Омагьосан кръг

  • 6 310
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

Пиша тук за съвет от мама минала през подобна ситуация....
Заедно сме от 10г,женени сме от 4г.Имаме 2 деца на 8 и 4г.Отношенията ни са ''плаващи'',като под това имам предвид ,че 1 седмица сме  добре после 2 не сме.Постоянно сме в някакво състезание за доказване на лидерство.Аз не одобрявам неговият метод на възпитание,той моя.Когато изпаднем в спор,постоянно ми се натяква,че аз съм причината децата да са разглезени....Съответно му задавам въпроса:''Ти къде беше през тези 8г,че не ги възпитава и така нататък.Един омъгьосан кръг на обиди и укори.Връх на всичко и може ми причината да се обърна към вас е снощният ни спор,който беше изкл.грозен и то пред очите на децата.Получих обиди от сорта на:''Боклук'',''Селянка мръсна'',''Куче умряло'' и какво ли още не....Някой да се включи със съвет ,какво да сторя.Далеч съм от мисълта,че нещата ще отидат на по-добре или че някой от 2та ще се промени...

# 1
  • Мнения: 10 993
Ако няма да се разделяне, не водете спорове. Иначе и моите деца са разглезени, така че те разбирам. Но в името на спокойствието не започвайте спор, иначе освен обиди и травми за децата, друго няма да се получи

# 2
  • Мнения: 366
Струва ми се че ти вече знаеш какво е правилното решение, може би ти трябва малко подкрепа. Това, което ти описваш не е здравословна семейна среда. А когато има и деца, които са свидетели/участници, със сигурност е необходима промяна. Съветът ми е - когато имате “добра” седмица, двамата сте спокойни, седнете и поговорете. Но не с обиди и обвинения, а съвсем спокойно - какво можете да направите двамата, за да промените ситуацията. И разговорът да е за “какво да направИМ, а не какво той да промени в себе си. Разбери също и дали той смята, че има някакъв принос за ситуацията или в неговите очи само ти си виновна. Ако осъзнава, че поведението му не винаги е адекватно, има надежда да иска да положи някакви усилия. Ако мисли че само в теб е проблема, не мисля че има шанс нещо да се промени към добро. Едно е сигурно - нужна е промяна, по един или друг начин. Ако сте опитали и не се получава, раздялата би била по-добро решение от това да живеете в такава среда.

# 3
  • Мнения: 4
Диалози има,но след време пак сме в изходна точка.Промяна трябва да има според него и то само в мое лице,като изхожда от това,че е ''по-опитен''имайки предвид,че разликата ни е 12 год....което за мен на моменти не е от значение.Аз не мога да преглътна казаните обиди...Незнам дали искам да се разделим,едно заради децата,друго,че не съм достигнала момент  да го искам,защото все още се надявам че нещо ще се промени...въпреки че съм с тази надежда от близо 2 години...

# 4
  • Мнения: 366
за да сте стигне до такава ситуация обикновено двама имат принос и съответно двама трябва да положат усилия да я променят. Ако той вижда вина само в теб, то тогава той не е склонен да положи никакви усилия от своя страна. А само ти да се опитваш не би променило нещата. Задай си въпрос-би ли останала с този човек ако нещата продължат така? Ако не - каква промяна очакваш? И в тази ситуация аз бих каза - разделете се заради децата, не оставай с него заради тях..

# 5
  • Мнения: 2 367
Постоянно сме в някакво състезание за доказване на лидерство.Аз не одобрявам неговият метод на възпитание,той моя.
Е това все едно една фирма с два началника - чувала ли си такова нещо? Винаги е само един. Където са двама ортаци какво става - орташката крава вълците я изяждат.
Единият трябва да се съгласи, че другият е водещият - само така може да се кара напред.

# 6
  • Мнения: 15 619
Значи децата са разглезени заради теб, а той, за да ги възпита правилно, налага волята си с обръщения/предполагам с цялата любов и уважение изкряскани/ като "боклук", "селянка мръсна" и "куче умряло". Това, последното, ме впечатли като връх на възпитанието и правилното, и отговорно родителско поведение.
Бих му дала знак свободен да си намери живо куче и да си практикуват заедно възгледите... За деца и за жена подобно отношение не е допустимо.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 258
Като минала през развод с дете - не бих се развела за такова нещо. Аз поне не познавам семейство, в което мъжът и жената да не спорят за възпитанието на децата. Това винаги се оказва някакъв препъни-камък.
Това, върху което бих насочила усилията си, е да му обясня много твърдо и нетърпящо възражения, че такива обръщения са категорично недопустими и ако го напъва и занапред да ги използва, да излезе да се поразходи около блока, докато му мине.

# 8
  • Мнения: 39 247
Като минала през развод с дете - не бих се развела за такова нещо.

Не очаквах от теб такъв отговор. Ако някой си позволи да ме нарече боклук и селянк мръсна, ще затвори вратата отвън. И за това съм безкомпромисна. Още повече, че тоя някой е баща на децата ми.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 374
Като минала през развод с дете - не бих се развела за такова нещо.

Не очаквах от теб такъв отговор. Ако някой си позволи да ме нарече боклук и селянк мръсна, ще затвори вратата отвън. И за това съм безкомпромисна. Още повече, че тоя някой е баща на децата ми.
И аз не очаквах.
Бърди, наистина ли би търпяла някой да ти казва, че си боклук и куче умряло? В името на кое - децата ли? А те как ще се чувстват, чувайки подобни епитети към майка си, при това от баща им? Отвратително е това.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 984
Може би е добре да дефинирате какво означава разглезено дете? Мисълта ми е дали нямате завишени очаквания от деца, чиято възраст и темперамент не позволяват да се държат според вашите очаквания? Също така зависи кой в какви условия е израснал, с какви родители и пр.
По отношение на обидите мога единствено да кажа, че са меко казано проява на лош вкус и лошо възпитание. Явно проблемът не е само с възпитанието на децата, а личностен. За да назреят такива конфликти, означава много дълбок разрив в отношенията. Ако не смяташ да се разделяте, договорете се поне разприте да са извън къщата или в отсъствието на децата.

# 11
  • Мнения: 39 247
Вярно и това го има. За да си позволи някой да каже подобно нещо, значи работата е много на зле.

# 12
  • Мнения: 18 491
Явно се борите за власт в семейството.Сигурно и ти пред децата спориш с него и може би и той  е обиден  от отношението ти.И много вероятно имате друг проблем, не възпитанието на децата,там бихте се разбрали по средата на вашите схващания.

# 13
  • Мнения: 5 240
Не мога да те посъветвам как да изтърпиш, аз такива обиди съм преживяла и не ги изтърпях. За мен това са страшни думи убиващи любовта и брака.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 258
Е, аз изрично написах цял параграф за обидите и че са недопустими. Но за еднократно изпускане на такива думи при голям скандал не бих си тръгнала. Като цяло, еднократни издънки прощавам. Вече fool me twice ... знаем.

Общи условия

Активация на акаунт