Хайде на театър 5

  • 52 621
  • 743
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2
Последно на театър отидох за пиесата Кроасан (почти моноспектакъл като изключим края) в 199. Беше нещо различно, не бях гледала фентъзи под такава форма. Там имаха и промоция в цените на всяко 11то число от месеца, която хванахме съвсем на късмет. Бих отишла на Братя Карамазови след прекрасните отзиви, които чета тук.

# 541
  • София
  • Мнения: 5 188
...И за пореден път се възмущавам от ниската култура на публиката - шумене с бутилки, приказки, шумно кихане, телефони, ВИНАГИ някой си е донесъл бонбони с шумяща опаковка и е супер важно да ги смуче точно по време на представлението... И това в една такава малка зала, където всичко се чува. Не знам как издържат актьорите на тези простотии. Кога ще се научат тези хора къде как да се държат?!
Подкрепям напълно, дори в тази малка заличка си позволяват. Гледах CLASS и в най-най- тихата кулминация хора на трети ред! ядяха бонбони.
В театралните салони навлизат безпардонни консуматори, мислят, че пред тях е телевизор или киноекран - гледат си чатове на телефоните, четат си фб...
Аз бих забранила ВСЯКАКВА КОНСУМАЦИЯ В ЗАЛАТА. Какво навдигат бутилки с вода, като че не могат да издържат един-два часа..

# 542
  • Мнения: 12 401
ЗаСлон, специално водата не бих я забранила. Аз имах един случай в Народния, на първите редове съм, закашлях се, но вместо да ми мине, стана още по-зле. В този момент Владо Карамазов реди много чувствен монолог и е гробна тишина. Не мога да изляза, защото ще вдигна шум, не мога да се изкашлям и да ми мине, в един момент започнаха да ми текат сълзи от усилие да не кашлям и да не шумя. Scream Joy Ако само имах глътка вода, всичко щеше да се оправи за секунда. Оттогава без вода не влизам.
Но иначе са безобразни, като светлината на телефоните ме влудява.

# 543
  • Мнения: 1 988
Водата не е проблем. Проблемът е, че тези хора мачкаха бутилката през цялото време. Което не мисля, че е толкова трудно да се избегне, ако човек осъзнае, че пречи...

# 544
  • София
  • Мнения: 207
Много ти благодаря за коментара, спести ми едно излишно ходене Simple Smile
И аз мислех да я гледам, но сега най-вероятно ще предпочета нещо друго ...

Вчера гледах " Приятно ми е, Ива" в 199. Въпреки добрите отзиви и наградите изобщо не ми хареса. За мен беше пълен хаос, истории, които не са свързани помежду си по никакъв начин. Започва се една история, после говори за нещо друго, първата история се завършва след 10, 15 минути. Безсмислени клипчета, които се прожектират. Знам, че представлението има своите фенове, но определено не е моето. Това е най-слабото представление, което съм гледала през сезона, а и в театър 199.

# 545
  • Мнения: 540
И аз благодаря за коментара. Шестото чувство ми казваше, че няма да ми хареса, и сега ми се затвърди намерението да не ходя.

# 546
  • Мнения: 2 780
"Приятно ми е, Ива" е чудесна постановка и много хубава драматургия. А Ива се справя прекрасно.

Съветвам ви да пропуснете "Братя Карамазови". Четиричасов рецитал.

# 547
  • Мнения: X
"Приятно ми е, Ива" е чудесна постановка и много хубава драматургия. А Ива се справя прекрасно.

И аз така мисля. Чудесна, забавна постановка. Не е пълен хаос, напротив, нещата се въртят около кризата на 40 годишните, техните мисли и тревоги. По забавен начин са казани общовалидни неща, аз на моменти си мислех,  че ми е влязла в главата Ива, уцели в десятката.

# 548
  • София
  • Мнения: 5 188
"Приятнострашно" гледах в 199,  не знаех нищо за авторката. Имам огромно желание да гледам и другите й два спектактла. С какво повече бих могла да похваля Simple Smile
Акрьорите играха добре, заедно с режисьора създадоха свят,  в който като че ли бях и аз Simple Smile
Сърдечно съм им благодарна!

# 549
  • София
  • Мнения: 207
И другите 2 части от трилогията са много хубави - Малка пиеса за детска стая и Хората от Оз Simple Smile

"Приятнострашно" гледах в 199,  не знаех нищо за авторката. Имам огромно желание да гледам и другите й два спектактла. С какво повече бих могла да похваля Simple Smile
Акрьорите играха добре, заедно с режисьора създадоха свят,  в който като че ли бях и аз Simple Smile
Сърдечно съм им благодарна!

# 550
  • София
  • Мнения: 22 944
Абсолютен хаос е за мен, не ми хареса, но вкусове всякакви, аз изразявам своето собствено мнение, както и вие вашето. Wink

# 551
  • Мнения: 540
Мисля да гледам Братя Карамазови, щото ме мързи да чета Достоевски в оригинал Simple Smile. Шегувам се, ама не съвсем.

# 552
  • Мнения: 1 988
Пиесата няма да ти спести много време Joy Joy Joy

# 553
  • София
  • Мнения: 1 942
Хаха, четири часа си е направо спестено, какво можеш да прочетеш за толкова - нищо. Grinning
Аз друго се чудя, защо толкова много хора си тръгнаха през антракта, те като купуват билети знаят, че е четири часа, освен това знаят, че няма да гледат Мистър Бийн, ми да, тежко е, ама е Достоевски, да му се не види. Ако не харесваш такива произведения няма защо да се мъчиш. Но аз се радвам, защото след антракта седнахме на по-хубави места.

# 554
  • Мнения: X
Съгласна съм, но не са само "Братя Карамазови". Наблюдавала съм същото и с "Ревизор". Не е зле да се знае горе-долу на какво се ходи.
По мое мнение някои хора отиват, за да се изфукат, че са гледали постановка по Достоевски, защото са чули, че участват едисикои звезди, прочели са, че е ново...

Общи условия

Активация на акаунт