С мартенички да се украсим, здрави МАЙСКИ рожби да родим!

  • 32 784
  • 723
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 856
Na Danito майка му, шийката ми вчера беше 2,6 см; бебето е голямо + предишно раждане в 37 седмица. Това са им доводите 🤔 Казаха няма да е утре, но надали ще дочакаш датата на секциото. Много ми се отрази на психиката.

# 511
  • Мнения: 529
trikitil не в аптека,в смисъл аз не съм гледала в аптека. При нас има магазини BIPA там ги продават, те са дрогерии от типа на DM ,не знам дали ги има в Германия. Аз съм в Австрия . Но 100% ги има и във DM понеже двата магазина са еднотипни. Ако случайно няма BIPA да провери в DM. Цената при мен за пакет 9 бр или 12 ли бяха не се загледах беше 8,46 € нещо такова,да не те подведа,но със сигурност не струват повече от 9€ за пакет!

# 512
  • Мнения: 41
Момичета, чували ли сте за чай от сушени листа от малина? В чужбина се ползва широко, заздравявал мускулатурата на матката, за да има по ефективни контракции при раждане. Пият го още от около 30 г. с., не првдизвиквал контракции. Звучи ми много полезно, някоя пила ли е?

# 513
  • Мнения: 620
Чувала съм, да, и знам за жени, които са го пили - казват, че им е помогнал. Продава се и тук, аз също мисля да си взема. Вчера проверих в една аптека, но нямаше, ще видя в билковата най-добре. Чаят от босилек съм чувала, че и той така действа.

# 514
  • Мнения: 179
За чая и аз съм чувала, че много жени го пият, ще взема да го пробвам.
Започнах днес малко по малко да глася една чанта. Приготвих списъка който искат от болницата и допълних каквото ще ми трябва на мен (според мен) и то взе че стана един цял лист, без да съм включила бебешките неща, та се замислих, нещата които искат от болницата проверяват ли се по някакъв начин и дали ако в чантата има още 100 неща ще измрънкат нещо. Другия вариант е да приготвям три чанти - за болницата, за мен и за бебето и вторите две да ми го донесат по-късно.

# 515
  • София
  • Мнения: 4 011
Никой няма да измрънка, но няма смисъл да мъкнеш. Аз нося само нещата от списъка, а после ми носят останалото, защото в началото няма къде да ги оставя.

# 516
  • Мнения: 529
За чая и при мен акушерките го препоръчват. Има си схема на пиене. При нас се започва от 34гс по една чаша на ден и след 36-37 стават две на ден и 39 три на ден. Мисля ,нещо такова беше. Даже в комбинация с други е май ама не съм се интересувала още Simple Smile

# 517
  • Мнения: 354
И аз съм чувала за този чай, че се пие в края на бременността по схема, а дори действал благоприятно и за зачеване. Бях си взела преди да забременея и така и не го пих, тъй като скоро след това видях двете чертички Blush
Сега обаче в моето състояние не смея да го пия по собствена инициатива, без да съм се посъветвала със специалист.

# 518
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Някой има ли информация как би подействал този чай при евентуално секцио. Има ли противопоказания това заздравяване на мускулатурата на матката при евентуално рязане. Звучи интересно за ползите от чая, не бях чувала в интерес на истината.

# 519
  • София
  • Мнения: 856
Внимавайте с багажа и всекидневното носене по нещо от ММ. После не може да се изнесете 😀
Аз днес бях на първите си тонове. Мн съм доволна. Вс е ОК и нямам контракции.
Поразпитахме и др лекари, вс казват че скъсяване на шийката в 8 месец е нормално. Но за вс случай днес допълних багажчето за болницата. За детето остана само нещо по-спешъл да му взема за изписването.

