Блефаропластика - 2 тема

  • 71 580
  • 732
  •   1
Отговори
# 435
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Значи, нали по цял ден работа ми е да се гледам в огледалото... свалих лепенките (и без това обсъждахме вариант за днес следобед за конците) и започнах да се мажа с предписания крем за възстановяване. Торбичките отдолу ги НЯМА, белезите изобщо НЕ ГИ ВИЖДАМ! Simple Smile За горните клепачи - има си още драскотинка за зарастване, която е малко чувствителна и мнооого внимателно мацвам дебел слой крем там. Лепенките са ми държали доста дръпната кожата, която е вече доста изсушена. Няма го двойното прегъване, като гледам надолу, но като гледам нагоре, има леко двойно нагъване. Т.е. още се чудя дали разликата не е минимална, но ще трябва да изчакам кожата да ми се възстанови от 5 дни лепенка и изсушаване...

Когато изсушената кожа се "омекоти", тя се отпуска. По скоро имай нагласата с времето да се отпусне още малко.

# 436
  • Мнения: X
Значи, нали по цял ден работа ми е да се гледам в огледалото... свалих лепенките (и без това обсъждахме вариант за днес следобед за конците) и започнах да се мажа с предписания крем за възстановяване. Торбичките отдолу ги НЯМА, белезите изобщо НЕ ГИ ВИЖДАМ! Simple Smile За горните клепачи - има си още драскотинка за зарастване, която е малко чувствителна и мнооого внимателно мацвам дебел слой крем там. Лепенките са ми държали доста дръпната кожата, която е вече доста изсушена. Няма го двойното прегъване, като гледам надолу, но като гледам нагоре, има леко двойно нагъване. Т.е. още се чудя дали разликата не е минимална, но ще трябва да изчакам кожата да ми се възстанови от 5 дни лепенка и изсушаване...

Когато изсушената кожа се "омекоти", тя се отпуска. По скоро имай нагласата с времето да се отпусне още малко.

Ще видя как ще е. В момента от разреза до мигления ръб е отекло, а отгоре вече почти нормално. Кремът арника също доста ми изсуши кожата, както и кремчето за белези. А заради отока, клепача не се сгъва в момента там, където би трябвало, а малко по-нагоре, изглежда странно просто. Ще докладвам прогреса. Обаче никой друг не споделя подробно етапите на възстановяване, или поне не намерих - уж изчетох целите 2 теми...

# 437
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Ще видя как ще е. В момента от разреза до мигления ръб е отекло, а отгоре вече почти нормално. Кремът арника също доста ми изсуши кожата, както и кремчето за белези. А заради отока, клепача не се сгъва в момента там, където би трябвало, а малко по-нагоре, изглежда странно просто. Ще докладвам прогреса.
Обаче никой друг не споделя подробно етапите на възстановяване, или поне не намерих - уж изчетох целите 2 теми...
Доколкото си спомням повечето са правили ГБ или ДБ. А ти и 2-те. Дори и да споделят етапи(каквото и да разбираш под това), едва ли ще е като при теб. То си зависи колко се е рязало, махало. На твое място бих се обадила на оператора.

Мисля, че като лежи повече, отока ще се увеличи на лицето, не знам.
От лежане оток няма как да се увеличи, за да има оток трябва да има причина. При седнало положение ще отиде отиде надолу, при /полу/легнало, повече настрани. Е, и надолу ще има, няма как  седмици само да лежи, все ще се разходи.

# 438
  • Мнения: 61
Здравейте, имате ли опит с неоперативна блефаропластика? Ефекта задоволителен ли е и дали си заслужава?
Aз нямам, но в съседната тема се е коментирало. Има смисъл ако има само малки кожни гънки, но ако има и мастни натрупвания няма ефект. Даже се коментираше, че и възстановителния период е по-дълъг, защото кожата се гори.
Може и тук да се е коментирало, виж постовете на a.l.e.n.a.

Благодаря, може ли насоки за постовете. Гледах клипчета и четох, че възстановителния период е около 2 седмици. По специално ме интересува колко време не си за пред хора. В случая не става въпрос за много голямо провисване, поне така си мисля.

# 439
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Здравейте, имате ли опит с неоперативна блефаропластика? Ефекта задоволителен ли е и дали си заслужава?
Aз нямам, но в съседната тема се е коментирало. Има смисъл ако има само малки кожни гънки, но ако има и мастни натрупвания няма ефект. Даже се коментираше, че и възстановителния период е по-дълъг, защото кожата се гори.
Може и тук да се е коментирало, виж постовете на a.l.e.n.a.

Благодаря, може ли насоки за постовете. Гледах клипчета и четох, че възстановителния период е около 2 седмици. По специално ме интересува колко време не си за пред хора. В случая не става въпрос за много голямо провисване, поне така си мисля.
Писах на лични.

# 440
  • Мнения: 1 407
Здравейте, имате ли опит с неоперативна блефаропластика? Ефекта задоволителен ли е и дали си заслужава?
Aз нямам, но в съседната тема се е коментирало. Има смисъл ако има само малки кожни гънки, но ако има и мастни натрупвания няма ефект. Даже се коментираше, че и възстановителния период е по-дълъг, защото кожата се гори.
Може и тук да се е коментирало, виж постовете на a.l.e.n.a.

