За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 75

  • 29 530
  • 753
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 439
Ами всъщност то и за гърнето има деца, които не обичат да седят, ама моята с кеф си върши работите. Така че всяка майка може сама да прецени кога, къде и на какъв специалист да си заведе детето.

# 331
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Че е добре да го има. Достатъчно рехавите млечни зъби са предпоставка в зъбната редица да има достатъчно място за постоянните.
Айде сега и на специалисти по поставяне на гърне ли да се водят...вече има ментори за всичко, ама чак за физиологични нужди...

# 332
  • Мнения: 5 478
И моята има разстояние между централните резци, но доколкото знам се събират с излизането на другите зъби. Малко в повече ми идва воденето по зъболекари на толкова малко дете. Разбира се, всеки сам преценя, но аз лично не виждам какво ще направи един зъболекар в такъв случай. Скоби? Брекети? На млечни зъби...

# 333
  • Мнения: 13 082
skk, немоа 😆😆😆 Ще ме умориш от смях жено! Ментор за цукалото! Жиомра казвам ви. 😆

# 334
  • Мнения: 35 107
И нашето е с разстояние между зъбите горе. Но и аз и баща му сме така. Надявам се да не останат така. Как ще заведа толкова малко дете на зъболекар не ми се мисли..Той на нас не ни дава да пипаме, камо ли на друг човек.

# 335
  • Мнения: 1 238
Аз съм с хрема и прихвана от мен

# 336
  • Мнения: 498
Супер. Благодаря! То и аз не съм с най-правите зъби на света ама дано детето не се е метнало на мен...

# 337
  • Мнения: 6 202
Нашата зъболекарка ни е комшийка и малкия я вижда поне веднъж в седмицата като излизаме на разходка и в някаква степен му е познато лице.Помолих я за прегледа да е в тях и да е без престилка и се съгласи.Отидохме,разсмяхме го и това беше първия преглед ,огледа зъбчето,обясни ми за млечните и постоянните зъби и евентуални кариеси ако се наложи.Също и за четката за зъби,че се почва с гумена четка и след годината се минава на най-меката детска четка която намеря.Пастата за зъби да е без флуорид,аз ползвам за него бочкото с банан.Вторият вече бяхме в кабинета и,но без престилка беше отново.Седна на стола,заиграх го с една музикална играчка и леко с пръст и огледалцето го прегледа с доста търпение и бавно.Тогава ми обясни и за гелчетата за мазане и другите неща за облекчаване на никненето,за мастиката и изтръпването на венците от анасона 😄За разстоянието другите момичета обясниха,няма да се повтарям,нейните насоки  бяха същите.
Допълвам се,че забравих.Каза че захарта е главния виновник за развалянето на млечните зъби при втория преглед и да я отлагаме и ограничаване възможно най-дълго и максимално рано да почнем да изграждаме навика за сутрешно и вечерно миене на зъбите.И един трик като вече е по-осъзнат да има две четки в различен цвят и да му давам избор.Не-мий си зъбите,а с коя четка днес ще си измиеш зъбите.

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 09:41 от лещичка

# 338
  • Мнения: 354
Ами всъщност то и за гърнето има деца, които не обичат да седят, ама моята с кеф си върши работите. Така че всяка майка може сама да прецени кога, къде и на какъв специалист да си заведе детето.

Напълно подкрепям! Не мисля, че е нужно да се обясняваме!
Ние също започнахме доста уверено с гърнето и даже от два дена ака само в него. Надявам се и занапред да стои в него, че като знам как почти всички деца го ползват за шапка Bowtie

# 339
  • Мнения: 7 776
Аз за такива фрапантни случаи знам от моята стоматоложка, например 2-годишно и всичките му зъби черни до венеца...
Тъй, че не виждам лошо да се заведе детето, който има подход с децата, ще си направи прегледа, както лещичка е описала.

# 340
  • София
  • Мнения: 2 560
И моя син има разстояние между двете предни зъбчета, но майка ми беше казала, че трябва да изчакаме всички зъбки да поникнат и тогава вече ще се разбере напълно как ще изглежда. Страхотен съвет за различните цветове четка за зъби, благодаря за споделеното.

# 341
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
По скоро като пораснат постоянните ще е ясно прави ли ще са или не. Постоянните не винаги никнат от същото място. Така че чак тогава се вижда как са подредени

# 342
  • Мнения: 16 871
Долча, върни 2 страници, там писахме за сополи и методи.

Зъбите мием откакто поникнаха първите два, едновременно излязоха. Създаваме навик, вече като влиза в банята и хваща нечия четка - негова или нашата електрическата и пъха в устата. Чешем зъбите и венците, мием с паста винаги след баня.
На зъболекар, ако няма причина, мисля да заведа по-наттатък,  защото е много ревлив и страхлив от чужди хора.

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 08:03 от ver4eto_sv

# 343
  • Мнения: 337
PeacockLove, какъв беше препарата за петна от дрехите който ползваш ?

# 344
  • Мнения: 1 238
Здравейте, ние сме в болница с лек до умерен бронхеолит, правим инхалации с вентолин. Можете ли да ми кажете защо се слага урбазонът?

Общи условия

Активация на акаунт