# 520
  • Мнения: 574
Здравейте и от мен. В 4 сутринта не знам какъв е правилния поздрав.
KokoJ, радвам се, че са те успокоил и че всичко е наред за сега.!
Нещо не мога да спя. Но предните 2 нощи спах чудесно, сега явно си плащам. Хем Пришълецът се върти в мен като чеверме, хем имам един личен и един служебен проблем, които ме мъчат. Но гледам да се фокусирам върху позитивите. Вчера бях на гости при братовчедка ми. Тя има майско бебе реколта 2018. И съответно като наизвади едни 3 чанти и 2 чувалчета с дрехи, одеала, спални чували, чак и чисто нов комплект, който ме закле да го ползвам за изписването. Около 25% от нещата са си мои. Аз й ги прехвърлих преди да роди. Казах й, че след година-две пак ще направим трансфер. Да е жива и здрава, спести ми едни 200 лв. Kissing Heart Чак ми стана неудобно, че аз й занесох само 1 чанта от моя дрехи за 2 годишни. Нейният е най-набитото бебе, което съм виждала. И високо. С очите си видях колко е изпълнил до пръскане панталона за 12-18 месеца, а е на 10 месеца. Те са се видяли в чудо. А и е такава хуна луд. По-щуро и енергично бебе не бях виждала. Моят големият е кротан. Малеее, стреснах се. Тоя ген го нося в мен . Вече ми мина реда с едно кротанче, ами ако вторият е щурак? Scream То няма сядане за 1 минута. Ама като се сетя те са така и баба му, и баща му. Та.... Взимам да се стягам. Smile Имам усещането, че ще е дивак. Smiling Imp Жив и здрав да е, каквото дойде. Ако може само да спи през нощта..... Ако Вселената приема поръчки да се отбележи, моля. ThinkingRelaxed
Сутринта съм на консултация. Да видим там какво е положението. А иначе ендокринологът ми каза , че си правя много хубава диета, да си продължавам до термин така както съм се подкарала. Weary И ми връчи подарък глюкомер и дневник на глюкозата. Една седмица всеки ден да се бода преди всяко ядене, на 60тата минута и на 120тата. Безименния пръст ми е лом милия. От утре започвам средния да бода. Дано до понеделник ми се запази ръката цяла Flushed А, и каза, че ако не става с диета, ще стане с инсулин. Което така ме стресна, че вече станах супер стриктен звяр. Днес преди едното хранене ми беше 3.8 захарта. Не знам и аз как. Joy Иначе любезни познати и роднини непрестанно ми предлагат захар в кафето, плодове, да им опитам картофите или ориза. Е, ама съвсем нищо ли не може? Е, от един път сега какво ще стане? Rolling Eyes Казвам, че като спазваш режим, спазваш режим. Ако на всички им приемам офертите, ще ми е поне 8 захарта. Grin Много сме разглезени нашето поколения, думата ограничение нищо не значи за нас. Все търсим заобиколния маршрут.
Ами от мен това. Аз реално нямах нищо интересно за казване - видно е от скучния, но за сметка на това дълъг пост. Joy Просто убивам малко време.
Ох, ММ май пак получава лека хранителна алергия до мен. Не е спрял да се чеше от 10 минути. Сега ме кара и аз да го чеша. Вече съм го гледала тоя филм 3-4 пъти през годините. Никога не разбираме от какво е.

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 04:45 от на Данито майка му

# 521
  • София
  • Мнения: 4 011
Еми здравей щом си рекла:)
И в нашата къща се будува..аз де. Както се зарекох, взех си детето и заминах на морето. Да, ама си купих едни..интересни бисквити тук, че дадох и на малкия да хапне...От следобяда е с ужасна диария, такова чудо не ми се беше случвало. Дали е от бисквитите не знам. Те са с някакви 626373 вида семена, а той изяде само 4. Аз изядох към 20, но уви проблема явно е само в детския стомах. Сега за пореден път се преобухме и вече хич и не ми се спи. Чета ли чета с какво по дяволите да го тъпча. Дадох ентерол, но без резултат, утре пак..и да видим. Неродения човек реши, че нещо много интересно се случва и реши да покаже заинтересованост и присъствие, та докато оправях баткото, този не се кротна, че и сега продължава.
Хич не ми се ходи по лекари, дано се справиме някак си.
Хайде оплаках се и аз, лека нощ...или добро утро..Simple Smile

# 522
  • София
  • Мнения: 856
[quote author=на Данито майка му link=topic=1096537.msg38417885#msg38417885 date
Вече ми мина реда с едно кротанче, ами ако вторият е щурак? Scream ..... Ако Вселената приема поръчки да се отбележи, моля. ThinkingRelaxed

[/quote]

Ааа трябва да има равновесие в природата, аз на това се надявам 😀 С първото не съм спала 2 г.; не смея да отида в Пирогов, защото срещу нейното ЕГН излизат 100 травми (ако бяхме в САЩ щяха да ме посетят социалните- шина на крака сложиха точно 6 дни след мсхането на гипса на ръката). В детска беше тръгнала да бяга, хванали я докато прескача оградата, абе... А то едно русо, слабо, като го посгледнеш само едни очи. Сега вече е кротка, но тя върви към пубертета 🤭 Дано само акъл да имат, не можем да ги предпазим от всичко.
Та идеята ми е, че сега второто ще компенсира сестра си. Въпреки, че съпружето мн ми се подиграва като му го казвам това. “Ти си луда, детето ни е лудо, кучето ни е лудо, нима наистина очакваш второто да е спокойно?”. Ще види той, Вселената ще ме чуе 😁

# 523
  • Мнения: 2 050
На Данито майка му - захарта ми е 6,2. На обременяването съм в кюпа. Да ми е честито. Имам дневник и ще се бода 6 пъти на ден. Диета и да, ако не става инсулин. Та днес ще търчим по разни бюрократични глупости и здравни книжки и печати и боклуци ,  за да го изпишат. Не ми стига другото, ами и с тези простотии ще се занимавам.
Мен сега пък ме хваща параноя за кръвното. Ми това ли е следващата стъпка ?
А се вбесявам като ми се обади някоя дружка да ми обяснява как трябва видиш ли да се наслаждавам на обездвижването си  и колко ще ми бъде трудно после. Сладурани. Аз нека съм здрава и със здраво бебе, пък ми е през да не казвам къде. Ами, извинете ме... просто трябваше някъде да излея ....

# 524
  • София
  • Мнения: 856
Лолита, 6,2 не е чак толкова много.Не се тревожи, сигурна съм, че с диета ще се справиш и до инсулин няма да се стигне. Още мъничко остана 🙂 Не се ражда лесно човек.

Общи условия

Активация на акаунт