Омагьосан кръг

  • 6 308
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 39 049
Не разбирам как въобще може да се оправдае, та дори и в афект "боклук"? Това значи, че човека си го мисли, а от устата му  просто се е изплъзнало.

# 31
  • Мнения: 15 619
От устата излиза онова, което е произвела главата.

# 32
  • Мнения: 18 365
Ако и двамата си крещят такива думи  е лесно  изричането.Ако единия непрекъснато те бомбардира , неволно го повтаряш.Малко хора могат да се сдържат дзокато ги засипват с ругатни.Първо да си отговори тя  как реагира и тогава да реши.Ако са лика-прилика да прощава.

# 33
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Абсолютен простак! Теб майка ти те е раждала, гледала и треперила, за да си позволява някакъв да те нарича куче умряло и боклук?
Ти какво би посъветвала собствената си дъщеря ако беше на твое място?

# 34
  • Мнения: 1 747
Авторке, за МЕН е абсолютно невъзможно и немислимо да стоя и една минута с човек, който ме обижда, особено с толкова тежки думи. Ти какъв пример даваш на децата си? Те ще възприемат това поведение за нормално и ще го копират в своите семейства, ако продължавате така. Казваш, че търсиш в себе си вината. Това е типично поведение на жертва, която насилникът я кара да се чувства виновна. И разбери- не са просто изречените думи. Това е манталитет и не вярвам да спре до тук. Жалко за децата ти....

# 35
  • Мнения: 19 675
Аз не бих била толкова категорична.
Какво го кара да те нарича по този начин, какво го дразни, какво правиш ти, че го изкарваш от кожата му?
Едно е категорично, обаче – трябва да гледате в една посока. Независимо от методите, поведението, областите от бита, които покривате, ако не гледате в една посока, пиши го бегало.
Ако той има някакви конкретни претенции към възпитанието на децата, поема руля и ги прилага. Да се мрънка след дъжд качулка, ако само ти се занимаваш с децата, е чиста проба еснафщина.

Не ми е цялостна картинката по този казус, твърде малко има казано за поведението на мъжа и на жената (родител 1 и родител 2 вече по някои закони – тия ще ме уморят), за да преценя кой крив, кой прав.

# 36
  • Мнения: 6 582
Аз някак не вярвам да сте живели толкова години заедно, да имате две деца и той едва вчера да се изпуснал и да изрече такива обидни думи.
Ти преди това обиди ли го, предизвика ли го или ти си мълча и така от нищото той изтърси това...
Лошото е, че и двамата се имате за прави и искате другия да отстъпи и да се промени.

# 37
  • Мнения: X
Здравейте,

Постоянно сме в някакво състезание за доказване на лидерство.
Много голямо впечатление ми направи това.
Ами, откажи се от състезанието.
Иначе - обидите са лоша работа.

# 38
  • Мнения: 2 039
Не мога да дам съвет от личен опит,защото никога никой не си е позволявал да ме обижда с такива грозни думи.Добре е да седнете и да поговорите без присъствието на децата.Сигурно и двамата имате трески за дялане,но подобно поведене е недопустимо.

# 39
  • Мнения: X
Наистина е малко информацията.

Да не би да иска раздяла, а ти да не искаш? Ако си му се лепнала .. сама казваш, че не искаш да се разделяте, а той иска ли? ...Не знам, не знам ...

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Нормално е да има някакъв спор по въпроса за възпитанието на децата.
Но обиди като,,селянка проста ,,..боклук,, и ,,куче умряло,, са недопустими.
При условие,че има две деца ,първия път обясняваш на Мунчо,че няма да търпиш такова безобразно поведение и ако се повтори ще има последствия.
Вторият път-събираш багажа-или неговия или твоя и на децата...
Да разбере,че не си му в кърпа вързана,че наистина няма да търпиш.Защото някои мъже си мислят,че като има две деца, жената няма къде да мърда и могат да издевателстват над нея..

Покажи,че имаш достойнство и себеуважение.
Хората се отнасят с теб така,както им позволиш.

# 41
  • Мнения: X
Ама той май само това чака.

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това са отвратително грозни думи... но пък ако и авторката си е позволила подобни епитети, може все още да има шанс за помирение. Стига и двамата да осъзнаете, че скандалите и обидите трябва да престанат и да намерите общ език относно възпитанието на децата. Което ще се случи трудно, особено ако не потърсите брачна консултация. Ако нещата не се променят, за децата ще е по-добре да не сте заедно- подобен семеен модел ще има негативни последици при бъдещите им взаимоотношения с хората.

# 43
  • Мнения: 488
Няма да стане по добре ,само по зле ще става . То сама написа че той обвинява теб за проблемите и очаква ти да се промениш ,е да но за да върви една връзка трябват двама .
Не е добре за децата да растат в такава среда . Те чуват ,виждат и усещат много повече от колкото ние ,родителите предполагаме . Много е възможно след няколко години да те наричат по същият начин като баща им, тогава и да се разведеш те може да искат да останат с него.
Как си финансово имаш ли работа ,доходи ,потенциал ? Това е важно преди да се дадат съвети в стил "тръгвай си" . Имаш ли авторитет пред децата ?

# 44
  • Мнения: X
Такива скандали и градация в обидите не стават от веднъж и два пъти, нито от кротко обсъждане кой е забравил да хвърли боклука.
Тук масово ще ти обяснят, че мъжът ти е боклук, но смятам, че ти изобщо не падаш по-долу от него. Звучите ми като двойка зле възпитани простаци с ниски доходи, липсващи интереси и твърде много свободно време. В смисъл, ако поне единият имаше какво друго да прави за 2 часа извън къщи, колкото да изпусне парата (без пияндурстване в кръчмата в съседния блок) - никога нямаше да водите тези разговори. Просто никога.
Аз лично бих дала шанс. Обаче във вашия случай, ако трябва да съм брутално откровена, не мисля, че който и да е от вас има капацитета да използва този шанс правилно. И двамата просто си действате по свое усмотрение и се дебнете кой ще сгафи. При раздяла където и да отидат децата, ще попият кофти манталитет.

Общи условия

Активация на акаунт