешността). Тоест, ако си ок да се чипкаш на 21- 22 сигурна и Февруари ще е гот. Ама аз чакам поне 25- 26 вода, иначе не искам да си го причинявам, само за да съм " на плажа".

# 642
  • Мнения: 581
От юни до септември не бих си го причинила.

# 643
  • София
  • Мнения: 378
Била съм февруари, края на Март и Ноември , Март и Ноември главно по плажовете съм била и водата и времето са били супер

# 644
  • Мнения: 581
Аз също останах във възторг и от водата и от времето миналата седмица. Плажувахме на kite beach. Въпреки 50-я фактор слънцезащита изгорях. Беше слънчево, даже горещо и водата перфектна

Била съм февруари, края на Март и Ноември , Март и Ноември главно по плажовете съм била и водата и времето са били супер

Общи условия

Активация на акаунт