НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 128

  • 64 402
  • 740
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X
Въобще не смятам да се боря с козунакоманията си... А и аз си ги правя. Веднъж в годината ям козунаци, не смятам, че два дни ще ме "усмъртят". Simple Smile 

# 451
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета. И аз реших да почна режима от утре.

Искам да ви попитам относно калкулаторите защо zdravoslovno.com има такава разлика с тези чуждестранните калкулатори? Frowning

Изписва ми, че 300 гр. сурова сьомга има 681 калории, белтъчини 69 гр и мазнини: 45 гр

А на другите калкулатори е 400 калории, 64 гр. протеини и мазнини 20 гр. И въобще си има разминавания и се чудя кой да ползвам.

Също да ви питам вие с по колко въглехидрати карате предвид таблицата от 1 страница? Аз мисля да пробвам с по 50 грама?

Успех на всички!

# 452
  • Мнения: 2 054
peipeipeipei, в много старите теми в първи пост стоеше инфо, че калкулаторът на zdravoslovno.com не е верен за много от храните.
Аз не смятам и не мога да ти кажа на колко точно вх съм. Мисля, че са някъде между 70-100гр. заради плодовете. Аз се мъча една година 1 кило мазнини от корема да сваля и не мога. Както си бях преди ВМ-НВХ, така съм си и днес една година от започването му. Но аз и преди така си се хранех, месо със салата, сега само вечерният шоколад или туикс е заменен с плодове. В нищо друго няма промяна. Така, че дръж вх до 50 гр ако целиш отслабване.



Честит празник! Да ви е цветно през деня!

Последна редакция: нд, 21 апр 2019, 13:48 от lu_lu

# 453
  • Мнения: 12 705
Също да ви питам вие с по колко въглехидрати карате предвид таблицата от 1 страница? Аз мисля да пробвам с по 50 грама?

Успех на всички!
Дори и да пресмяташ простоянно, ще иска време да си нацелиш за теб колко е добре да са. Почваш от някъде и след време правиш промени и гледаш дали е по-добре или по-зле. А и зависи какъв калориен прием гониш на ден, по-интересно е съотношението между В/М/П в храната ти. В тая таблица са го сметнали за 2000 ккал на ден. Има значение и с каква цел започваш режим - промяна в теглото, здравословни проблеми, друго...
Отначало наистина не е зле някакъв калкулатор, колкото да видиш дали го докарваш като съотношение, после няма какво да му смяташ толкова.

Аз за себе си не пресмятам, но пък основно се придържам към храни,  които няма как да ми качат въглехидрати кой знае колко. Даже някои дни се опасявам да не падам твърде ниско, че няколко поредни дни такива и хептен не мога да спя, а това си ми е проблем и по принцип. То вкъщи просто няма храни, които са извън режима, така че нямам какво да пресмятам особено откъм въглехидрати. Че и плодове не ме влекат хич, два пъти купих ягоди тая пролет и като нищо може и това да ми е яденето, на мен ми дай зеленчуци повече. За мазнините с времето взех да се ориентирам по това колко ме засища храната ми. Ако огладнявам сравнително бързо, значи малко са ми били.

# 454
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Също да ви питам вие с по колко въглехидрати карате предвид таблицата от 1 страница? Аз мисля да пробвам с по 50 грама?


В една умна книжка четох, че има разлика в това - за какво се използва диетата и от кого се използва. Та за такива като мен - основно седящи, рядко трениращи и искащи да отслабнат - се препоръчваше не повече от 25 г въглехидрати, което реално се набира от зеленчуците, които ям.

И да допълня, че съвсем се омотах с тия брашна: брашно от амарант ок ли е за режима? И изобщо как да различавам добрите брашна от лошите? Щото имам ябълково, копривено и куп други...

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 23:06 от Рися

# 455
  • Мнения: 2 054
Здравейте, едно интересно филмче гледах снощи - "Зърнени убийци", но заглавието е малко отвлечено,  не зърното е акцентът на филмчето,  а мазнините и НВ-ВМХ. Човекът на 3000kcal стопи мазнини за месец,  с много лек спорт.  Холестеролът му излезе висок,  но му направиха доп.  изследвания за големината на частиците на холестерола. А преди да започне режима е бил на 2400kcal. С бг субтитри е,  ако имате време ви го препоръчвам.

http://www.dokumentalni.com/archives/9854

# 456
  • Мнения: 1 760
Много благодаря за филмчето!

# 457
  • Мнения: 65
Здравейте, искам да ви попитам вие от кога след като започнахте режима почнахте да сваляте и стрелката на кантара мръдна надолу.



# 458
  • Мнения: 4 579
Здравейте, искам да ви попитам вие от кога след като започнахте режима почнахте да сваляте и стрелката на кантара мръдна надолу.
Привет, много е индивидуално - някой свалят още от първата седмица, други след месец, два, три.. Аз например не свалям, но си седя на режима, че поне не качвам от него, което щеше да е още по-лошо от това да не отслабваш.