Благодаря, може ли насоки за постовете. Гледах клипчета и четох, че възстановителния период е около 2 седмици. По специално ме интересува колко време не си за пред хора. В случая не става въпрос за много голямо провисване, поне така си мисля.
Според мен не си “за пред хора” докато не ти махнат шевоете, което зависи от конкретния лекар. Д-р Средкова ми ги махна около 10-тия ден. Има лекари, които ги махат на 7-мия.

# 441
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Здравейте, имате ли опит с неоперативна блефаропластика? Ефекта задоволителен ли е и дали си заслужава?
Aз нямам, но в съседната тема се е коментирало. Има смисъл ако има само малки кожни гънки, но ако има и мастни натрупвания няма ефект. Даже се коментираше, че и възстановителния период е по-дълъг, защото кожата се гори.
Може и тук да се е коментирало, виж постовете на a.l.e.n.a.

Благодаря, може ли насоки за постовете. Гледах клипчета и четох, че възстановителния период е около 2 седмици. По специално ме интересува колко време не си за пред хора. В случая не става въпрос за много голямо провисване, поне така си мисля.
Според мен не си “за пред хора” докато не ти махнат шевоете, което зависи от конкретния лекар. Д-р Средкова ми ги махна около 10-тия ден. Има лекари, които ги махат на 7-мия.
Ама въпроса е за НЕоперативна Б.

# 442
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Зависи колко инвазивно се прави. При мен на горните клепачи беше много "силно", и 1 месец ходих със слънчеви очила. На долните беше много леко, и 1 седмица имах само малко корички. След като паднаха - кожата беше много хубава. На горните - след месец - кожата беше розова, като на прасенце - нали знаете новата кожа как е. Та - ако не се гримирах, слагах тониращ продукт, за да не съм с розови клепачи. До 2-3 месеца всичко се нормализира на 100% - при най-инвазивна манипулация.

# 443
  • Мнения: X
Някой би ли ми пратил снимки от горна преди и след? Моля Hug

# 444
  • София
  • Мнения: 3 020
Някой би ли ми пратил снимки от горна преди и след? Моля Hug
Пратих.

# 445
  • Мнения: X
Някой би ли ми пратил снимки от горна преди и след? Моля Hug
Пратих.

Тези са мойте Confused исках да видя други Hug

# 446
  • Мнения: 61
Зависи колко инвазивно се прави. При мен на горните клепачи беше много "силно", и 1 месец ходих със слънчеви очила. На долните беше много леко, и 1 седмица имах само малко корички. След като паднаха - кожата беше много хубава. На горните - след месец - кожата беше розова, като на прасенце - нали знаете новата кожа как е. Та - ако не се гримирах, слагах тониращ продукт, за да не съм с розови клепачи. До 2-3 месеца всичко се нормализира на 100% - при най-инвазивна манипулация.
Благодаря, предполагам  "силата"  на работата, зависи от отпускането на клепача. Доволна ли сте  две години след процедурата (на лични съобщения ми изпратиха ваша публикация, която е отпреди две години и затова си позволявам да питам).

# 447
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Колко инвазивно да е - преценява лекаря, освен по състоянието на кожата, също и според психиката на клиента. Аз исках максимален ефект с една процедура, а предвид това, е се плаща на процедура - предпочитах една инвазивна, отколкото 3 по-леки. А и не мися, че с 3 по-леки ще се постигне резутата, като с една по-инвазивна. Условно казано - кожата се гори/стапя на точки, като при фракселен аблативен лазер. Вече колко гъсто да са точките и колко дълбоко да е изгаянето - е въпрос на преценка. Раната е, като от изгаряне. След това на мястото се появява нова здрава кожа, може да се каже, че си сменяш кожата. При мен и самата кожа беше по-отпусната, имаше набръчкване тип - костенурка. след процедурата се изглади, като с ютия. В началото - кожата е много опъната. Който е правил лазерни или пилинг процедури - знае за какво иде реч. След 2-3 месеца кожата се омекотява и отпуска. Срещала съм коментари, че ефектът е 3 месеца, защото отчитат, като ефект опъването при възстановителния период. Не, това не е ефектът, а етап от възстановяването.

При мен и до сега ефектът е налице. За сега няма нужда да правя нещо друго. Но след години, може би вече оперативната и лифтинг на челото с конци. Това си мисля сега, като за след 3-5 години, но ще видим, времето ще покаже.

# 448
  • Мнения: 61
a.l.e.n.a, благодаря. Аз съм на етап проучване, събирам информация за различни процедури и терапии, иска ми се теоретично да съм подготвена. Това което казваш е обнадеждаващо! Дали мога да комбинирам неоперативна блефаропластика с терапии против пигмнтни петна. Как би реагирала кожата ми, прекалено инвазивно ли ще бъде, такива неща обмислям в момента.

# 449
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
В една и съща зона едновременно - не. Неоперативната блефаропластика прави третирана кожа - много фоточувствителна през възстановителния период. Затова се прави и зимата, когато слънцето е слабо.

Общи условия

Активация на акаунт