Обсъждане на имотни обяви - 9

  • 40 484
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
Чиана, общината не виждам какво може да направи в този случай. Добре е, че изобщо се е предвидила училище, ама сега не е като по соц-а, отчуждаваш и никого не питаш. Като цяло всичките ОУП-ове за мен са пожелателни и не бих разчитала на тях именно заради многото ограничения, в които оперира общината. Добро или лошо, това е и всеки си носи последиците от решенията да вярва на някого. Какво значи "злепоставям" някого -някой вярвал на някого без да има каквато и да било гаранция, ами да не е вярвал. Така работели тук - ами да, живеем тук и се съобразяваме с това, и отговорността за нашите решения си е наша, защото последиците са на наш гръб.
И не виждам какво се пънеш да адвокатстваш на купилите във вади и ливади, като те очевидно са много доволни от избора си  и претенции нямат. Къде е драмата тогава?
А кой донор и кой не, няма да споря, като гледам тука, всеки се мисли, че дава много и получава малко. Ами да иде в съда и да го докаже, друго не виждам какво да кажа,иначе всеки може да каже всичко.  

# 301
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Какво значи донор на данъци?
Един вид дарител, който не получава нищо в замяна... Rolling Eyes
значи, че данъците им отиват за благоустройство на други квартали, а не за собствения или само част от тях остават за тях,
има и градове-донори и цели области и държави донори по света


[quote ]
Иначе апартаментчето не е лошо като разпределение.
По-добре едно голямо помещение отколкото 2 малки.[/quote]

вече минаваме на модела "холо-кухньо-спалня" , чакайте скоро и  "холо-кухньо-спалньо-клозет"



# 302
  • Мнения: 9 753
Идея за Бг-инвеститорите - 8 м2, холо-кухньо-стайо-баньо, мивка и клозет- на етажа - един мъжки и един женски.
https://www.pap.fr/annonce/vente-immobiliere-paris-16e-g37783-st … io-r425501981?u=1

# 303
  • Мнения: X
Ето една добра идея. Дано да се осъществи. Така хем ще има училища на важни за София места, хем децата ще научат повече християнството. https://news.bg/regions/ot-stolichna-obshtina-iskat-da-stroyat-u … rkovni-imoti.html

# 304
  • Мнения: 9 848
Ако този многостаен от 8 кв.м е в центъра на Париж, няма да се учудя да се продаде на тази цена
 Там всички са си чисто луди Simple Smile

# 305
  • Мнения: 4 577
Ето една добра идея. Дано да се осъществи. Така хем ще има училища на важни за София места, хем децата ще научат повече християнството. https://news.bg/regions/ot-stolichna-obshtina-iskat-da-stroyat-u … rkovni-imoti.html
Аз лично съм привърженик на светското образование. Свободноизбираем предмет религия предполага неутрално изучаване на всички религии, но ми се струва, че тук говорим за вероучение. Много малко вероятно ми се вижда нашата църква да направи такъв жест за строеж на общински училища.

# 306
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Идея за Бг-инвеститорите - 8 м2, холо-кухньо-стайо-баньо, мивка и клозет- на етажа - един мъжки и един женски.
https://www.pap.fr/annonce/vente-immobiliere-paris-16e-g37783-st … io-r425501981?u=1
Такива има и във Виена доста - душ кабината в кухнята , клозета на етажа в коридора - общ мъжки и женски

# 307
  • Мнения: X
Ето една добра идея. Дано да се осъществи. Така хем ще има училища на важни за София места, хем децата ще научат повече християнството. https://news.bg/regions/ot-stolichna-obshtina-iskat-da-stroyat-u … rkovni-imoti.html
Аз лично съм привърженик на светското образование. Свободноизбираем предмет религия предполага неутрално изучаване на всички религии, но ми се струва, че тук говорим за вероучение. Много малко вероятно ми се вижда нашата църква да направи такъв жест за строеж на общински училища.
Ами те училищата ще са си изцяло светски. Просто в СИП-а децата ще научат много за християнските ценности и ще разберат откъде произлизат много от празниците ни и защо ги празнуваме.

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 14:23 от Анонимен

# 308
  • Мнения: 9 753
Да, май са обикновено бивши слугински стаи, поне в Париж. И не е в центъра на Париж (с метрото и другия ГТ там няма особено значение), но е в много престижен буржоазен квартал на средната класа (по Нико) - адвокати, нотариуси, частни доктори,  има доста дипломатически мисии. Точно "дискретният чар на буржоазията", без изцепки от новобогаташи.

