Донор на сперма- да се реша ли?

  • 10 771
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 024
Познавам жена, която проведе с мъжа си н-броя инвитро, но така и не успяха да си родят дете. Основният проблем беше в него, не в нея! Накрая той я остави, НЕ ТЯ НЕГО!!! Искаше да ѝ даде шанс да срещне друг, с който да има дете... Тая жена преживя истински катарзис за смисъла на живота си, стигайки до желанието да работи в хоспис, за да дава грижа на умиращи, но не и да си "прави" дете от донор...  И след известно време, след като намери покой за терзанията си и удовлетворение от новата си работа отново се събраха с мъжа й. Детето вече не им е цел на живота - имат си други и са щастливи че ги осъществяват.
Ей това са хора, дето не приемат правенето на деца за вид проект, ако ще най-важния в живота да е.
И не всеки е способен да го проумее. Хората сме различни, но определено при масата инстинктите стоят над разума.

# 61
  • София
  • Мнения: 10 642
Над 20 години работя в болница. Обичам си работата и не мога да си представя да работя друго. Другата ми професия е психолог/ психотерапевт харесвам си и нея, работила съм основно с деца и младежи включително такива с увреждания и израстнали в институция. И двете ми професии ми носят огромно удовлетворение, но те не могат да заместят това да бъда майка!

# 62
  • Мнения: 4 758
Всеки сам избира целите и битките в живота си - едни искат деца, други не искат деца, едни изпитват нужда да се грижат за някого, други не могат да поемат подобна отговорност. И няма вярно и грешно, разум и инстинкти - всеки усеща нещата различно. От няколко години участвам в дейности за едно SOS селище. Отделно обмислям възможността да вземем за временно отглеждане кученце по програма за обучение на кучета водачи. Всичко това обаче няма нищо общо с желанието ми да имам дете и да бъда майка. И смея да твърдя, че вложих доста разум и размисли докато взема това решение.

# 63
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз бях така. Родих първото си дете на 30 и в главата ми беше "уау, най-големият ми проект. Сега ще осъществя всичко, дето не съм успяла." Обаче детето даде як отпор, евалата за което, пое си по пътя и се наложи аз да си намеря други проекти, по-подходящи за моята личност.

# 64
  • Мнения: 305
Роди си дете, и детето не е проект, а е всичко.И нямаш време, действай.

# 65
  • Мнения: 2 885
Щом имаш възможности и можеш да го отгледаш сама , а не се знае може и мъж да намериш дори и с дете . Времето си минава и не се знае кога ще се получат нещата . Детето в представите ни е само хубави моменти , но като се роди вече се вижда реалността , а тя е доста трудна . Най- добре го направи в клиника без познати донори . Има много бащи , които не се интересуват от децата си , почти като да нямат такъв . Помисли си хубаво преди да го направиш .

# 66
  • London
  • Мнения: 6 732
Това вече заприлича на турски сериал.

# 67
  • Мнения: 39 286
Мийка е трол, убедих се. Днес четох някаква тема за нефертитени яйца, дет и носят удоволствие.

# 68
  • Мнения: 7 260
И аз така мисля. Но поне е от забавните тролове.

# 69
  • Мнения: 237
Мийка е трол, убедих се. Днес четох някаква тема за нефертитени яйца, дет и носят удоволствие.

Нефритените яйца не ми "носят удоволствие", това е по-скоро уред за спорт и стягане и на първо място здраве. Това не е секс играчка- попрочетете, аз съм поразена, че в България не са популярни въобще! Много жени нямаше да имат доста от гинекологичните си оплаквания ако правят практики с яйце.

Но в България е така- всичко се отрича, осмива, всички трябва да сме по калъп. И явно моят според мен не чак толкова интересен живот на някои им се струва сериал- тогава не мога да си представя вашите животи какви са- да се застреляш от скука явно... Satisfied

# 70
  • Мнения: 10 993
Какво е нефритено  яйце.  Образовайте ме.

# 71
  • Мнения: 39 286
Мийка е трол, убедих се. Днес четох някаква тема за нефертитени яйца, дет и носят удоволствие.

Нефритените яйца не ми "носят удоволствие", това е по-скоро уред за спорт и стягане и на първо място здраве. Това не е секс играчка- попрочетете, аз съм поразена, че в България не са популярни въобще! Много жени нямаше да имат доста от гинекологичните си оплаквания ако правят практики с яйце.

Но в България е така- всичко се отрича, осмива, всички трябва да сме по калъп. И явно моят според мен не чак толкова интересен живот на някои им се струва сериал- тогава не мога да си представя вашите животи какви са- да се застреляш от скука явно... Satisfied

Верно си е! Добре, че е твоята сапунка, че да ми осмислиш живота.

# 72
  • Мнения: 10 210
Уважаема Mia_smurfix,
Дали имаш време или не да чакаш за дете не зависи от мнението на която и да е потребителка във или извън форума, а от твоето състояние на организма. Нарича се яйчников резерв. Изследвай се, не се паникьосвай. Това е грамотният подход. После можеш да решиш дали можеш да чакаш, яйцеклетки ли ще замразяваш, донор ли ще търсиш по спешност. И най-вече да помислиш какво наистина искаш. Иначе групи всякакви - и за донори на сперма, и за хомосексуални двойки, и за малтретирани съпруги..., но как ще си управляваш твоя си живот, отчитайки обективните ограничения, си решаваш ти. Годините ти не са чак толкова много, че да трябва да действаш отчаяно. Макар и да е непрепоръчително, в днешно време не представлява никаква екзотика първо раждане да се случва между 35 г. и 40 г. на здрави и умни деца.
Желая ти да взимаш решенията си спрямо това, което ти казва вътрешният ти глас, всички верни отговори ще чуеш от него. Hands V

# 73
  • САЩ
  • Мнения: 471
Kamea, благодаря че сподели историята си. А в крайна сметка успя ли да имаш бебе?
Миа, правила ли си тест да видиш колко яйцеклетки са ти останали в резерва? Ще и помогне да разбереш дали наистина трябва да бързаш. Аз си правих миналата година и се успокоих като видях хубави резултати, на 32 съм. А за осиновяване мислила ли си? Толкова деца без родители има по света!

# 74
  • София
  • Мнения: 10 642
То не само бройката е важна

Общи условия

Активация на акаунт