Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем - исторически и костюмни драми №13

  • 25 184
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 634
Дана, Hug благодаря, спомних си.  bouquet

# 76
  • Мнения: 3 408
Гледам, че сте гадали кой извика Мюжгян преди годежа. На мен ми се струва, че я повикаха във връзка с Хюнкяр. Може и да е Демир...  newsm78

# 77
  • Мнения: 3 436
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 19:59 от Tania M.

# 78
  • Мнения: 21 201
Малииииии, Гафи няма наяждане, #Crazy егати плюскането ooooh! и все е гладен. Stop С мръсна душа е Sick и с такава, ще си остане.
Учудих се от хубавите думи от Назиде(може и да греша името й) по адрес на Демир пред чичо Фекели, направо ме изненада и то приятно.
Умили ме Демирчим Heart Eyes с обичта си към Зюлчето в хотела.
Като я погледне и усмихне Heart Eyes чак очите му се смеят. Heart Eyes
Много мили спомени нахлуха в главата му, а тя се скъса от плач разкъсвана от ревност, а в същото време Йълмаз все едно си налага да се влюби в Мюжгян.
Зюлейха поне е наясно, че никога няма да обикне Демир като мъж, а той пък знае, че е с него заради всичко друго, но не и защото го обича като мъж. Мюжгян пък знае колко силно е обичал някога Йълмаз и усеща, че все още обича въпросната дори устните му да мълвят обратното, само Йълмаз се залъгва, че се влюбва в докторката(дано греша, но дотук това виждам и усещам).
Направо са за съжаление всички млади.
Продължавам пък докъдето стигна, утре вечер пак.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 23:29 от Neidjal

# 79
  • Мнения: 3 634
Току-що свърших епизода. Нямам предположение кой може да е дошъл в Мюжгян. Но ми струва, че вратата не е докрай затворена. Виждам металната част на ключалката, която би трябвало да не се вижда при напълно затворена врата. Дали е бързала и вратата е останала отворена или нещо се е случило...Гледах го още веднъж, пак същото виждам.
Хайде утре на светло пак.  Grinning
 
 
   

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 11:43 от vanja@

# 80
  • Мнения: 2 555
https://www.facebook.com/atv/videos/1495136390618318/
Оле Мюжган е отвлечена! #Crazy  #2gunfire И накрая Зюлейха казва на Демир, че Аднан, не е негов син. #Crazy #Crazy #Crazy
Превод на руски
Скрит текст:
Г: Старшая госпожааа.
Д: Мамаааа.
Г: Старшая госпожааа.
Й: Мюжгян?
- Жена господина Демира,госпожа Зулейха ,бывшая возлюбленная Йылмаза Аккая.
З: Я полюбила лишь Йылмаза. Один раз полюбила,впервые полюбила. Это не в моих руках Демир,он хозяин моего сердца,это не в моих руках Демир.
Д: ЗАТКНИИИИИСЬ.
З: Ударь ,избей,хоть убей меня, делай что хочешь,но ты не сможешь этого изменить,ты не сможешь поменять хозяина моего сердца Демир.
Д: Тогда собирайся и проваливай отсюда.
З: Ты же не отдашь мне сына?!
Д: Аднан мой сын!
З: Аднан не твой сын !

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 15:31 от pipilota65

# 81
  • Мнения: 28 047
Привет! Hug
Пипилота, благодаря за фрагмана! bouquet Едва сега го публикуваха в ИГ, за да посещаваме страницата на телевизията Mr. Green
Нашите прогнози отново станаха на пух и прах Joy Joy Joy Но няма да се отчайваме, нали Laughing hahaha

Онзи тип, когото Йълмаз преби в ресторанта, е отвлякъл Мюжган,





а Зюлейха реши, че няма какво повече да чака и... Аднан не е твой син, Демир #Crazy



Пак сме в началото Wink Мюжган вече знае за връзката на Йълмаз и Зюлейха, та и сватбата се отлага.

