Изоставане на ембриона с 2 гестационни седмици.

  • 2 500
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте, нова съм и за първи път пиша. Доста се притеснявам какво се случва , за това ще помоля ако има някой с моят проблем да сподели. На 25.12 ми беше последният МЦ, първи тест след 3 дни с 1 много бледа едва забележима черта.Втори и трети тест след 3 дни след първия и отново бледа черта. Запазих си час за генеколог на 7 ден от закъснениета гледа ме на коремен ехограф и нищо не видя , каза ми ела след три дни и отново нищо не видя. Каза рано е или има извън маточна бременност , ела след седмица. След седмица бях отново при него и отново нищо а вече се водя в 5г.с. по моят календар. Запазих си час при друг генеколог на 18.02 , той видя вътрематочна бременност но в 5г.с. и 2 дни , а аз трябва да съм в 7г.с и 6 ден. Каза да си пусна ЧХГ на следващият ден и резултатите бяха 1125.54 високи и отговарящи на 6 г.с. Сега чакам следващият преглед  на 4.03. да видим как се развиват нещата. Докторът ме пита имам ли кървене или ако имам да го посетя. За сега нямам кървене нито зацапване , само моментни болки в корема ту от едната ту от другата страна. Ову ми беше на 10.01 правих си тест и показа положителен резултат, докторът при прегледа не спря да повтаря ,че е възможно втора ОВУ по късно,или как може да не се развие изобщо и да съм подготвенна за всичко. Мили дами , ако има такива с моят проблем нека споделят как са се развили нещата при тях.Благодаря ви.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 11:52 от Nikollinkaaa

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
1000 ЧХГ е много малко за пресметнатия срок на бременността. Трябва и второ изследване, за да се види накъде вървят нещата.
Заглавието ти е подвеждащо, реших, че си много напред в бременността. В тази седмица няма плод, а ембрион.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 12:12 от desive78

# 2
  • Мнения: 7 325
Второто ми дете е подобен случай. При нас чхг не мерят, направо ми казаха че плод не се вижда, обаче за всеки случай пробва с вагинален ехограф и се чу сърцето. А, имало. Обясниха ми, че ако стане нещо ще пробвам пак и ме отпратиха. По нататък ме побъркаха. Изоставаше с 2 и повече седмици, не растеше, не се развиваше, и какво ли още не беше. До към 7 месец почти не ми личеше да съм бременна. Слаба жена съм и изглеждах като преяла. Отидох да раждам и при приемането ми казаха, че ако имам късмет ще е 2 кг. Бях подготвена, защото последният месец го слушах непрекъснато. Е, роди се 3.300. Вече е 7 годишна второкласничка. С това искам да ти кажа да си ходиш на прегледи и да си подготвена за всичко, но и от такива случай излизат хора.
Успех.

# 3
  • Мнения: 39
Извинявам се за подвеждането ще се опитам да го редактирам. Аз мислех , че ЧХГ ми отговаря на периода в който доктора каза , че съм

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
1000 не отговаря със сигурност на 6 г.с. както е казал докторът. Както казах, повтори го, за да видиш как се развива. Не съм обаче отпимист, предвид описаното.
На коя дата си правила домашен тест за бременност, който е бил положителен?

# 5
  • Мнения: 39
Правих 3 теста и трите бяха положителни с бледи черти.Първият беше 3 дни след закъснението на МЦ. Другите 2 или 3 дни след това.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Следователно, няма как овулацията да е била по-късна. Ти си имала положителен тест на 18-19 ден след засечената от теб, нали така? Питах, за датата на теста, за да направим сметка, коя седмица си, а не коя предполага докторът.

# 7
  • Мнения: 39
Да 18 дни слез засечената от мен ОВУ имам положителен тест с бледо розова черта.

# 8
  • Мнения: 39
на 28.12 правих 1 тест.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Тотално се обърках, кога си правила тест, на 28.12 или на 28.01?

# 10
  • Мнения: 39
извинете на 28.01

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
В най-добрият случай си в 7 седмица и няколко дни. В най-лошия- 8 и няколко дни.  И в двата случая трябва да има добре виждащ се ембрион със сърдечна дейност.
Иначе мога и моя опит да споделя. Първа бременност- кухо яйце незабелязано от лекарката ми до 11 г. с. Зацапване се появи чак в 10 г. с. Втора бременност- леко зацапване още от закъснението. Падащо ЧХГ и спряла сърдечна дейност в 8 г. с. Ембрионът се видя малко по-късно от очакваното, но навакса, защото накра си отговаряше на размера за седмицата. Последвал кюртаж.

# 12
  • Мнения: 39
На 4 .03. съм на преглед да видят как стоят нещата , ако до тогава не съм прокървяла. Но ще  повтора ЧХГ да видя и там резултата.В понеделник  18.02 на прегледа се видя само плоден сак нищо друго.И определяне на 5г.с и 2 дни много изостава. Надявам се и се моля резултатите да са добри на следващият преглед.

# 13
  • Мнения: X
С колко дни ти закъснява?

# 14
  • Мнения: 39
ами ембриона според лекърят изостава с 2 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт