Хайде на театър 5

  • 50 983
  • 743
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 1 482
Аз взех билети за 9-ти за мен и мъжа ми и сега се замислям дали ще го издържи Simple Smile, ще се разбере.

# 421
  • София
  • Мнения: 9 911
Ако съдя по "филм - книга" - предпочитам първо книгата.
Все пак там най-пълно се излага мисълта на автора, докато всичко друго е интерпретация и в  доста сбит вариант.
Как е чуваемостта от първите балкони в Народния?

Последно бях в камерна зала и 2ч (но ми се сториха един заради постановката) едва издържах на тези седалки... отделно доста от хората  се въртят, скрибуцат/...
При тези цени на билети 15-25лв - толкова ли не могат да ги сменят с нещо неподвижно (не сме в бар все пак) и нескърцащо и най-вече удобно?!
Честно казано май няма да повторя доста време там (особено ако е 2ч постановка и то без антракт)

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 12:09 от Starrydream

# 422
  • Мнения: X
Добре е. А и в последно време са с микрофони.

# 423
  • София
  • Мнения: 9 911
Добре е. А и в последно време са с микрофони.
Към мен ли беше това? Ако да - доста нереално е с тези 2Д озвучителни системи и  микрофони... губи се атмосферата... все едно съм в някоя градска зала  или пък на симфоничен концерт с микрофони.

# 424
  • София
  • Мнения: 1 942
Преди два дена бях на втория балкон в Народния, и то на най-скапаните места на трети ред отстрани, просто такива билети бяха останали, а след антракта имаше доста свободни места и продължихме до края от най-комфортните места фронтално сеещу сцената. Но мога да ви уверя, че чуваемостта отвсякъде е перфектна, микрофони се ползват само в малка част от представлението, като ефект. Това е режисьорско виждане, а не е заради някаква нужда за по-добро озвучаване на салона, не. Няма такава необходимост, акустиката е перфектна. А да не говорим, че и актьорите се попрестарават с театралното поведение и доста викат.
Ако някой има съмнение, че на този, когото заведе, няма да му хареса, то по-добре да не рискува, според мен. Достоевски не е за експерименти. Тежък е.

# 425
# 426
  • София
  • Мнения: 5 184
С тази чуждица текстът ме изгони на второто изречение.

Отзив за "Нос" в 199 - неразбираем за деца, а при мен породи смесени чувства. Актьорите са много добри!

# 427
  • Мнения: X
Гледах "Попфолк хроники: Бели птици и куршуми" в Зад канала.
Хареса ми. Пускам нещо за сценографията, което ми се струва спойлер.
Скрит текст:
Нестандартен мизансцен - играе се в нещо като нощен клуб, а зрителите са седнали като клиенти там, в сепаретата и на бар столчета. Актьорите ходят сред нас, танцуваше се върху масите, сервираха си уиски, говореха ни, все едно сме част от компанията. Готино и оригинално.

Добра игра на абсолютно всички, раздадоха се. Сюжетът е ясен, имаше опит за анализ на явлението мутри, на чалгата и изобщо на онзи период.
Не е подходящ за подрастващи, но то това се подразбира.

# 428
  • Мнения: 551
Цитат
Енигма, знаеш ли докога е тази промоция в Сатиричен театър ? И на мен мн.ми хареса" Как се обира банка "

В петък случайно в сайта на Сатиричния видях отстъпка за петък, събота и неделя (само за тези, които минаха) за 18 лева да си избереш билети за 3 постановки. Можеше да се избира от общо 5 постановки и веднага отидох до касата и си взех билети. Направих една страхотна серия от 3 дена - 3 постановки.
Не знам дали правят редовно такава отстъпка, но ще следя и ще пиша тук ако видя нещо подобно.

В петък гледах "Как се обира банка" - забавна комеция с Христо Мутафчиев и Ева Тепавичарова, хареса ми.

В събота в Камерната зала на Сатиричния гледахме "Джина и Фидел", не знаех изобщо какво да очаквам, но останах приятно изненадана. Постановката е за Фидел Кастро и срещата му с една журналистка.
Ако ви е интересна темата отидете да го гледате задължително - Кирил Ефремов и Нона Йотова са изключително добри!

И в неделя гледах "Прощална вечеря" - препоръчвам с две ръце, най-забавното от трите, смях се от сърце и отново страхотен Михаил Билалов.

# 429
  • Мнения: 18 394
Колко време продължава “Любовникът”?

# 430
  • София
  • Мнения: 9 557
Колко време продължава “Любовникът”?

Продължава около два часа.

# 431
  • Мнения: 551
Много искам да гледам "Любовникът", но все не мога да си намеря билети 😐

# 432
  • Мнения: 12 391
Много искам да гледам "Любовникът", но все не мога да си намеря билети 😐
Сега в рамките на Театър пред театъра ще има представление на Любовникът. Може да проверите за билети, защото там ще има повече места със сигурност, отколкото в Камерна сцена.

# 433
  • Мнения: 18 394
Като взех билетите за “Любовникът” даже писах в темата, че има още свободни места за 1-2 дати.

Аз се отказах да гледам “Лисичета” на открито. Искам си атмосферата на театъра. Ще дебна в края на лятото за следващия сезон. Тогава май напливът е най-малък.

# 434
  • Мнения: 537
Vrabcho, и за харесах много "Попфолк хроники: Бели птици и куршуми". То само като му чуеш заглавието и те тегли да идеш... Е, аз имам и сантимент към 90-те години на миналия век, но пък за по-младите зрители би имало образователна стойност.

С две думи - страхотно представление, но трябва да се гледа от хора без предразсъдъци към мутренските времена или към жанра поп-фолк.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 23:32 от Flo Ann

Общи условия

Активация на акаунт