Сега започвам преведения епизод, за него по - късно.

# 82
  • Мнения: 3 634
Здравейте!  Hug
Бях започнала да си пиша впечатленията от епизода, когато се е появил фрагман за 22 еп. Затова, първо - за епизода.
 
Докато гледах последния епизод, си мислех как да мислим Зюлейха в нейното отношение към Йълмаз и Демир, за да разбираме поведението и нейните настроения.
И стигам пак до долната схема от фотографията, която са ни дали. Тя е същата като онзи разговор от финала на 2 еп., в който Зюлейха обясняваше на Йълмаз, че как мъжете гледат на нея, зависи от това как тя гледа на тях.
Особеното в това, което ни разказват е, че Зюлейха живее в два брака, но не последователни, а едновременни. Единият – с Йълмаз, доброволен, него тя живее в сърцето, той е завинаги, идеален, божествен, тя не се е отказвала никога от него, дори и когато мислеше Йълмаз за мъртъв или когато наскоро той се отказа на думи от нея. Другият – с Демир, по принуда, е ежедневен, практически, реален. Тези два брака са не само едновременни, но и степенувани. Водещ, основен, в някаква степен и единствен за нея, е бракът с Йълмаз. На този брак е подчинено всичко от брака с Демир: самият брак с Демир е заради Йълмаз, заради живота му и детето от Йълмаз. Наистина, нито когато Йълмаз влезе в затвора, нито сега има възможност бракът с Йълмаз да се превърне някога в реален и да бъдат заедно, но въпреки това, Зюлейха не се отказва от него. Вероятно надеждата за този брак е Йълмаз също да го поддържа в сърцето си. Сега, когато той е в Чукурова, изглежда така, че двамата – без да са се уговаряли, правят едно и също в общата си цел да бъдат някога заедно: тя пази неговия живот и детето им, той руши Яман. На Зюлейха и харесаха нещата, които Демир и каза и показа в последния епизод, особено да види името на сина си на фасадата на фирмата, снимките в кабинета и възможностите за самата нея. Основното е синът като наследник на всичко. Но дали Зюлейха си мисли това хубаво бъдеще за сина си, споделено от нея с Демир или е по-скоро бъдеще с Йълмаз? 
На долната снимка двамата съпрузи на Зюлейха са закачени с лепенки, глухарчето наблизо показва, че един от тях ще отлети.
Не знаем кой ще бъде „щастливеца“ да отпадне, но смятам, че докато Йълмаз е в сърцето на Зюлейха, Демир няма шанс. Той може и получава много неща от Зюлейха, но те не са свързани със сърцето. Трябва нещо да се случи, което да промени нейното „виждане“ със сърцето. Тя няма да допусне Демир там, преди да е решена съдбата на Йълмаз в това сърце.
Две неща в последния епизод ме карат да мисля, че Зюлейха ще предприеме нещо. Едното, разговорът с Нихал и клюките из Адана за вечерните посещения на Йълмаз при Мюжгян, които Зюлейха по-късно на масата обобщи като нуждата от дете – явен намек, за да бъдела приета Мюжгян като добър лекар. И второто, изненадата, която и направи Демир с намерението да имат второ дете. В един ден се събраха опасността от задълбочаване на отношенията между Йълмаз и Мюжгян и възможността да имат дете, което би било голямо препятствие за отношенията Зюлейха - Йълмаз, и казаното от Демир, което променя изцяло началните намерения на Зюлейха. Нейният план, ако приемем, че такъв има, за който тя събира информация още преди и е обмислила окончателно след арестуването на Йълмаз, почива на невъзможността на Демир да има деца. Това е най-същественото в него. С децата, за които се заговори, намеренията на Зюлейха са заплашени както от страна на Йълмаз, така и от страна на Демир. Ядосана и от решението на Демир да се върнат в конака, тя вероятно ще направи нещо. (Може би това е, което виждаме във фрагмана за 22 еп.)

