Искам да кажа ... (156) през март 2019

  • 107 352
  • 2 110
  •   1
Отговори
# 1 560
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Хубав ден !!!!

Пролет

Повярвали в лудия смях на петлите,
в звъна на камбана с нестройно сърце,
взривяваме зимната броня на дните
с момичешки устни, с момчешки ръце.
Мокрее стопеният сняг по косите.
Красиви сме в джинсите от кадифе.
И чувствам как огън на кръгове скрит е
в очите ни с тежкия цвят на кафе.
Мостове, задрямали сфинксове, дюни...
Със наш седемнайсетгодишен размах
възсядаме, будим... Но кой ли целуна
косите ми светли от слънце и прах?
Дали ме докосват по светлото чело
смутените устни на дръзко момче?
А може би просто задъхана радост
в косите ми блика, в кръвта ми тече...

Петя Дубарова

Ландчето да се покаже с перличка та после 💗

# 1 561
  • Мнения: 17 984
Знам го аз това за орхидеите и первазите, ама пусто нашите вкъщи хич не са и ок. На южните направо и пожълтяват листата, прегарят, при вас така ли става?
Отделно сме с вертикални щори и като се разлисти тази орхидея и трябва много място.....И аз съм ги метната отгоре на секцията, ако щат да цъфтят /не щат де/

# 1 562
  • Мнения: 14 783
Рая,и при мен стана така с орхито от миналия 8-ми март. Изгоря едното листо,преместих я на прозореца в кухнята,там й е ок,но още не е цъфнала. Сега я чакам всеки момент,но след като почнах да я торя,преди това не искаше. И шефлерата ми беше взела да окапва,никакви листа нямаше,преместих я и полудя. Сега си чакам первазите в холо/детската стая поне е североизточна и ще си наредя доста цветя. 😃🌺
Един хибискус си бях откраднала от едни приятели,резничета де,та вече и те ме радват:

Много заобичах цветя и градини. Преди не бях така,ама ЕГН... Онзи ден със сестра ми това си коментирахме,че явно остаряваме,щом почнахме да гледаме цветя. 😂😂😂 Сутрин ставам и излизам да си видя магнолиите,розичките,японския клен... Разсади съм наслагала като бабичките,ама не са за зеленчукова градина,а за цветна. 😂🌺

# 1 563
  • Мнения: 1 804
Моята орхидея е на работа. До прозореца е, но никога не напича пряко. Сега се е задало нещо - корен или цветонос - скоро ще се разбере. Ако е клонче, значи там ѝ е мястото.

her_76, благодаря за прекрасното стихотворение. Като го знам на песен, не мога да го прочета като хората, все гласът на Георги Христов ми звучи в главата. MicrophoneNotes

# 1 564
  • Мнения: 17 984
Прекрасната Петя Дубарова....така ми е жал за това дете, представям си колко още можеше да сътвори, толкова нелепо прекъснат живот. Самоубила се е заради невярни обвинения, нали? Не е издържала, поне тази версия помня аз

# 1 565
  • Бургас
  • Мнения: 6 487
Винаги съм искала орхидея, но знам, че трудно се гледа, а при мен цветята са на принципа което оцелее, оцелее. За 8ми март свеки ми подари огромна, нацъфтяла, и сега седи точно на перваза на прозореца. Даже в момента съм я накиснала във вода.

От 8:15 бърша прозорци, свалям/закачам перде/щори, айде мести диван, че отдолу имаше какво ли не, без кръст останах. Хората, които си пиеха сутрешното кафе отсреща, със сигурност не смятаха, че съм у ред.

Сега ще взема Вики от училище и после заслужена разходка за всички ни.

# 1 566
  • Мнения: 2 254
Ето я 😍:

# 1 567
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
HeartЕйнцццц Ландче, прекрасна е ! Със здраве и безаварийно да си я караш .HugHeart

И аз си мислех , че оргидеите са много капризни - всъщност се убедих , че изобщо не е така.
Моите са на перваза на прозореца , над радиатор- в момента всичките цъфтят , всички! ! !
Обичат топло, но с висока влажност места и се форсират от големите дневно- нощни амплитуди.
Кисна ги за 3- минути във поне 24 часа престояла вода, после изцеждам добре . Седмично по една глътка .

Подрязвам корените веднъж-дваж годишно. Допълнителна " храна " не съм им давала.
Слагай и няколко дни по 2-3 кубчета лед , може и да цъФне Heart

# 1 568
  • София
  • Мнения: 3 706
Линд, много е хубава колицата, да си я караш на много хубави места!
Орхидеи и аз гледам от няколко години, но тази зима много ми хвърляха цвят, не съм доволна. Дано сега с увеличаването на слънцегреенето да се поправят, защото имам цветноси в застой.

# 1 569
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Ленд, Ч-У-Д-Н-И-Ч-К-А!
Супер Heart Eyes
Със здраве и безаварийно!

# 1 570
  • Мнения: 14 300
Лееенд 💖💖💖

На моите орхидеи все не им е добре. Ни в бившия апартамент ни тук мястото е подходящо. Само една упорито цъфти, първата ми, подарък от скъп човек  💖 Сега в къщата съм с широки первази и смятям ще им е идеялно.
Иначе аз и изкуствено цвете мога да затрия. Последна жертва са кактусите на мама. Кактуси, подяволите... 😂

Взех си якенцето, страОтно е 😎

Отиваме на лунапарк с чаветата. Иии, дано някой ми върже за блъскащи колички 😂 Моето чаве нямада идва де, че спи обеден сън, а и от вчера е с Т. Май зъб. Дано бързо да му минава, че снощи е било дроб положението...

# 1 571
  • Мнения: 14 783
Лелеее Ленд,какво бижу е!!! 😍😍😍 Още веднъж да те вози много години безаварийно! 😍🤗

# 1 572
  • Мнения: 11 668
Ленд, като пуканка е Heart Eyes
Да ти служи вярно и да те вози безаварийно Hug

Кьораво цвете нямам вкъщи, моря ги безобразно. Явно още не съм съзряла достатъчно Joy

# 1 573
  • Мнения: 39 309
Ленд супер завършек на работната седмица! Да те кара все на хубави места тази перличка. Гастрото ще е в началото на април. Първо ще се видя с лекаря и после ще се даде официална дата.
ЕлиТ, весел празник!

От 8:15 бърша прозорци, свалям/закачам перде/щори, айде мести диван, че отдолу имаше какво ли не, без кръст останах.
Засрамих се, Селесте! Браво!
Днес щерката се обади от училище, за да ме пита дали знам, че брат ѝ е утре на олимпиада по информатика в Благоевград. Нито аз, нито той е знаел.

# 1 574
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Мари Satisfied големият сутринта ме информира, че вчера е имало родителска среща....ама аз така или иначе нямало да отида, кво толко е станало, че не бил казал Joy

Общи условия

Активация на акаунт