НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 128

  • 64 404
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз съм по-слаба сега отколкото като бях на 20 год.Wink Много относително е....А и от килограми в мазнини до килограми в мускули- разлика голяма.
Не се вторачвайте толкова в цифрите...не говоря за 10 или 20 + кг.

# 76
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
Аз бях слаба като млада, и след три дечурлига трябва да съм 53 кг. Е, целта ми е 55.

# 77
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
На този принцип аз трябва да съм 60кг. И наистина, преди 2г като ги стигнах, се побрах в панталони и дрехи които съм носила на 24г и 52кг 😁

# 78
  • Мнения: X
Аз съм пускала снимки на 23 години/58-59кг,и на 51 години /68-69  кг. В сватбената ми рокля, стои ми абсолютно еднакво. Сега от тел. не мога да ги пусна пак, но ако някой иска, в понеделник. Simple Smile

# 79
  • Враца
  • Мнения: 2 663
Аз искам, моля! 🌺

# 80
  • Мнения: X
1 кг за всяко десетилетие над 20 и по 2 години за всяко дете. Т. е., ако на 20 години теглото е било 58 кг и смятаме за 40 годишна жена с две деца, тя би трябвало да е около 58+1+1+2+2=64 кг.
  В такъв случай трябва да съм 60 кг. Колкото всъщност съм сега. В 8 клас бях 55 кг.,на толкова кг.се и омъжих.

# 81
  • София
  • Мнения: 38 476
Може ли линк за течен шоколад с лешников тахан и какао?
Аз прегрешавам, после пак се стягам и така. Мм се отказа от режима, обаче днес ми опържи яйца.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 047
Може ли линк за течен шоколад с лешников тахан и какао??
Лешников тахан, малко стевия или друг подсладител, какао, ванилия :бъркаш и ядеш

# 83
  • Мнения: 11 544
Благодаря за темата и аз.  bouquet Нещо не схванах формулата за килограмите. Thinking Към кое тегло се добавят килограмите от раждания и възраст?  newsm78

# 84
  • Мнения: X
Благодаря за темата и аз.  bouquet Нещо не схванах формулата за килограмите. Thinking Към кое тегло се добавят килограмите от раждания и възраст?  newsm78
Към теглото, на което си била на 20 години. Ако е било нормално, разбира се.

# 85
  • Мнения: 12 982
Ааа, аз няма да смятам на 20 бех по- зле😂😂
Виж на 22 вече започнах с простотиите и глада и станах 48 кила... Живите мощи, няма мускул, няма релеф само кокали... като си гледам снимки ми иде да се ритна сама! А как си прецаках здравето ... Цял живот ще си плащам за простотията.

Такааа, по темата. Два дни спрях всякакви плодове, оставих си само зеленчуци и режимните неща. Резултат изпиках света! Особено снощи, без да съм пила преди лягане, беше чудо. Сега след ВЦ се претеглих 1 кило от каченото го няма. Нямам и оток по очите и пръстите. Имам още  малко за чистене, но бързо ще се оправя. Направих проба дали за една година (всяка година по това време имам достъп до много и вкусни плодове) не съм станала по- толерантна към въглехидрати. Заключение да, ако е по 1 плод, не на гладно, не всеки ден, ако е от най- сладките. В случай че плодовете са 2 и повече нещата рязко се влошават. За два месеца качих килограми, върнах малко от целулита и най- лошото няколко пъти имах пак високо кръвно, вследствие на пиене на твърде много вода и задържането и. Кръвно не бях вдигала от мниго време.
Та всичко е в дозата и мярката.
Догодина се надявам да проявя повече разум и воля.

# 86
  • Мнения: 1 639
Здравейте! Не ми се карайте за въпроса, но да попитам какъв процент трябва да бъдат въглехидратите за деня? Знам, че на първа страница има таблица, но не знам английски и нищо не мога да разбера Thinking

# 87
  • Мнения: X
Здравейте! Не ми се карайте за въпроса, но да попитам какъв процент трябва да бъдат въглехидратите за деня? Знам, че на първа страница има таблица, но не знам английски и нищо не мога да разбера Thinking

    - супер ниско въглехидратен режим - под 10% - под 50 г/ден въглехидрати при жени
    - нисковъглехидратен режим - 10-15%, 50-75 г/ден въглехидрати при жени
    - средно ниво въглехидрати - 15-30%, 75-150 г/ден въглехидрати при жени

Избираш една от опциите.

Последната не съм я писала, тя показва най-разпространеното сред хората хранене, при което въглехидратите са над 30%.

# 88
  • Мнения: 1 639
qrye, много благодаря!

# 89
  • Мнения: 3 626
Благодаря и аз! Чета ви през минута!

Общи условия

Активация на акаунт