Хайде на театър 5

  • 52 598
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 780
Препоръчвам ви "Верига от думи" с Христо Шопов и Гергана Данданова под режисурата на Лиза Шопова. Премиерата е на 7 юни в Театър "Българска армия"

# 406
  • Мнения: 3 067
Когато го гледах /Христо Шопов/ последно във "Всяка година по същото време" беше твърде монотонен, сякаш не беше там.

# 407
  • Мнения: 551
Вчера бях да гледам "Как се обира банка" в Сатиричния театър и искам да споделя, че доста ми харесва. Страхотен Христо Мутафчиев и изключително добра Ева Тепавичарова. Общо взето всички бяха много добри.
Възползвах се от промоцията в която за 18 лв. можеш да си вземеш билети за 3 представления.
Днес ще ходя да гледам "Джина и Фидел" в Камерната зала отново в Сатиричния театър.

Последна редакция: сб, 18 май 2019, 12:55 от Enigma_691

# 408
  • Мнения: 2 780
Казва се 'сатиричен'.

# 409
  • Мнения: 551

Извинявам се за глупавата грешка и благодаря, че ме поправихте.

# 410
  • Мнения: X
Много ми хареса "На живо от оня свят" .Не бях се смяла така на театър от много време насам.За трети път гледам постановка с участието на Кирил Ефремов,определено участието му в сериала по БНТ ми е оставило много погрешно впечатление,всъщност в театъра е много добър.Страхотен Евгени Будинов,Михова сякаш остана една стъпка зад тях.Имаше доста деца в салона,но май не е особено подходяща за тях предвид нецензурните изрази.
Имах големи очаквания за "Ножица трепач" ,но съм в пълно разочаровение,ужасна скука.Освен това Дойнов не участваше .

# 411
  • София
  • Мнения: 1 942
Изглежда, че сме били заедно с kastrup 72  и malak zaiko снощи на представлението на Братя Карамазови. И аз съм силно развълнувана от пиеса, постановка, игра, сценография, всичко е грандиозно. Не бих могла да го опиша по-добре от тях, само споделям, че съм много впечатлена!   Тежка артилерия.

# 412
  • Мнения: 3 743
Мислите ли, че пиесата ще се хареса на човек, който не е чел романа? Около мен няма много фенове на класика и Достоевски, та се чудя на кого да предложа и дали разбира се ще се хареса - 4 часа са си много така или иначе.

# 413
  • Мнения: 804
Вчера бях да гледам "Как се обира банка" в Сатиричния театър и искам да споделя, че доста ми харесва. Страхотен Христо Мутафчиев и изключително добра Ева Тепавичарова. Общо взето всички бяха много добри.
Възползвах се от промоцията в която за 18 лв. можеш да си вземеш билети за 3 представления.
Днес ще ходя да гледам "Джина и Фидел" в Камерната зала отново в Сатиричния театър.

Енигма, знаеш ли докога е тази промоция в Сатиричен театър ? И на мен мн.ми хареса" Как се обира банка "

# 414
  • София
  • Мнения: 5 187
За над каква възраст е Как се обира банка?

# 415
  • Мнения: 12 398
Мислите ли, че пиесата ще се хареса на човек, който не е чел романа? Около мен няма много фенове на класика и Достоевски, та се чудя на кого да предложа и дали разбира се ще се хареса - 4 часа са си много така или иначе.
Аз я гледах първият път с хора, които не са чели романа. Хареса им много. Според мен ключовото е не дали са го чели, а с каква нагласа ще отидат. Постановката е тежка, изцеждаща, разкриваща по изключителен начин низостта на човешката душа. Ако очакват да е нещо леко или забавно може и да не им хареса. Но това за мен е изключителна постановка не само като сюжет, а като сценография, режисура и най-вече игра. Актьорите са просто като стихии, такава игра, такова надмогване на собствените им възможности, че те оставят без дъх. Постановката е като лавина, в началото те подхваща леко и накрая те помита емоционално.

# 416
  • София
  • Мнения: 9 918
Това ме амбицира  най-сетне  да се захвана да чета Достоевски. Но първо с Идиот мисля да "навляза"..
Надявам се следващия сезон да се насладя на постановката на макс.

Последна редакция: сб, 18 май 2019, 21:46 от Starrydream

# 417
  • Мнения: X
Съгласна съм, няма значение дали си чел романа - пак ще разбереш за какво става дума. Наистина всичко останало в постановката е впечатляващо. Личи си, че не са пестени нито труд от страна на екипа, нито пари (декорите и костюмите са изключителни), актьорските превъплъщения също си струва да се видят. Аз такъв театър досега не бях гледала.

# 418
  • Мнения: 2 282
Относно Братя Карамазови, аз романа не съм го чела. Това не ми пречи, а напротив. Обичам като гледам нещо да не знам какво предстои и как ще свърши, харесва ми елемента на изненадата.
Но постановката е наистина много тежка и дълбока, изисква пълна концентрация. И определено не е за всеки. Аз лично бях сама, защото мъжа ми трябва с пистолет в челото да го принудят да гледа нещо подобно. Много от приятелите ми също.

# 419
  • Мнения: 3 743
Благодаря за бързите отзиви, ще се опитам значи да навия някой покрай мен. В краен случай и аз може сама да си отида, определено звучи като пиеса, която трябва да се види.

Последна редакция: сб, 18 май 2019, 22:44 от Emiliana V55

Общи условия

Активация на акаунт