Докато Зюлейха поддържа брака с Йълмаз в сърцето си, той прави други неща с него. Любовта му го измъчва, но той я потиска, самозалъгва се и съответно заблуждава и Мюжгян. Докато Зюлейха е още в сърцето му, той отваря вратата в него и за Мюжгян. Страда от несправедливостта към себе си и вниманието му е насочено към Демир. Отмъщението, както и да се мени неговият вид, остава водещо за Йълмаз. Микс от разнопосочни чувства, подчинени на основната цел да бъде наказан Демир, хранят неговия гняв, който излиза навън не само по отношение на самия Демир, но и при други поводи. Фекели и Мюжгян му действат успокояващо, но причината е вътре в Йълмаз, в неподреденото сърце и поставената цел, които поддържат този постоянен гняв. Както Фекели каза „любовта влияя на личността“.

При Демир движението е в обратна посока. Той в момента е успокоен, присъствието на Зюлейха, към което той няма излишни илюзии, но има надежда, му действа добре. Помислих си, че модернизацията ще приклъчи с телевизора в килията, но ето той пак извади комбината, дори е направил макет. Каквото и да прави обаче, доколко Зюлейха ще продължи да обръща погледа си и дали някога ще отвори и сърцето си към него, зависи както от самия Демир, така преди всичко и от движението в отношенията между Зюлейха и Йълмаз.

И сега новият фрагман:
Зюлейха иска да напусне брака с Демир, чувствата и са известни, но сега идва и истината за детето.
И много въпроси: какво ще каже Демир за бащинството, ще я приеме ли Йълмаз, особено в ситуацията с Мюжгян...
Харесва ми, че Демир ще направи първата копка. Не трябва да спира, той е казал достатъчно за любовта си, разкри на Зюлейха добри перспективи, нека тя види как стоят нещата в брака и пред Бог и да реши какво иска и да види какво е възможно да получи от това, което иска.
Но е хубаво, че Демир има смелост и и показа къде е вратата.
Хубаво е, че за детето се заговори, но ще вндим докъде и докого ще стигне истината.
Сега Зюлейха е жестока с Демир!
Но това от фрагмана и то ще мине, важното е, че се изясняват отношенията.
 

# 83
  • Мнения: 3 246
Привет,
Какъв фрагман само! Не вярвах, че толкова бързо ще се развият нещата и се чудя, дали скоро няма да е края на сезона?! Thinking Някой знае ли нещо по въпроса? Simple Smile
Защо ли онзи мъж отвлича Мюжгян? Какво ли иска от нея и дали той й обяснява за Йълмаз и Зюлейха? newsm78
Какво се случва така, че Зюлейха да избухне и да се стигне до тези признания, още повече за детето? newsm78 #Crazy
Идеи?  bowuu

# 84
  • Мнения: 21 201
 wavey

Майко милааааааа, #Shocked фрага е боооомба, аз съм ей тъй. #Crazy ooooh!
Зюлка вече ме вбесява, #Cussing out да върви при нейния ашкъм Йълмаз и да се свършва вече. И откъде тази смелост за признанието за Аднан, не разбирам?! Thinking
И на Демир му писна от нейната любов, и затова я отпрати при него, и с право.
Подозирам обаче, че Йълмаз ще и обърне гръб, и няма да зареже Мюжгян, не и на този етап.
След фрага ни със серията от Четвъртък мога да продължа, ни да Ви изчета.
Дана, аз в момента съм пълен блокаж откъм идеи.

