Колко често трябва да ходи на прегледи бебето?

  • 2 531
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
парвиа пат на 21 му ден след това всеки месец

Първият път какво  newsm78
До годинката се ходи всеки месец на консултации. После на всеки 3 месеца.
И ти смяташ всеки месец да си идваш с малкото бебе до БГ само за консултациите?!

Ами,първият път за задължителното посещение при ортопед ,например,за което аз научих,когато щерката беше на 8,5 месеца! ooooh! Wink

pismis ,аз бих благодарила на Валентина  за разумните съвети,които ти е дала и за времето,което е изгубила да си чупи пръстите на клавиатурата.
Понякога се появяват" странни птици "тук,така че не се чуди на мнителността ни! Wink

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не искам да ти давам път в живота, но аз бих предпочела някой педиатър, който може до 30 мин да е вкъщи при нужда (или ние при него). Когато човек става родител за първи път неминуемо има неща за които се шашка дори безпричинно (той вярва съвем искренно, че проблема е сериозен, де) и е добре да има към кого да се обърне за бърза помощ, та дори и да е само успокоителни думи.
(ако има значение въобще - не съм намерила този Педиатър, лежа на кълката че имаме кола).
Няма да коментирам компетентността на лекарите тук, защото има и изключения:)

ОК..полета е един час, но самолетите все пак имат график...не са таксита (освен ако нямате личен самолет, тогава е друга работата Simple Smile ) Трябва да се съобразяваш със страшно много неща за едно рутинно посещение и в същото време няма да можеш да разчиташ на спешна помощ.

Помисли си, пък ако решиш че въпреки всичко това е вашият вариант ти пожелавам безпроблемно пътуване всеки път Simple Smile
По темата...първият месец ходихе на две седмици веднъж, после веднъж всеки месец до 1 година...и скед това само за ваксините .
  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 929
При нас педиатърката дойде в къщи да види бебето на следващия ден от изписването му от родилното. После отидохме на консултация, когато стана на 1 месец и така ходим всеки месец. Вече е на 8 месеца и педито ми каза следващия път аз сама да преценя кога да го заведа на консултация. Разбира се, става дума за следващия месец. От там нататък не зная колко често трябва. Чакам препоръките на педиатърката.

# 18
  • Мнения: 1 353
парвиа пат на 21 му ден след това всеки месец

Първият път какво  newsm78
До годинката се ходи всеки месец на консултации. После на всеки 3 месеца.
И ти смяташ всеки месец да си идваш с малкото бебе до БГ само за консултациите?!
newsm78

# 19
Reza там където ще сме си имаме резервен вариант за лекар ако се наложи нещо спешно, но иначе ако всичко си е нормално предпочитам в БГ и на български да са прегледите  Wink Щом прегледите са на всеки месец мисля, че ще се справяме. Благодаря за съветите. А иначе за частния самолет все още си нямаме такава екстра и едва ли някога ще имаме  Joy но пак таткото е пилот та при спешни случай може и да ни хвърли до БГ набързо  hahaha

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...но пак таткото е пилот та при спешни случай може и да ни хвърли до БГ набързо  hahaha

Simple Smile) Е, щом е пилот няма страшно:)
Самолет все ще се намери отнякъде, пък в краен случай и делтапланера е решение Simple Smile))))))))))))))

  bouquet
Пожелавам ти да не се налага да мислите по въпроса за бързото придвижване:)
Аз с първото си дете нямах никаква нужда от такива неща (разбира се, както винаги с едно изключение, когато посещението на личната лекарка отне доста повече от час, при все че транспорта беше осигурен от нас  #Cussing out )

# 21
 Joy  Joy
шегата настрана ама мечтата ми е да летя с делтапланер... може би някой ден...  Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 2 901
Отделно, има и още едно нещо, с което ти предстои да се сблъскаш поне веднъж - някой път отивате на консултация, с цел да я съчетаете с ваксина и според теб детето си е напълно добре, но понеже преди имунизация лекарят е длъжен изцяло и обстойно да прегледа детето, ако открие дори леко зачервено гърло, някаква лека алергийка във вид на обривче или хрипче, няма да ти сложи ваксина и ще се наложи пак да се връщаш като оздравее детето напълно или когато си мислиш, че е оздравяло напълно, и пак лекарят ще ти каже това така ли е или не, та...

