Моля дайте съвет !!! Температура 3 месеца

  • 9 739
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте , ето накратко какво се случи с мен и ако някой има към какво да ме насочи бих била благодарна ! Декември месец приятелят ми пипна някакъв вирус температура кашлица , същият ден мен ме понаболя гърлото , на следващата сутрин бях със зверски болки в гърлото . Държах се тъка около седмица само на бонбони за смучене след това започнаха зеленикави храчки и жълто зелена хрема , отидох при джипито тя ми изписа антибиотик без да ми пусне изледвания . На 4 ден видимо бях зле отидох на своя глава да пусна снимка на бял дроб урина и кръв . Там имаше индикации за бактериална инфекция това е накратко . Личната ми каза да доизпия АБ да ама изпих го и подобрение нямах . Реших да ида при друг лекар за още едно мнение той врори АБ. Изпих и него ама от началото до ден днешен съм с 37 температура . От там тръгна 3 пъти УНГ , пулмолаг , снимка на синуси ( единият бе засенчен ) посявка на гърло и нос , стерилна урина , хормони на ЩЖ , изписаха ми още един антибиотик Зинат , след него усетих леко подобрение Т намаля и две свдмици след спирането му отново задна хрема червено гърло сякаш  нещо ми дразни н гърлото , и отново 37 направо се побърквам ! Кръвни всичко в норма

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Нови изследвания за бактерии в гърлото и носа, както и CRP.

# 2
  • Мнения: 46
Няма бактерия СРП 0.23 при норма 6

# 3
  • Мнения: X
Ако пускате в една и съща лаборатория изследванията, пуснете и в друга, че то у нас никога не се знае...

# 4
  • Мнения: 46
В две различни пуснах първо изолираха мораксела след нея нищо , вече в чудо се виждам , и всички казват нищо ти няма

# 5
  • Мнения: 11 337
Възможно ли е да сте бременна?

# 6
  • Мнения: 46
Охх надявах се , да е това но не правих 5 теста а и менструацията ми е що годе редовна

# 7
  • Мнения: 46
А забравих да кажа , че снимката на дробовете лекувах бронхит ама мисля че го опрвих и вмомента мисля , че имам ринит тъй като виждам секреция назад към гърлото и сутрин имам доста насъбрана в гърлото

# 8
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Възможно е да не си доизлекувана, да имаш възпаление в нос/синуси без бактерии или да нещо хронично. Прави си всеки ден по 3 пъти промивки с капки с морска вода. НО не всички капки/спрейчета омокрят добре носните кухини. Някои даже ги пресушават, което е предпоставка да се завъдят бактерии. За гърло и дробове може да смучиш мед, сода и джинджифил. Сухият въздух от климатици/радиатори също много скапва носа.

# 9
  • Мнения: 46
Започнах да слагам кърпа осъзнавам обаче , че всяка сутрин се събуждам със сухо гърло пробвам без климатик носа го почиствах и нищо , в ума ми що диагнози изплуваха от четене по форуми , но просто бях в безисходица и просто искам някакъв съве мнение , загубих и апетит от целия стрес и всички лекари които нищо не ти обесняват а те отпращат с нищо ти няма

# 10
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
До ~37,5 човешката температура се счита за нормална.

# 11
  • Мнения: 46
Да това го чух само , че аз съм наясно колко е моята нормална сутрин обед и вечер а тази никак не е нормална за мен усещам я !

# 12
  • Мнения: 46
Странното е че реактална също ми е 37 , 37, 1 по мишница пак толково и никой не може да ми обясни , с дрехи без топло студено седи в рамките на 36,9 до 37,2

# 13
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
Възможно е да не се чувстваш добре поради друга причина, все пак всякакви вируси и бацили върлуват сега. Иначе температурата се променя, не е задължително цял живот да си с 36,5.

Имах такъв период, все ми показваше малко над 37 и все ми беше зле. Като спрях да я меря през 2 часа, ми мина злето.

