Нашите кухни - 78

  • 68 834
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте, опитвам се да нагодя пералня,  хладилник (не желая да е вграден- 60 см широчина) и печка (малката подробност е, че е стояща, 60 см широчина) и някакъв нормален като дължина плот в този ъгъл. По възможност без да се кърти и да се прокарват неща, където не им е мястото (не съм много запозната).
Та уточнявам, че тръбите и мивката съответно са на стената, която е 2,33, а чупката е коминът. Нещо както и да го въртя, се появяват неоптимални пространства. Някакви идеи имате ли?
Скрит текст:
Шкаф, мивка, пералня, печка започнато от вратата, ама много нагъчкано ми се струва. Едвам ще се събере.
После на другата стена плот от около метър и хладилник, и после балконската врата. 

Доста е тесничко наистина. А ако започнеш с печката, после шкаф между нея и мивката, за да имаш пространство за работа до печката, а пералнята на другата стена под плот, няма ли да е по-рационално? Нещо такова...
Скрит текст:

# 166
  • София
  • Мнения: 17 775
Благодаря много за идеята! И за онагледяването, хехе Simple Smile С коя програмка е, аз си чертая идеи на sketchup
Реших, че най- лесно би било хладилник, малко плот, мивка, пералня
И на другата стена да остане дълъг плот с шкаф отдолу и печката, която да е до балконската врата.

Проблемът е, че искам единият плот да е около метър висок, а печката върху нещо, съответно. Чудя се дали няма да стане грозно едните шкафове да са по стандарта- 85см (мивката и пералнята), а на другата стена да са 100см.

# 167
  • София
  • Мнения: 6 268
Благодаря много за идеята! И за онагледяването, хехе Simple Smile С коя програмка е, аз си чертая идеи на sketchup
Реших, че най- лесно би било хладилник, малко плот, мивка, пералня
И на другата стена да остане дълъг плот с шкаф отдолу и печката, която да е до балконската врата.

Проблемът е, че искам единият плот да е около метър висок, а печката върху нещо, съответно. Чудя се дали няма да стане грозно едните шкафове да са по стандарта- 85см (мивката и пералнята), а на другата стена да са 100см.

И защо трябва да са с различна височина?!

# 168
  • София
  • Мнения: 17 775
Ами, доколкото знам, тези за под мивките и като цяло типичните кухненски шкафове са стандартна височина?
А другото ще си е дълъг шкаф с плот отгоре.

# 169
  • София
  • Мнения: 6 268
Ако правиш по поръчка, какво налага различна височина? Не мога да си представя различна височина на шкафовете в една кухня...

# 170
  • София
  • Мнения: 17 775
Ох, и аз не мога по принцип Laughing
Но съм свикнала да си мия ръцете на стандартна височина. Но ми се искаше за рязане плотът да си ми е височък, че ме заболява кръстът понякога.
Ще поразгледам още темата, щото май само баскетболистите си правят високи кухни. Пък аз съм далеч от това, просто не съм 1.60 и като режа нещо по- дълго време, ми става некомфортно.
Но си права, по поръчка всичко може.

# 171
  • София
  • Мнения: 6 268
Ох, и аз не мога по принцип Laughing
Но съм свикнала да си мия ръцете на стандартна височина. Но ми се искаше за рязане плотът да си ми е височък, че ме заболява кръстът понякога.
Ще поразгледам още темата, щото май само баскетболистите си правят високи кухни. Пък аз съм далеч от това, просто не съм 1.60 и като режа нещо по- дълго време, ми става некомфортно.
Но си права, по поръчка всичко може.

Аз съм висока 180, мъжът ми е 185, плотът на кухнята го правим 90 см. Според мен по-висок ще е неудобно за ръцете. Ако не сте над 180, 100 ми се вижда прекалено високо. Сегашната ми кухня е също 90 см. и ми служеше за сравнение, защото и ние имаме проблем с кръстовете и гърбовете.

Но независимо на каква височина ще решите да е, поне да е еднаква височина.

# 172
  • София
  • Мнения: 1 423
Проблемът е, че искам единият плот да е около метър висок, а печката върху нещо, съответно. Чудя се дали няма да стане грозно едните шкафове да са по стандарта- 85см (мивката и пералнята), а на другата стена да са 100см.

По скромното ми мнение, при ъгъла няма да стои особено красиво, ако от едната му страна е 85 см, а от другата - 100. А и котлони на метър височина на мен лично биха ми дошли почти до кръста, въпреки че не съм ниска, и малко не си представям как ще се оперира с по-високи тенджери. Отделно, че аспираторът трябва да е на поне 60 см над котлоните, което пък значи и с горните шкафове да се получи асиметрия.
Скрит текст:
Това конкретно е шопната стара снимка, не съм го правила сега на програма, иначе си играя с един floorplanner

# 173
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз съм по- ниска oт 180
Може би 90 е добре като компромисен вариант навсякъде, като се замисля. Прави сте и двете, мерси!! : ))

# 174
  • Мнения: 447
И нагледно

# 175
  • Мнения: 9 786
Не помня къде го бях чела - за височината на плотовете, но за ергономичност/удобство за гърба, беше дадена следната формула:
Сгъвате ръката под прав ъгъл, плотът трябва да е на една педя под сгъната ръка.
При по-висок ръст, съответно по-високи долни шкафове, то и горните трябва да се нагодят.

# 176
  • София
  • Мнения: 853
Коя програма използва? Simple Smile

# 177
# 178
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Различни нива на долните шкафове е нещо, което често се срещаше някъде през втората половина на 80-те.
Специално котлоните биваха монтирани в шкаф (зона), по-нисък от останалите. Логика определено има.
Но снимки не успях да открия.  А неотдавна изхвърлих всякакви подобни каталози.  Confused

# 179
  • София
  • Мнения: 17 775
https://cdn.homedit.com/wp-content/uploads/2016/07/Height-kitchen-bar.jpg
https://cdn.homedit.com/wp-content/uploads/2017/01/Large-white-kitchen-design.jpg

Идеята ми беше "шкафът" по едната стена да е островоподобен. Ама май наистина си е най- добре да са еднакви. Може да изглежда не чак толкова зле, ама на мен не ми се занимава да нагаждам и това. Обичам лесни и изчистени линии.

Общи условия

Активация на акаунт