Той има дете, а аз-не

  • 25 457
  • 460
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 206
"При едни сериозни отношения, е нормално двамата да се подкрепят и да степенуват приоритетите." -
така е, но аз не разбрах по какво той демонстрира, че това е сериозно отношение, а не вакантно място.

# 316
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, чети- човекът е откровен и не я заблуждава.
Ако очакваш да ѝ коленичи с пръстен и да ѝ направи веднага бебе, за да демонстрира заедност, че да я използва за свидетел за бащинския си капацитет, бих разбрала недоумението ти.
 Peace

# 317
  • Мнения: 1 262
Абсурт, ясно е че го подкрепя, но трябва да се мисли малко по-трезво. Ако бившата е добра майка, както каза Портокал ако те се познават с въпросният тираджия и ако детето приема тираджията добре ( пак по думи на Портокал), то ми се струва, че таткото по-скоро ще злоупотреби ей така на пук. Затова са и тези 10 годишни дела. Самият факт, че Портокал му се води по акъла и свидетелства срещи жена му, въпреки че я намира за добър родител, говори че портокал или е прекалено наивна и тоя я е баламосал яко, или че тя крие известна доза злоба към бившата. Портокал, моля те, отговори ми на този въпрос. Омъжваш се за този мъж, раждаш му едно дете и след 10 години се оказва, че заради някакви битовизми се развеждате. Ти се влюбваш в някого, който се оказва, че всъщност живее в чужбина. В следващият момент се появява някоя жена на вече бившия, която грам не те познава и започва да свидетелства среду теб, искайки да отнеме детето ти. Моля те помисли. Нещо друго  е много важно. Той говори ли за проблемите с бившата или просто леко маха с ръка и казва охх битовизми, не ми се говори. Поинтересувай се по-подробно. Ако не ти сподели, то това е доста тревожен сигнал.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 14:12 от fiolio

# 318
  • София
  • Мнения: 24 839
Не съм съгласна с двойния аршин, който изкривява всичко!
Бащата е точно толкова родител, колкото майката и няма причина да се обявява обичта към детето му за едва ли не, извращение!
Щом съдът е преценил, /както между другото и Портокал описва/, че И двамата родители са абсолютно равностойно грижовни и затова определя поравно грижата за детето, е цинично да се обяснява, колко права е майката да иска да го заведе на другия край на света, разчитайки на предимството "че е майка".
Съжалявам, ама интересите на детето са преди интересите на "щастливата мама", която не мисли, че го лишава от целия му досегашен бит, живот и обкръжение на близки и роднини, срещу напълно неизвестен и самотен, на другия край на света.

# 319
  • Мнения: 17 407
Тя срок може да постави на себе си само. Сама не е наясно егоизма си ли да следва, или някакво общо семейно щастие цели, тъй щото хем се е обвързала с разведен, хем не спира да се върти около оста “ми аз нямам свое”. Портокал, реши, бе момиче, никой не може да ти помогне.

# 320
  • Мнения: 133
Самият факт, че Портокал му се води по акъла и свидетелства срещи жена му, въпреки че я намира за добър родител, говори че портокал или е прекалено наивна и тоя я е баламосал яко, или че тя крие известна доза злоба към бившата.

Портокал не свидетелства срещу бившата му жена. Свидетелства за това как бащата се грижи за детето, докато то е с него.

# 321
  • София
  • Мнения: 17 775
Както tays много добре посочи, това е чужда битка. Тя не му е нито жена, нито майка на децата. Просто приятелка, която е твърде жертвоготовна.

# 322
  • Мнения: 133
Ще ти опонирам тук. Тя е пряк свидетел.  Битката е и нейна, защото я е грижа за приятеля й.

Постави се от другата страна. Ако някой твой близък има нужда да докаже пред съда, че е адекватен родител и смяташ, че той/тя е такъв, няма ли да свидетелсваш, за да му помогнеш?

# 323
  • София
  • Мнения: 24 839
Чужда битка е за мен, теб и всички от форума, но за авторката, не е .
Пряко засегната е от изхода ѝ, затова пуска темата.

