Кръв отдолу

  • 2 368
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, имам следния проблем.
Още от малка не ми идва редовно и ми закъснява с месеци. Сега съм почти на 30 и проблема продължава. Пила съм дуфастон и оргаметрил дълго време. Ходила съм при разни и разнообразни, къде хвалени, къде не гинеколози. Решение на проблема и до ден днешен няма.
От известно време около 5 месеца, когато се бърша след тоалетна забелязвам кръв на хартията.. Кръвта е наподобяваща първия ден от цикъла. И примерно 5 дена има съвсем малко кръв, после това нещо спира. Или пък само 1 ден има кръв и после спира. И така постоянно. На какво може да се дължи това? Не мога в момента да отида на преглед и затова пиша тук, смятам, че дори и да ида когато мога ще слушам глупости както досега.. Някой имал ли е подобен проблем, какво се е оказало и как го е излекувал? Също така и приемам съвети за регулирането на цикъла. Пробвал съм и с много билки, но ефект както се досещате няма...

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Пробвайте да смените гинеколозите с ендокринолози. Да ви направят пълни хормонални изследвания и да се изследва проблемът. И се насочете към репродуктивен ендокринолог, а не такъв от кварталната поликлиника.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 513
Присъединявам се към съвета на Милинка.

# 3
  • Мнения: 12
Пропуснала съм да кажа, че са правени и такива изследвания при които всичко е било наред. На 1 от тях забелязах, че тестостерона е много леко завишен.. Правени са изследвания и при ендокринолог, пълни при това и пак всичко е наред..

# 4
  • София
  • Мнения: 4 122
Според мен репродуктивна клиника с всички необходими специалисти и най обстойни изследвания. Обикновенни лекари няма да успеят да ви решат проблема.
Според мен това си е точно цикъл, но при вас много оскъден и къс, което не говори добре....

# 5
  • Мнения: 12
А какво по точно говори? Би ли споделила какво говори този кратък и оскъден цикъл? Аз имам предположения, че се пускат кисти. Преди ми сложиха ПКЯ, но после друг лекар отрече диагнозата..

# 6
  • София
  • Мнения: 4 122
А какво по точно говори? Би ли споделила какво говори този кратък и оскъден цикъл? Аз имам предположения, че се пускат кисти. Преди ми сложиха ПКЯ, но после друг лекар отрече диагнозата..

Проблеми с половин хормни. Това е първото и най важно за което се сещам, което след себе си води до доста проблеми с женската полова система.

# 7
  • Мнения: 46 504
Правени са изследвания и при ендокринолог, пълни при това и пак всичко е наред..
И на мен така ми казаха, но се оказа, че не е наред. Не е достатъчно да са в граници, има определени стойности, които дори при показател в норма, пак са сигнал за проблем.
Така че избери читав ендокринолог и гинеколог и започвай отначало полови хормони и щитовидна, също изследване за Инсулинова резстентност. За хормоните - много е важно да се назначат в правилния момент от цикъла, иначе стойностите им не са коректни.
Като излязат можеш да ги пуснеш и тук, за да те насочим.

Успех!

# 8
  • София
  • Мнения: 10 576
Моите неразположения с месечния цикъл се разрешиха с противозачатъчни.

# 9
  • Мнения: 46 504
За съжаление те не лекуват, само маскират проблема. Когато се спрат, при планиране на бебе, например, проблемът си е налице, а е изгубено време за лечение.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 576
За съжаление те не лекуват, само маскират проблема. Когато се спрат, при планиране на бебе, например, проблемът си е налице, а е изгубено време за лечение.

Спирала съм ги два пъти за бременност, две безпроблемни бременности.
По изследвания всичко е наред. И аз доста доктори съм пообиколила поради "Имаш недоразвита матка и няма да можеш да забременееш". Е, оказа се, че си имам чудна - чудесна матка и две здрави бебета износи. Пък другите неща - междинно кървене и обилна менструация, ги регулирахме с хапчетата и забравих за всякакви проблеми. За по-късен етап не знам какви ще са нещата.

# 11
  • София
  • Мнения: 461
Същия филм го играх мшналата година-зацапване за ден-два около дата на цикъл за окоро 4 месеца, после и то спря и ... 1 година без цикъл..ама грам... отидох на лекар- лигавица  1 мм- като за менопауза, жената изпадна в шок(на 34 съм) оказа се адски нисък прогестерон. Дуфастона оправи нещата за няколко месеца, но в момента, в 5ойто го спрях-същата работа. Сега лекувам инсулинова резистентност,за за оправя хормоните

# 12
  • Мнения: 12
Утре ще започна оргаметрил по схема 5х3 и ще чакам. Не ми е идвало от около 6 месеца. Само това цапане дето е.. Надявам се след като ми дойде от оргаметрила да се нормализират нещата, а ако не се нормализират ще се задействам да отида по бързо на лекар.. Сега ме хвана страх, ами ако изобщо не ми дойде 🤣 Последно казаха, че съм имала фоликули, които не искали да се спукат и затова нямам цикъл.. Изписаха ми противозачатъчни, но аз не ги пих. Някак си бях изгубила надежда.. А и четейки тук негативните мнения за противозачатъчните се отказах напълно.

# 13
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 390
Аз също както и други по-нагоре бих предположила инсулинова резистентност. Тя много често върви ръка за ръка с поликистозата на яйчниците. Ако се установи едното, обикновено се открива и другото. И при двете може да има повишен тестостерон. Ако се окаже това, лечението е с метформинови препарати, а не с прогестеронови каквито са Дуфастонът и Оргаметрилът. Пила съм и двата няколко месеца след като родих, но при мен проблемът беше друг.
Не пишеш как си с килограмите, може би имаш малко наднормено тегло и проблем с холестеролите. Холестеролът е "транспортът" на хормоните. Изследай и чернодробните ензими. Пробвай първо да свалиш 3-4 килограма и може да не се наложи да пиеш хормони, които най-много да объркат нещо друго.  

# 14
  • Мнения: 46 504
Само да споделя моят опит с Оргаметрил - 2 дена бях на легло, тресеше ме и имах контракции като при раждане. Самата болка не беше много силна, имам висок праг по принцип, но просто все едно коремът ми беше стиснат в менгеме. И от други жени съм чувала, че след прием М е много тежка, затова ако лекарят ти е казал едно от двете, избери Дуфастона. И той, както всеки хормонален, не е цвете за мирисане, но при повечето жени всичко минава много леко и нормално.

Беллора, аз съм с ИР, но за съжаление не се нормализира цикъла. Подозирам и че възрастта ми, 40 г., вече е фактор, така че може би просто много неща се събраха.

Общи условия

Активация на акаунт