# 85
  • Мнения: 2 555
Нямам представа какво е провокирало Зюлейха да избухва отново така "Йълмаз та Йълмаз". Но да стигне до признанието, че детето не е негово явно е отчаян ход от нейна страна. След като той за пореден път я изгони сама, явно си мисли, че като разбере истината ще и даде Аднанчо. Ама не вярвам да стане и това ме насочва отново към мисълта, че той знае и ще и каже "Аднан е мой син по закон и точка" и вижте Зюлка отново до Демирча да му шие пижамки. hahaha Joy Joy Joy

# 86
  • Мнения: 21 201
Нямам представа какво е провокирало Зюлейха да избухва отново така "Йълмаз та Йълмаз". Но да стигне до признанието, че детето не е негово явно е отчаян ход от нейна страна. След като той за пореден път я изгони сама, явно си мисли, че като разбере истината ще и даде Аднанчо. Ама не вярвам да стане и това ме насочва отново към мисълта, че той знае и ще и каже "Аднан е мой син по закон и точка" и вижте Зюлка отново до Демирча да му шие пижамки. hahaha Joy Joy Joy
Така е, да си върви при г-н Йълмаз, много и здраве от арменския поп, нооооо Демир няма да и даде детето, или поне не лесно.

# 87
  • Мнения: 3 246
Момичета,
Зюлейха обича Йълмаз за сега поне...няма какво да й се ядосвате Wink. На сърцето не може да се заповядва, не може на сила да се накара да обича Демир, който на вас ви е на сърце Wink Mr. Green като герой. Както Ваня Hug писа, трябва да стане нещо...Зюлейха да "приключи" със сърцето си с Йълмаз, за да обърне поглед към Демир. Трябва и да се изяснят нещата, за да се започне от начало във връзката Зюлейха-Демир. Това предстои. Не знам, аз лично не вярвам Зюлейха да заобича Демир, заради заложеното в образа й...много тежки думи казва и е категорична, та ако се променят нещата всички онези нейни думи и позиция ще "олекнат" и същината на "една любов, която издържа на тиранията в Чукурова" няма да ми е налице, поне за мен. Йълмаз ще търси Мюжгян и няма да се откаже от нея, но тя може да го отхвърли, заради нещата, които научи.
Демир показва вратата на Зюлейха, защото знае, че тя няма да си тръгне без детето, а детето е по закон негово. Точка. Зюлейха ще е принудена да остане в този брак.

# 88
  • Мнения: 21 201
Писна ми от все крещящата или цивреща Зюла, дано се махне от Демир, вече не я искам за него, да върви накъдето я тегли сърцето. Той заслужава да бъде обичан истинска от жена Такава глезла като нея де е е боли ме, сърби ме, драго ми е хич не му трябва.
Докато не го обикне, а тя няма, не я искам до него. Stop
По-добре сам на финала, отколкото лъган в любовта, или насила задържайки я.
Дори не ми идва наум какво би могло да я накара да отстине от Йълмаз, не мисля че има такава земна сила.

# 89
  • Мнения: 3 436
Цитат
Демир показва вратата на Зюлейха, защото знае, че тя няма да си тръгне без детето, а детето е по закон негово. Точка. Зюлейха ще е принудена да остане в този брак.
Точно така. Никаква смелост Демирова не виждам аз. "Върви си без детето" го казва не за първи път.
Зюлейха си прави сметки без кръчмар. Но така или иначе сега Демир е на ход.

Лучия, те сценаристите и други версии направиха на пух и прах.  Simple Smile
1) Демир - син на Фекели.
2) Халиме Азизе - главна виновница за раздялата на Хюнкар с Фекели и брака й с Аднан.
Засега на мен и двете са ми "не".  Wink
На път са да сложат край на гаданията и по възловия въпрос - знае ли Демир, че Аднан е син на Йълмаз.

Ха добър вечер и отивам да си догледам серията. Hug

P.S. А на мен са ми в повече както любовта на Зюлейха към Йълмаз, така и Демировата към Зюлейха. И двете са хиперболи, както писа Ваня, и като такива ги възприемам.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 21:59 от Tania M.

Общи условия

Активация на акаунт