Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 фев. 2019, 16:21 ч.

Неустоим портокалов кейк със зехтин

• 16 910
  • 253
  •   1
Отговори
# 240
  • София
Ами, явно това е причината. Щом си решила пробвай с коричките от Лидъл. Само не ми казвай, че те са БИО или по-невредни, отколкото сама да си ги направиш.

# 241
Не искам да се заяждам, но на портокалите изрично пише, че корите не са годни за консумация. Обработвани са с няколко химикала.
Както писах, изсушила съм си кори от био портокали. Коричките със сигурност не се правят от конвенционалните портокали, които се обработват за продажба в магазините.

# 242
  • София
Ванче, точно така е, права си, клафути се  приготвя , според Марта Стюард с череши с костилките, ама аз ги почиствам, що ги почиствам, ми.. не знам.
Ето две рецепти които съм правила, едната е с череши и  ягоди и двете са разкошни. Подсети ме, че мога нещо да забъркам за кафето.. Wink

https://recepti.gotvach.bg/r-72974-Френско_клафути_с_ягоди_и_череши

https://recepti.gotvach.bg/r-67010-Френско_черешово_клафути

# 243
  • София
marchеva14, намерих ти ги аз рецептите, но преди да знам за тях, исках да те подсетя за нещо по-леко и нелепящо се. Smile

# 244
  • София
marchеva14, намерих ти ги аз рецептите, но преди да знам за тях, исках да те подсетя за нещо по-леко и нелепящо се. Smile
Нелепящо се, казваш, ми.......... такова не познавам все още, а как бих искала хем да има захар хем да е нелепящо се.  Вкусните неща все се лепят.. мда  Joy

# 245
  • Калифорния, САЩ
    Ванче, ако си тук и ще те гушна, кулинарна вълшебнице!!! Тук е над 30 градуса, но утре е последния учебен ден на сина ми и направих твоето разкошество за учителката му. Тя ще оцени домашната храна, американците са заета нация и готвенето не им е приоритет. Благодаря отново, всичко ухае на портокал и мммммм 😋😋😋.

# 246
  • София
ir74, честито завършване на учебната година на синът ти! Да си прекара весела и безгрижна ваканцията! А кейкът ти изглежда много добре и заедно с невероятния му аромат няма начин да не бъде оценен, в комбинация със самия жест! Поздрави! Hug

# 247
  • Калифорния, САЩ
   Да споделя и за “проблема”, който предизвика кейкът. Малкият се прибра от училище и каза, че вкъщи ухае на хубав кекс, затича се и го намери. Попита дали е “кейк като тези, дето ги правят по телевизията” 😋😛😋. Казахах му ДА. След малко си дойде и баща му и също каза, че ухае чудесно вкъщи. Единодушно решиха, че е време за по парче кекс и преди да се усетя, бяха си отрязали по едно 😝. Сега познайте дали не сложих още един да се пече, добре, че имам достатъчно продукти. Има ли някой друг да се похвали с два броя за един ден, а? 😁😁😁

# 248
Е ти как въобще реши, че ще направиш за госпожата, а за у вас - не? То така мирише, че е грях да го изнесеш от вас, без да сте опитали!

# 249
  • Калифорния, САЩ
  Ехо, само аз ли не мога да спра да правя този разкошен кекс??? Тази сутрин като попитах малкия какво иска за закуска и той каза: “Кекс. Ама от ония, като на баба Пепе в България!”.  Знаех, че иска като домашния кекс на мама; това означава -Ваниният 😘. Когато за първи път направих твоя кекс, Ванче, реакцията на детето беше “Аааа, като кекса на баба”. Ето го, макар и малко преопечен (играхме на деора и се залисахме) - чака за утрешната закуска. Харесваме го без пудра захар, натурален. Благодаря отново!!! 🌺🥀🌹🌷💐🌸

# 250
  • Бургас
Прекрасен кекс, бързо и лесно се приготвя и е много вкусен.
Всички го харесват и искат още или рецептата.

# 251
  • София
ir74, аз поне гледам да наблягам на сезонните плодове и сладкишите с тях. По това време при нас портокалите са едни "недоносени", ако изобщо ги има и са на високи цени.

Белл, радвам се, че всички са доволни от резултата!

# 252
  • Калифорния, САЩ
   А при нас портокалите са целогодишно, даже цената им е нормална 😘. Ще го правя поне веднъж месечно, много го харесват вкъщи - ползваме го най- вече за закуска (аз дори за среднощна 😆😆😆).

# 253
Още преди време правих кекса, много го харесахме  Heart Eyes Тогава забравих да пиша в темата, но сега се включвам с един вариант, който пробвах днес. Тъй като имаме много кайсии, реших да опитам вместо смлян портокал да сложа пюре от кайсиите. Страшно съм доволна от резултата.

Общи условия

Активация на акаунт