Хайде на театър 5

  • 52 599
  • 743
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
“Палачи” е в стил Noir: има тъга, но през смях, има трагизъм, но все пак с намигване към доброто. И много ирония и англо-саксонски хумор. Все пак говорим за Мартин Макдона.
Аз ходих да го гледам два пъти. Flushed

# 226
  • Мнения: 4 915
Добре ли се вижда в City Mark Art Centre от балкона?
Искам да ходим на "Живак", а само няколко места на балкона са останали. Да няма някакви стърчащи прожектори и прочие, които да пречат...

Междудругото, благодаря за споделеното за отстъпките в Младежки театър с карта на градски транспорт. Моята е годишна, но никой не ме уведоми, когато я правих и заредих за тази приятна опция. Дори на сайта на Младежкия театър се открива само с търсене назад в "Новините" им през Google. Вместо да е на видно място при Програмата примерно. Хубава инициатива, но недобре популяризирана.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 942
Някой може ли да изкаже мнение за "Ало ало " във Възраждане и " Някай го предпочитат " в Младежки ? Набелязала съм ги в списъка 😊
Гледала съм "Някои го предпочитат" още на самата им премиера преди време. Много ми хареса. Спектакълът е направен едно към едно с филма "Някои го предпочитат горещо", който е един от любимите ми. Отидох в театъра с резерви, защото подозирах разочарование, но те се справиха блестящо. Препоръчвам го.

А снощи гледах "Празникът" Зад канала. Адаптация по датска драматургия, режисирана от талантливия Явор Гърдев и изиграна от също така талантливото съзвездие на трупата зад канала, чудесно театрално преживяване, много силно. Препоръчвам.

# 228
  • Мнения: 3 743
Добре ли се вижда в City Mark Art Centre от балкона?
Искам да ходим на "Живак", а само няколко места на балкона са останали. Да няма някакви стърчащи прожектори и прочие, които да пречат...

Зависи къде са местата, има едни отстрани, които са си баш добавени столове и са около 10-12 общо. От тях може би половината на разположени успоредно на страните на сцената т.е. не се вижда добре.

Обаче... Като сме ходили имаше свободни места, при положение, че уж взехме последни. Мисля, че може някакви фирми да ги купуват и не идват, ние си се преместихме без проблем.

# 229
  • Мнения: 4 915
Благодаря, точно страничните са останали, най-крайните. Ще изчакам следваща дата.

# 230
  • Мнения: 804
Радвам се, че 6ъм била полезна за отстъпката в младежки...възползвайте се. Аз първоначално не обърнах внимание на талончето, че с такова пренебрежение ми го дадоха, като си вадих картата. Мислих, че е някоя реклама Simple Smile.

# 231
  • София
  • Мнения: 22 943
Реклама за картата за Младежкия съм виждала в ГТ.
" Ало, ало" ми е любимата комедия.
" Палачи също ми хареса".
Днес се връщам от " В полите на Витоша" в ТБА. Много съм впечатлена. Това представление определено ми влиза в топ 3. Актьорите са уникални- накараха ме да настръхна, разплакаха ме, разчувстваха ме. Препоръчвам с две ръце.

# 232
  • Мнения: 551
Вчера бях да гледам "Зимата на нашето недоволство" в Малък градски театър. Изключително много ми хареса и препоръчвам.
Страхотно направено представление, много добра игра на Асен Блатечки, Малин Кръстев и Христо Мутафчиев.
Кара те да се замислиш, разсмива те, натъжава те и те държи след това.

# 233
  • Мнения: X
Гледах “Калигула”, не ме грабна, предвидима постановка, разговорите бяха между 2-3 актьора, всички други бяха за пълнеж. С нетърпение чаках да свърши постановката. Главната актриса /Александра Василева/ има непоносима дикция поне за мен. Очаквах повече като за Народен театър. Няма да повторя със сигурност.

# 234
  • Мнения: 490
Какво мислите за "Стари времена" в Сатирата? Колебая се, а не намерих много мнения...

# 235
  • София
  • Мнения: 22 943
Тази седмица имап театрален уикенд. Днес гледах " Времето е спряло" в 199. Много хубаво представление и най-вече много смислено. Актьорите бяха чудесни. Пу да не ми е уроки- все на такива добри представления искам да попадам.
Между другото " 199" е единственият театър, в който, каквото и да съм гледала ми е харесвало.

# 236
  • София
  • Мнения: 5 187
И аз харесах "Времето е спряло" много... най-много! Когато свърши,  си мислех по онзи казус, за книгата на самотен остров. Ако е за спектакъл, аз избирам този.
Добре, че единият от четиримата играе изкуствено (Атанас Атанасов), та ме държеше в софийската реалност. От динамиката между отговорности, любови, алчности и бомби не можех да дишам. И за мен времето напълно беше спряло.
Гледах го преди една година, а образът на Манди още сгрява душата ми.
КРИСТИНА ЯНЕВА, ПЕНКО ГОСПОДИНОВ и ЕЛЕОНОРА ИВАНОВА - копирах имената от сайта на 199. Великолепно играят! Великолепно си партнират!

# 237
  • София
  • Мнения: 22 943
Да, жалко само, че залата беше доста празна.

# 238
  • София
  • Мнения: 207
Не си губи времето, не препоръчвам !
Досадно, едвам изтърпях да свърши, въпреки че е само 1 час и 15 минути...

Какво мислите за "Стари времена" в Сатирата? Колебая се, а не намерих много мнения...

# 239
  • Мнения: 490
Не си губи времето, не препоръчвам !
Досадно, едвам изтърпях да свърши, въпреки че е само 1 час и 15 минути...

Какво мислите за "Стари времена" в Сатирата? Колебая се, а не намерих много мнения...
Имах такива подозрения....Благодаря! Просто ми се очерта майка да мпже да гледа детето и в 90та минута се опитвам да избера нещо за събота. Май ще заложа на Палачи или Приятелки Мои. За Белла Фигура не видях много обещаващи мнения...

Общи условия

Активация на акаунт