# 14
  • Мнения: 46
Съгласна съм просто искам да направя всичко за да съм сигурна макар че пак явно ме хваща нещотъй като съм пак с възпалено гърло последно при консулт с УНГ каза фарингит ... ама съм чувала че хроничния лечение няма а на мен ми се нрави факта да се чувствам все тъка , и тая липса на апетит дано отмине след като се поуспокоя тъй като голямо напрежение беше всеки ден ръцете ми набодени от изследвания и ходене по лекари Sad . Започнах да се чувствам като хипохондричка

# 15
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Когато се занемаря и носът ми се задръсти - темпетатурата ми скача до 37.3 без да се усеща като болестна. До толкова е температурата, която уж се счита за нормална. Нищо, че моята нормална е 36.4 Bowtie Е, 1 градус нагоре...нищо работа, нали?! Но сигнализира, че нещо хич не е ОК в организма. Аз обаче си имам постоянни проблеми с носа и горе долу се научих как да не се допускам да се разболея. Не, благодарение на лекари, де, дето се смеят на 37.3 градуса.

Тези дни съм в апартамент с доста сух въздух и радиатори на макс. Още на 1вия ден носът и гърлото пресъхнаха, яко задна хрема и драскане на гърлото. И едно такова усещане...все едно ще ме катурне грип. А сутринта съм с подпухнали очи и нос.

За сух нос има и маслени капки. За гърло можеш да смучиш и Кармолис. Тези неща действат лека полека и се изисква продължително прилагане и елиминиране на причинителите. Ако се наложи и до края на живота капки и бонбони за смучене. Нищо страшно.

# 16
  • Мнения: 46
Ще опитам и с това страното при мен е , че не помня да съм боледувала от ученичка незнам какво стана тази година , УНГ ми изписа някакви кпки на йодова основа не помня името ама от тях освен че повече се радразни гърлото нищо друго нестана до преди няколко дена усещах все едно има някаква топка в гърлото без да боли от днес топката я няма ама силна болка , и аз съм на климатик за първа година до преди година бяхме с камина и първа година 3 месеца не мога да се оправя Simple Smile ужас са тия климатици що антибиотици приех и покрай тях още една камара хапченца изписват нашите “ лекари “

# 17
  • Мнения: 8 237
Отново посети същият УНГ. Това ходене на по 10 различни доктора за мен е безумия. Доктора не е магьосник и се изисква време за лечението на всяка бактерия. Моракселата е трудно за изтребване бактерия. И когато не се лекува на време както ти си я занемарила в началото, то тя може да продължава да ти създава неприятности. Може и да си си докарала хроничен синузит. А и най-вроярно след 3 АБ имунитета ти е паднал. Вземи някакъв имуностимулатор....Изопринозин е силен и бързо ще възвърне имунитета ти. Синупрет е чуден за синусите. И спри да си мериш температурата -ден, два.

# 18
  • Мнения: 46
За бакерията повторих изледването месец и половина след последния АБ и я нямаше вече , за синузит незнам но до колкото разбрах фарингита ми е или алергичен или хроничен тъй като всичко преди 3 месеца започна от гърлото ! За меренето бях поспряла разликата е нулева пак толково

# 19
  • Мнения: 1 160
Здравейте! Понякога при мен сливиците се подуват адски много и стават целите бели и на кратери. Това не е гнойна ангина, но преди да отида при една много добра лекарка УНГ все ме лекуваха с АБ и хапчета за смукане, от които ефект почти нямаше. Отидох при нея. Излекува ме с тонзилотрен и гаргара с вода и сода. За един ден бялото изчезна, до 2 дни и сливиците намаляха. Бактерия е при мен, не съм я изследвала, понякога ми прави такива проблеми, но вече знам как да се оправи. Защо не направите снимка на гърлото? Може да е възпалена 4-тата сливица (не се смейте, има я, и аз не вярвах). Май се води подезична.