# 459
  • Мнения: 18 542
Здравейте, искам да ви попитам вие от кога след като започнахте режима почнахте да сваляте и стрелката на кантара мръдна надолу.
Аз също не съм свалила кг, вероятно защото нямам излишни, но средната част - корем, паласки и задник са се свили. Бях започнала да раста в тези същите области последните няколко години. 5 месеца съм на режим.
Майка ми е свалила 8кг за същите тези месеци, но тя е със диабет и други заболявания и го прави заради това, не толкова за отслабване. Така че, индивидуално е според изходните кг, здравословно състояние, метаболизъм, организъм.

# 460
  • Мнения: 65
Днес ми е 4-ти ден на режима, големи надежди залагах на него, но кантарът все още не е мръднал надолу, което адски ме обезкуражава. Знам, че мерките са по-важни и че не трябва да се вглеждаме в меренето, но друго си е да видиш и цифрите. Освен това ми е адски зле, вие ми се свят, нямам никаква енергия и са ми заглъхнали ушите. Направо едвам чувам хората какво ми казват и ме боли и главата отзад. Не точно болка, а някакво странно усещане всъщност.. Знам, че това е нормално първите дни, дано отмине по-скоро. Няма да се отказвам, защото тези дни въобще не ми беше лесно с тази отпадналост и не си струва да съм се мъчила напразно. Много се надявам нещата да тръгнат надолу, за да имам повече мотивация да продължа. Единственото хубаво досега е, че въобще не ми се яде, което не е за подценяване.

* Иначе имам за сваляне към 7 кг.

# 461
  • Мнения: 1 760
Аз също не отслабвам, но няма да се откажа. Иначе се чувствам нормално. Нито по-добре нито по-зле.

# 462
  • Мнения: 18 542
Днес ми е 4-ти ден на режима, големи надежди залагах на него, но кантарът все още не е мръднал надолу, което адски ме обезкуражава. Знам, че мерките са по-важни и че не трябва да се вглеждаме в меренето, но друго си е да видиш и цифрите. Освен това ми е адски зле, вие ми се свят, нямам никаква енергия и са ми заглъхнали ушите. Направо едвам чувам хората какво ми казват и ме боли и главата отзад. Не точно болка, а някакво странно усещане всъщност.. Знам, че това е нормално първите дни, дано отмине по-скоро. Няма да се отказвам, защото тези дни въобще не ми беше лесно с тази отпадналост и не си струва да съм се мъчила напразно. Много се надявам нещата да тръгнат надолу, за да имам повече мотивация да продължа. Единственото хубаво досега е, че въобще не ми се яде, което не е за подценяване.

* Иначе имам за сваляне към 7 кг.
Пий вода със сол или айрян. Аз в началото се чувствах по подобен начин + сърцебиене. Отмина след известно време. Това не е диета за бързо сваляне на кг. а и 7 не са чак толкова много, че да очакваш бързи резултати. Дори нищо да не ядеш, за 4 дни няма да свалиш кажи-речи нищо.

# 463
  • Мнения: X
Днес ми е 4-ти ден на режима, големи надежди залагах на него, но кантарът все още не е мръднал надолу, което адски ме обезкуражава. Знам, че мерките са по-важни и че не трябва да се вглеждаме в меренето, но друго си е да видиш и цифрите. Освен това ми е адски зле, вие ми се свят, нямам никаква енергия и са ми заглъхнали ушите. Направо едвам чувам хората какво ми казват и ме боли и главата отзад. Не точно болка, а някакво странно усещане всъщност.. Знам, че това е нормално първите дни, дано отмине по-скоро. Няма да се отказвам, защото тези дни въобще не ми беше лесно с тази отпадналост и не си струва да съм се мъчила напразно. Много се надявам нещата да тръгнат надолу, за да имам повече мотивация да продължа. Единственото хубаво досега е, че въобще не ми се яде, което не е за подценяване.

* Иначе имам за сваляне към 7 кг.
. Ако това са последни кг и ако целиш сравнително ниски кг, се въоръжи с търпение, че ще отнеме около година с това хранене. А може и да не стане. Ако искаш бърз ефект, това не е твоята "диета".

# 464
  • Мнения: 6 218
От 2 месеца почти съм на режима,първия беше доста либерален и по скоро адаптивен,предвид че последните 2 години живеех главно на въглехидрати,хич не ми се получи рязкото им спиране и минах на плавно.Сега съм на около 25-30 въглехидрати на ден,мазнините са ми малко,предвид че трябва да са водещи,почти са ми равни с белтъчините,но просто не ми понася много мазното.Свалила съм 5 кг.,остават ми още 10-12кг. до преди да забременея.Мъжът ми за два месеца стриктно спазване свали 9 кг.,и му остават още 5,но пък всички дрехи си му стават при него разликата е очевадна.При мен са ми леко свободни вече м,но съм далеко от моя си размер.Така че не гледай килограмите,избери си една дреха с най-малко еластан в нея и по нея се води.

Общи условия

Активация на акаунт