Проблеми с... Пипането

  • 3 214
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Нормално е да се опознава, да има ерекция също.
Не е нормално обаче да му е червено, корема също.
Спазвате ли добра хигиена, миете ли хубаво отвътре? Може би памперса го спарва, замислете се да махате памп.

# 16
  • Мнения: 944
Нормално е да се опознава, да има ерекция също.
Не е нормално обаче да му е червено, корема също.
Спазвате ли добра хигиена, миете ли хубаво отвътре? Може би памперса го спарва, замислете се да махате памп.
разбира се, спазваме хигиена. Всяка вечер го измивам много добре, като видя че се зачервява го почиствам с риванол. Зачервило се е от чесане, и коремчето, и пишлето. Сега вече е добре, почистих го с риванол, накиснах го в тетра и го намазах три пъти с Клотримазол.

Благодаря Ви, мили мами, за успокоението. Наистина се успокоих. Ще опитаме с говорене и времето ще покаже.

# 17
  • Мнения: X
Говорете, но недей мн му обръща внимание върху това, че да не започне нарочно. Те може да не говорят мн, но всичко разбират. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 503
Здравейте! Работя като педагог в ДГ. Имам стаж една година (не съм от старата школа, както се изрази една дама преди мен). В първа група дечицата не се пипат обикновенно. Най често това се появява в трета. Поне малкото ми наблюдение това е показало. Случва се и при момчетата и при момичетата. Няма нищо срамно или неестествено в този случай. Когато някое детенце го прави, просто не става на въпрос - разсейвам го с нещо за да може да заспи - това е. Наистина, вече 7месеца работя в първа група и никое от децата все още не се е пипало така.
Бих ви посъветвала да потърсите лекар за да се отхвърли даден проблем, като инфекция например. А ако няма нищо, възможно е и просто детето да преминава през някакъв период (нямам наблюдения върху яслени групи).

# 19
  • Мнения: 1 622
Според мен първо трябва да се консултирате с лекар, за да прецени дали няма някаква инфекция, която да води до сърбеж. Ако елеминирате този проблем, с времето пипане "ще отшуми", не че ще изчезне, но ще го прави тайно, защото ще се наложат нормите на обществото.

# 20
  • Мнения: 944
Благодаря ви за съветите. Скоро не го е правил, явно е на периоди. Може би опознава себе си. Ще мога да му обясня какво трябва и какво не трябва да прави чак когато можем да завържем диалог. До тогава ще гледам да му отвличам вниманието ако го видя да го прави отново.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ви за съветите. Скоро не го е правил, явно е на периоди. Може би опознава себе си. Ще мога да му обясня какво трябва и какво не трябва да прави чак когато можем да завържем диалог. До тогава ще гледам да му отвличам вниманието ако го видя да го прави отново.

Просто му обясни по детски да не го прави пред хора, а когато е в коритото за баня например. То, че няма да спре е ясно(те дърти мъже си ги търсят редовно, голям страх да не ги изгубят Stuck Out Tongue Winking Eye) и си е нормално, но поне да не е пред погледа на хората.

# 22
  • София
  • Мнения: 9 503
Подкрепям Глухарче. Не е нужен диалог на първо време. Просто му го кажи със спокоен тон следващия път когато го видиш да се пипа там. И го повтаряй отново, ако пак го видиш. Но тона ти не трябва да издава смущение и намек, че детето върши нещо нередно. На тази възраст разбират повече отколкото ние си мислим. А и да не те разбере, ти ще си го казала. Все някой път ще те разбере. Най-добре е от теб да го чува, произнесено спокойно, отколкото някоя лелка в яслата да не се сдържи и да го нахока и детето да помисли, че прави нещо ненормално.


Общи условия

Активация на акаунт