# 309
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Продава ДВУСТАЕН апартамент, град София, ж.к. Дружба 2, 66 кв. м, € 100 000

www.mirela.bg/imoti/Продава-ДВУСТАЕН-апартамент-град-София-ж-к-Дружба-2-66-кв-м-offer341044.html

Кой знае колко пот им е струвало да се сдобият с него, после са направили и ремонт и сега искат да го продадат на цена, отразяваща колко им е скъп на тях самите. Много често срещано явление, ама купувачите не гледат емоции. Освен това и ремонтът е евтинджос такъв един. Или поне не е по моя вкус, ама той моят вкус май не е меродавен... И все пак няма начин да го продадат, ама не е забранено да опитват.

Колко му е реалната цена според вас ?

# 310
  • София
  • Мнения: 4 192
Идея за Бг-инвеститорите - 8 м2, холо-кухньо-стайо-баньо, мивка и клозет- на етажа - един мъжки и един женски.
https://www.pap.fr/annonce/vente-immobiliere-paris-16e-g37783-st … io-r425501981?u=1
Е такива 20-30 в София и ставаш мечтания рентиер - подбиваш цените на по 250 лева и се избиват за самостоятелно  Mr. Green
Продава ДВУСТАЕН апартамент, град София, ж.к. Дружба 2, 66 кв. м, € 100 000

www.mirela.bg/imoti/Продава-ДВУСТАЕН-апартамент-град-София-ж-к-Дружба-2-66-кв-м-offer341044.html

Кой знае колко пот им е струвало да се сдобият с него, после са направили и ремонт и сега искат да го продадат на цена, отразяваща колко им е скъп на тях самите. Много често срещано явление, ама купувачите не гледат емоции. Освен това и ремонтът е евтинджос такъв един. Или поне не е по моя вкус, ама той моят вкус май не е меродавен... И все пак няма начин да го продадат, ама не е забранено да опитват.

Колко му е реалната цена според вас ?
Зависи дали искаш да плащаш и ремонта.
ЗА МЕН в такъв вид за панелка не повече от 65-70к евро. Но зашото съм предубедена към тях  Wink

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 09:51 от chiana2003

# 311
  • Мнения: 9 753
Аз мисля, че не може цената на панелните апартаменти да стои константна при повишаващи се цени на тухлените такива. Ако има ръст на цените, ще се увеличават цените на всички.
Въпросът е какво е съотношението между цените на различните категории.
Ако примерно базовата цена на кв. м. панелка е Х, цената на СС тухла в добро състояние (добро състояние на сградата, не на конкретния апартамент) и на НС добро качество да бъде Х+30-40% да речем. Ако е СС в лошо състояние или НС масово качество  кв. м. да бъде Х+ 20% примерно.
Оттам нататък върху базовата цена на апартамента вече да се коригира цената в зависимост от размери на помещенията, изложение, състояние, подобрения и т.н.
Не е реалистично да се смята, че цената на панелите ще си стои закотвена, а тухлените, и то само НС, ще растат.
Аз така мисля.
Към настоящия момент, при цени на НС след Акт 16, не съм сигурна точно колко е обикновено, но да речем 1500 евро на квадрат,  панелите би трябвало да са максимум 1200 евро на квадрат при добър етаж, изложение и състояние. Ако е добро изложение и етаж, в приличен вход, но за тотален ремонт - 1000 евро на квадрат макс.
И тук вече идва моментът с търсенето и предлагането - ако няма предлагане, да речем на гарсониери, в даден квартал, цената на кв.м. пак ще се вдигне, според мен, до момента, в който цената на гарсониера в прилично, не луксозно, състояние, не се доближи до цената на двустаен тотал щета. Двустайните като брой са повече от гарсониерите, чисто статистически има по-голямо предлагане на двустайни. Ако купувач разполага с ХХ пари и иска гарсониера, но те са много скъпи, би предпочел двустаен за тези пари, дори да е за ремонт. НЕлуксозен ремонт ще глътне повече време, отколкото пари.

# 312
  • Мнения: 639
Кой казва, че панелките не се качват? Гледам пробват се да продават на 1000е+ , не знам дали им се получава.
Друг е въпросът, че в хубавите квартали я има 2-3 панелни блока,  я не. Та едва ли можем много да сравняваме.

# 313
  • Мнения: 4 577
Базови съвети, които, ако се спазваха, щяха много да улеснят и комуникацията, и сделките. https://money.bg/property/5-greshki-koito-brokerite-na-imoti-try … at-nezabavno.html

# 314
  • Мнения: 284
Здравейте, живеем под наем в София, с малко дете сме, и искам да ви попитам какво ви е мнението за къщите в селата около София.Искаме да си вземем нещо наше,но се чудим дали да е в София или в някоя къща около София?

Общи условия

Активация на акаунт