Почистване на захабена решетка на фурна

  • 3 498
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте. Преместих се на живея в апартамент в който не е живяно с години, и сега ми се налага за чистя доста упорито. Ако може някой да ме посъветва с какво да почистя решетката на фурната защото е Цялата черна. Критично състояние. Пробвах с обезмаслител но не помага. Бихте ли ми дали съвет с какво мога да я почистя добре.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 12:20 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 40 857
Сода каустик. Само внимавай в какво я киснеш, защото е зибелваща и разяждаща, прави петна и т.н.
Вместо сода каустик може и накисване в Мр. Мусколо.

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
С  Циф съм почиствала всичко(като бях студентка ММ живееше сам и като се прибирах съм намирала ужасни страхотии в кухнята,но с този препарат се справях).

# 3
  • Мнения: X
Ако имаш DM наоколо или подобна дрогерия - има специални препарати за почистване на грилове/фурни, представляват флакон с пяна. Напръсква се вечер и се оставя да престои през нощта. На сутринта вече е лесно.

# 4
  • Мнения: 46 508
Медикс


Но внимавай с кухнята, защото е много силно, съсипа ни водобранната лайстна.

# 5
  • Мнения: 237
Сипваш сода по цялата повърхност и после поливаш с оцет Wink безотказно! Изчакай малко де се разтвори и търкай. Измий  и повтори всичко ако се налага 2-3 пъти, щом е проблем от години.

# 6
  • Мнения: 46 508
Сипваш сода по цялата повърхност и после поливаш с оцет Wink безотказно! Изчакай малко де се разтвори и търкай. Измий  и повтори всичко ако се налага 2-3 пъти, щом е проблем от години.
Този оцет със сода го гледам в нета много разпространен. Пробвах за разни дребни неща, които не се нуждаят от кой знае каквъ препарат - никакъв ефект, ама никакъв.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 458
Сипваш сода по цялата повърхност и после поливаш с оцет Wink безотказно! Изчакай малко де се разтвори и търкай. Измий  и повтори всичко ако се налага 2-3 пъти, щом е проблем от години.
Този оцет със сода го гледам в нета много разпространено. Пробвах за разни дребни неща, които не се нуждаят от кой знае каквъ препарат - никакъв ефект, ама никакъв.
И при мен нямаше ефект.Единствено един гръцки препарат, на който дори не му разбрах името, дадоха ми го в магазина за домашни потреби, ми вършеше перфектна работа.Пръскаше на пяна, изчаквах 15-20 минути и всичко падаше.

# 8
  • Мнения: 40 857
Всички тези препарати са с "меко действие" за нормално замърсени неща. А доколкото разбирам случаят е с многогодишна гранясала и спечена мазнина. Ще се оправи с много силна основа. Mr. Muscolo ще го разяде за около час. Ако не - сода каустик.

# 9
  • Мнения: 46 508
С Медикса конкретно, чистили сме фурната в един апартамент след наематели, които не го бяха правили с години. Въобще не му е меко действието.

# 10
  • Мнения: 29 321
Този препарат е много ефективен, но внимавай, защото е силен. Ползвай го с ръкавици. Няма нужда да търкаш дори... Разяжда натрупаните и загорели мазнотии. Накрая е хубаво да изтъркаш с Циф и препарат за чинии /задължително/. Да знаеш и че трудно се изплаква.

# 11
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Или пяната на Лидл за фурни.Пръскаш , изчакваш 20 тина минути и всичко пада.

# 12
  • Мнения: 1 030
Всеки от посочените препарати ще свърши работа само намери някава тава или нещо в което да легне решетката, за да може да се потопи в препарата а не да изтича от нея. Оставаш около 30 мин.  и после миеш.

# 13
  • Мнения: 3 788
Има един препарат със сода каустик, точно за фурни. Без търкане, всичко пада
https://www.kosmosonline.bg/images/images_items/big/860.jpg
https://bauhaus.bg/userfiles/productlargeimages/product_14137.jpg

Има ги в Кауфланд, Фантастико и магазини за перилни и почистващи препарати. Много съм доволна (имам първия, втория е на друга марка, пак със сода каустик)

# 14
  • Мнения: 77
Здравейте. Преместих се на живея в апартамент в който не е живяно с години, и сега ми се налага за чистя доста упорито. Ако може някой да ме посъветва с какво да почистя решетката на фурната защото е Цялата черна. Критично състояние. Пробвах с обезмаслител но не помага. Бихте ли ми дали съвет с какво мога да я почистя добре.
SANO на FORTE
Превъзходен препарат за фурна. Има го и в Кауфланд. Израелски, много икономичен, ползвам го около година, на цена около 6лв

Общи условия

Активация на акаунт