# 23
  • Мнения: 683
И според мен да се живее с новоридено в някоя държава и да се избира педиатър в друга.... Това не го разбирам... newsm78

# 24
  • Мнения: 8 505
До годинка-всеки месец.От 1 до 2г-през 3м.За след това-не зная.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
И според мен да се живее с новоридено в някоя държава и да се избира педиатър в друга.... Това не го разбирам... newsm78

Да те предупредя само да не се  newsm78 (почесваш) така, че ще те обявят за невъзпитана!  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 521
Значи тук бебетата ги преглеждат като се родят, при иzписването, между 4 и 6 седмица, между 3/4 месец, после 6/7, 10/12м., 21/24м., 43/48м., 60/64м. и посещенията zа ваксини(имуниzационните календари са раzлични zа всички страни)...неzнам къде си и дали имате въzможност zа акушерска помощ, но ако имате е много удобно, zащото повечето акушерки имат веzни и идват да мерят бебока, когато им се обадиш или има въzможност zа наемане на кантар от аптеката и ти да си го теглиш...така че всичко си zависи от теб и твоето желание zа посещение при педиатър...аz лично попитах лекарят ми zащо толкова рядко се теглят бебетата тук и той ми отговори "Мадам, Вие това дете zа месарница ли го гледате, че ви интересуват толкова много килограмите му?"...и като се zамислих прав е човека, аz преди да zабременея май не се бях теглила от zадължителните прегледи в училище Embarassed Peace.

# 27
  • Мнения: 3 334
Не искам да ти давам път в живота, но аз бих предпочела някой педиатър, който може до 30 мин да е вкъщи при нужда (или ние при него). Когато човек става родител за първи път неминуемо има неща за които се шашка дори безпричинно (той вярва съвем искренно, че проблема е сериозен, де) и е добре да има към кого да се обърне за бърза помощ, та дори и да е само успокоителни думи.
(ако има значение въобще - не съм намерила този Педиатър, лежа на кълката че имаме кола).
Няма да коментирам компетентността на лекарите тук, защото има и изключения:)

ОК..полета е един час, но самолетите все пак имат график...не са таксита (освен ако нямате личен самолет, тогава е друга работата Simple Smile ) Трябва да се съобразяваш със страшно много неща за едно рутинно посещение и в същото време няма да можеш да разчиташ на спешна помощ.

Помисли си, пък ако решиш че въпреки всичко това е вашият вариант ти пожелавам безпроблемно пътуване всеки път Simple Smile
По темата...първият месец ходихе на две седмици веднъж, после веднъж всеки месец до 1 година...и скед това само за ваксините .
  bouquet

  202uu

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И според мен да се живее с новоридено в някоя държава и да се избира педиатър в друга.... Това не го разбирам... newsm78

Да те предупредя само да не се  newsm78 (почесваш) така, че ще те обявят за невъзпитана!  Mr. Green

Ама какво да не се почесва  newsm78 Аз винаги се чеша, когато нещо недоумявам. Точно както, когато прочетох темата... Каквито и разумни обяснения да има бъдещата мама, за мен не са приемливи и това е. Реза много добре е обобщила нещата. А когато самолетите наистина станат като таксита, тогава може би пък аз ще си избера педиатър в чужбина. Ама до тогава...

# 29
  • Мнения: 8 917
Отначало я водехме всеки месец - сега вече на 2-3 месеца и когато има нужда Peace

Общи условия

Активация на акаунт