Перилни препарати и омекотители – 57

  • 50 483
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Винаги може да изсипеш прахта за пране в барабана...

# 121
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
В моята пералня спокойно се събират 215 мл прах. Аз и 100 мл си ги слагам в двете прегради, които са за предпране и същинско пране. Вода минава и през двете прегради, така че не е проблем.

# 122
  • Мнения: X
Виж това за двете прегради не го знаех. Е, значи и аз мога да побера 200 мл.

# 123
  • Мнения: 5 911
Провери твоята пералня. Моята не е така. През малката преграда вода минава само ако програмата е с предпране. Наблюдавала съм по друг повод и знам със сигурност. Вероятно минава при някое от плакненията през малката преграда и ако и там има прах нито плакненето е качествено, нито прането.

# 124
  • София
  • Мнения: 10 579
При старата ми Беко също не минаваше вода през предпране, ако не е зададено.
С LGто минава отвсякъде🙄

# 125
  • Мнения: 258
Може би не е по темата,но къде е по-добре да се слага праха,в пералнята или в предназначеното чекмедже?

# 126
  • Мнения: 5 207
В чекмеджето – прах. В барабана – течен и капсули.

# 127
  • София
  • Мнения: 249
Здравейте, може ли да споделите какво ползвате, за да намалите или премахнете статично електричество от дрехите си? Аз имам няколко полиестерни дълги поли и рокли и така се наелектризират след пране, че почти не стават за носене, много се "лепят" по краката при ходене.
Извинявам се ако е коментирано в предишни тема. Само тази имах време да прочета и не срещнах подобен въпрос..

# 128
  • София
  • Мнения: 10 579
Омекотител при пране ми решава този проблем.
Иначе наскоро коментирахме за спрея Антистатик (аз от Елитис си го купих).
В Елитис Персил течен 2*40 пранета - 22,50 лв. От новия Персил в зелените шишета - 2*38 пранета - 22.50 лв., за който се интересува.

# 129
  • София
  • Мнения: 3 843
И аз ползвам омекотител единствено и само с антистатична цел.

# 130
  • Мнения: X
Като усетя някой да смърди яко на омекотител винаги си мисля "Лелее,и тоя мирише на два лева Grinning"

# 131
  • Мнения: X
Аз пък обичам да усещам аромат на омекотител. Стига наистина да е аромат. И да не е примесен с онзи блатисто вкиснал отенък на тинясала пералня, който всички сме усещали...

# 132
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Ох, това за тинята не ми го споменавай, че ежедневно се сблъсквам с такива миризми, ама повече на тиня.
Омекотителят наистина трябва да се усеща много деликатно и да не се бори с парфюма, който се ползва.

# 133
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Омекотител ползвам и аз против наелектризиране, но мисля, че бях писала, че на една бяла риза(изкуствена) омекотителя не действа. Прочетох тук за антистатика и си купих. Май върши работа. Особено при второто ползване, когато напръсках по-обилно.

# 134
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Обичам меки хавлии, чаршафи с деликатен аромат. Grinning

А сина ми иска да не са му твърди чорапите Joy

Общи условия

Активация на акаунт