Хайде на театър 5

  • 50 841
  • 743
  •   2
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 9 399
"Вражалец" гледахме в далечната 2011 или 2012 ще е било, когато още Рачков играеше на сцената с Любо Нейков, забравяше си репликите на сцената и публиката го аплодираше за импровизациите, които правеше. Тогава билета струваше заветните 18 лв и беше най-скъпото представление, което може да видиш в София!
Скечовете стояха добре, свежо и оригинално, на фона примерно на една Вишнева градина, в която -още помня -отидох заради Нона Йотова. Simple Smile
Сега не съм го гледала след промените в актьорския състав, но предполагам само, че след години Господари на ефира, скочове на Комиците и импровизациите на Рачков, които сега липсват, постановката звучи различно.

В петък гледахме Стоянка Мутафова в "Сълза и смях" в "Госпожа Стихийно бедствие". Жената е на сериозната възраст от 97години и съм щастлива, че успяхме да видим тази наистина жива легенда на сцената! Hug
Отново съм възмутена от културата българска, да се влиза на постановка, след започването на обявеният начален час от 19ч.!!! Българина не обича да се минава и влиза на театър, както и в офиса си, предполагам, с обичайното 15-20 минутно закъснение!
Имаше една млада дама с 2ма приятели, която мина през реда първо от дясно на ляво и вдигна хората,за да си намери столчето в 7,10ч.!!
След като направи същото в обратна посока и тръгна към следващият ред, със същото намерение, се намесих и им направих забележка, че това е недопустимо и че  е редно да се обърнат към хостесата, ако има нередност и че все пак съм тук, не за нейният Театър!!!
Възмутително е да не уважаваш артистите и изкуството и сцената и да го поругаваш заради лошото си възпитание и низка култура!!!

П.С. Въпросната дама, подходящо набуклена в косата и с празнична обица на носа, се обърна и ни нарече възмутено: Примати!! #Crazy Sick

# 271
  • Мнения: 3 439
Ааааа мен още тогава не ми хареса. Но тогава ходех много и бях дори от първите гледали го точно с Рачков и Нейков (сега с кои е), но година не помня Simple Smile

# 272
  • Мнения: 530
И на мен не ми хареса Вражалец още на времето, обаче Рачков ще го помня именно с тази му роля (освен с телевизионните му изяви). Тогава и Блатечки играеше в представлението, което беше още един плюс за дамите Wink

# 273
  • Мнения: 3 051
    Да, жалко само, че залата беше доста празна.

    В този театър 199 трябва да се замислят за начина, по който продават билети. Отлични постановки в полу-празни зали, имаше оплаквания, че трудно се закупуват билети.
    Абсолютно споделям! И не мога да разбера логиката им.

    # 274
    • Мнения: 8 839
    Благодаря ви за мненията.Значи определено няма да си я причиня тази постановка.Кой ли ме е излъгал,че е ок,но вкусове всякакви Wink

    # 275
    • Мнения: 8 892
    Ааааа мен още тогава не ми хареса. Но тогава ходех много и бях дори от първите гледали го точно с Рачков и Нейков (сега с кои е), но година не помня Simple Smile
    Участват  Любо Нейков, Станимир Гъмов, Деси Бакърджиева, Албена Павлова и Петьо Петков - Шайбата
    https://www.salzaismyah.bg/bg/theatre/otkrita-scena-sulza-i-smyah/vrazhalec

    # 276
    • София
    • Мнения: 5 170
    Идвам с впечатления от снощната премиера в Сатирата "Трима мъже и една Маргарита". И се чудя как да напиша така, че да го гледате, но без да ви създам очаквания.
    Става за над 8-10г. примерно,  но под 15-16,  даже 18 няма да го разберат и ще се смеят само на половината от ситуациите.
    Няма видими импровизации, защото няма къде, всичко е толкова заплетено и обвързано, че би се сринал сюжета.
    Отидох с гигантско предубеждение за шуробаджанащина, но екип от майка Лиза Шопова - сценарий и режисура, баща Христо Мутафчиев в едната главна роля и синът им във втората главна роля се оказа, за мен, силно успешен и вълнуващ.
    В третата главна роля Петър Калчев - може и той да им е роднина, ще го следя Simple Smile И най-готината, в четвъртата полу-главна роля Маргарита Хлебарова, която... ами гледайте я!
    Всичко мина като миг, бяхме потопени в сюжета и съсипани от смях. Дано се утвърди нещо без чалга, възпитано, остроумно, класическо Simple Smile

    ПП две-три леки ругатни не ги броя

    # 277
    • Мнения: 47
    Купих билети за Лисичета при напълно празна зала. Няма такова нещо като пазят половината зала за актьорите, стига да си бърз, билети има.
    Постановката се играе от година, за кого още да пазят? Роднините им вече са я изгледали.

    # 278
    • Мнения: 303
    Ами, проверете в сайта на Народния да видите дали има билети - няма за два месеца напред.
    Да, ако си бърз, билети има, но едва ли някой стои в сайта им и чака да ги обявят.
    Да, семействата им да, но те не пазят само за тях. Те пазят за познати на техните съпрузи, баби и дядовци и прочие.
    Плюс това, влезнах в сайта на Народния и следях за билети, е така и не успях да се добера, късмет явно. Нямаше нито едно свободно място в сайта. Обадихме се на една от актрисите и каза, разбира се, колко ти трябват. Имаше възможност за 10+ билета. Трябваха ни 4, а тя каза, че ако трябват още, да ѝ се обадим. Запазва ги на касата и като отидеш ѝ звъниш, за да потвърди, че си нейн познат.
    Щом вие сте намерила билети, приятно гледане. Постът беше насочен за хората, които искат, но не са били достатъчно бързи.
    Приятен ден! 😊

    # 279
    • Мнения: 35 070
    Гледах " всяка година по същото време". Не е лошо представление. Но е с огромни паузи. Символизират, предполагам, периода от една година. Но са прекалено!
    Иначе- добра игра, добра чуваемост.
    Гледах и " Кабаре" , което е мюзикъл всъщност. Но много ми хареса. Вече втора седмица ми се въртят песните в главата. Много труд е хвърлен там.

    # 280
    • Мнения: 3 439
    Ааааа мен още тогава не ми хареса. Но тогава ходех много и бях дори от първите гледали го точно с Рачков и Нейков (сега с кои е), но година не помня Simple Smile
    Участват  Любо Нейков, Станимир Гъмов, Деси Бакърджиева, Албена Павлова и Петьо Петков - Шайбата
    https://www.salzaismyah.bg/bg/theatre/otkrita-scena-sulza-i-smyah/vrazhalec
    С Гъмов значи, него не съм го гледала в постановки, но и нямам желание. Благодаря за инфото.

    # 281
    # 282
    • Мнения: 804
    Билетите в Младежки театър за месец Май Юни и Юли ще бъдат с 60 % намаление!

    # 283
    • Мнения: 3 051
    Отчитам се с билети за "Ревизор" в театър София за месец юни и за "Нощта на 16-ти януари" през месец май.

    # 284
    • София
    • Мнения: 207
    Гледайки номинациите за наградите Аскеер 2019 си мисля, че се оправдават очакванията ми, че най-добрите представления този театрален Сезон ще бъдат ''Бащата'', ''Любовникът'', ''Празникът'' и ''Килър Джо''. Като към тях добавим ''Дивата патица'', ''Наблюдателите'' ( което лично мен ме разочарова ) и ''Спускане от връх Морган'' картината на качествените пиеси става пълна ! Simple Smile

    Общи условия

    Активация на акаунт