# 324
  • София
  • Мнения: 17 775
Ще ти отговоря честно. Преди няколко години- да. Сега- не.
Защото близък не значи човек, с когото се познаваш от година и си прекарвате добре. Значи много повече. За истински близък- бих.

Абсурт, тук има една подробност. Пряко засегнат е той- говорим за факти. Ще има дете/няма да има дете. Необорими хипотези.
Докато при нея не е ясно до каква степен е засегната от изхода на делата. Една хвърчаща хипотеза, че като приключи с делата, моооже и да има дете.

# 325
  • Мнения: 18 298
Бившата рискува много, ако остави детето за година и замине. Ще изприпка бащата в съда и ще каже - заряза си детето, замина на край света при мъж и не се интересува. Странно, адвокатката й не е ли съобразила подобна възможност?     Странна смесица от добри отношения, доверчивост и приготовления за 10 г. международни дела... Нещо не ми се връзва, ама карай.

# 326
  • Мнения: 18 498
Тези дела никога няма да приключат.
Човекът просто не иска друго дете.

# 327
  • Мнения: 1 206
absurT, аз очаквам да, да ми създаде усещане, че ние сме заедно не просто за малко. Иначе разхищавам енергията си напразно. Не очаквам бебе утре, а за пръстена питах, но отговор няма. За мен това е красноречиво. Да, пряко засегната е - тя единствена ще носи последствията. Но ако един мъж те обича, ще направи всичко възможно, за да разсее страховете ти, няма да каже "поживем - увидем".

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 15:36 от летящата

# 328
  • Мнения: 14 966
Има си една много подходяща мисъл за ситуацията на Портокал :
"Животът е това, което се случва, докато сме заети да правим други планове" /Джон Ленън/
И Емма Т ще се окаже права, че той не иска други деца.
На 36 , дете си има, гледа си го.
Не мога да разбера каккво толккова се е обременил с бъдещи катаклизми, като засега няма никакви дертове. Гледат си с бившата детето 50 на 50, тя , ако замине, има още една година минимум време, за да си отглежда детето еднолично. А то расте . Не виждам никакви драми в момента , които да го правят толкова истеричен. Все нещо ще се случи , ако двамата с майката не се разберат доброволно, съдът ще решава.
И дотогава Портокал да е в режим на изчакване, като че ли някой може да предвиди срокове, варианти и изход.
Просто и на мен вече ми се струва, че Портокал е наивна, влюбена жена, която е игнорирала личните си приоритети  под чуждо влияние.
Големи битки, големи драми. Пък то излезе, че бившите , заедно с  настоящите им партньори, едва ли не си пият питието заедно.

# 329
  • Мнения: 98
Абсурт, ясно е че го подкрепя, но трябва да се мисли малко по-трезво. Ако бившата е добра майка, както каза Портокал ако те се познават с въпросният тираджия и ако детето приема тираджията добре ( пак по думи на Портокал), то ми се струва, че таткото по-скоро ще злоупотреби ей така на пук. Затова са и тези 10 годишни дела. Самият факт, че Портокал му се води по акъла и свидетелства срещи жена му, въпреки че я намира за добър родител, говори че портокал или е прекалено наивна и тоя я е баламосал яко, или че тя крие известна доза злоба към бившата. Портокал, моля те, отговори ми на този въпрос. Омъжваш се за този мъж, раждаш му едно дете и след 10 години се оказва, че заради някакви битовизми се развеждате. Ти се влюбваш в някого, който се оказва, че всъщност живее в чужбина. В следващият момент се появява някоя жена на вече бившия, която грам не те познава и започва да свидетелства среду теб, искайки да отнеме детето ти. Моля те помисли. Нещо друго  е много важно. Той говори ли за проблемите с бившата или просто леко маха с ръка и казва охх битовизми, не ми се говори. Поинтересувай се по-подробно. Ако не ти сподели, то това е доста тревожен сигнал.
Аз не свидетелствам против бившата му. Напротив-аз казвам съвсем обективно как бащата гледа детето си и пред съда съм казвала, че малкия колкото иска при баща си, точно толкова иска и при майка си.

Общи условия

Активация на акаунт