# 20
  • Мнения: 46
Ами до колкото УНГ каза проблема не бил сливиците а гърлото фарингита явно човърка макар и да не ми се е случвало никога 3 месеца ту се оправи гърлото ту пак наново . Аз съм с много малки сливици , но видимо едната е по подута , но все пак е на мнение , че не е от там а от гърлото .И аз незнам вече в чудо се виждам няма оправия . Гърлото го гледаха с камера забравих да кажа

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 09:21 от Ive Lyna 623129

# 21
  • Мнения: 1
Направете си изследване за микоплазма пневмония. Може това да е причината за поддържане на температура.

# 22
  • Мнения: 46
За пръв път чувам за такава пневмония , не би ли трябвало да имам някаква симптоми ? Кашлица секрети поне , незнам не съм наясно , ппц приятеля ми постоянно кашля , но той е упорит човек от тия дето не искат да стъпват в лекарски кабинет . Само че а температурата не я поддържам смисъл има я само следобед сутрин нямам , вечер сама спада по някое време Simple Smile

# 23
  • Мнения: 9 647
Ive Lyna, не се филмирай, не знаеш колко можеш да си навредиш от притеснение, от опит ти го казвам. Щом всички изследвания са ти наред и нямаш други оплаквания, не се тревожи. В последния пост пишеш, че сутрин нямаш температура, а само следобед я качваш - това е съвсем нормално, от лекар съм го чула. И аз имах преди такъв епизод с постоянна температура 37-37 и нещо, но си мина от самосебе си като се успокоих.

# 24
  • Мнения: 46
Е и като сложим гърло нос и апетита изгубих някъде по всичкото ходене , нямам . Права си гледам по спокойно да я давам вечер и сутрин дори са ми ниски температурите 36 .1 и 2 замисляла съм се за това а и както каза лекаря възпалено гърло си е нормално леко да покачвам Simple Smile благодаря за съвета просто можеби наистина трябва да спра Simple Smile ще опитам да послушам всички съвети и да пробвам с домашни промивки и бабини рецепти Simple Smile

# 25
  • Мнения: 60
Здравейте, престраших се да пиша, защото и моето положение е подобно......само че вече 2 години.Започна неочаквано през юни 2017, напрежение в гърлото между ухото и сливицата, температура 37-37,2/само вечер/,6 антибиотика за 5 месеца предписани от УНГ /от което стомаха ми се прецака яко/ и накрая казаха да си извадя сливиците /на 38г. съм/, което не направих. Ходих на специалист и в Пловдив, човека каза, че съм с хроничен гранулозен фарингит и че, ако не правя абцеси на сливиците да не ги вадя, защото е рисковано. И това. Но до ден днешен аз продължавам да съм така.Има периоди на затишие, но има и периоди в които ме побърква това неразположение. Само да кажа, че съм направила 6 ПКК+ДКК, АСТ, Гърлен и носен секрет, ендокринолог и всичко е ОК. Този ноември започнах да пия чай от куркума, джинджифил и малко черен пипер. И ЧУДО - никакви неразположения, температура в норма. Реших да почина 2 седмици и всичко започна пак - задни секрети, температура и т.н.
Извинявам се за дългия пост, но исках да споделя с някого който ме разбира, тъй като в къщи са ме обявили за хипохондричка и ми казаха да спра да меря температурата. Но аз просто си я усещам, не е нужно да я меря.Grinning

# 26
  • Мнения: 46
Ох чудо и аз се успокоявам като видя колко много хора с моя проблем , и аз всеки ден се усещам с дранене в ггърлото сутрин боли после след пиене на нещо се пооправя едно чувство все едно нещо е застанало там , на мен при две мнения на УНГ ми казаха фарингит капки , но нищо не помага вече незнам къде да ида какво да правя всеки казва напролет ще се оправим да ама и аз като теб моята мога да кажа с точност колко градуса е !! Ужасно е това чувство и който не го е изпитал незнае какво е

# 27
  • Мнения: 46
Носен гърлен секрет в норма ЦРП в норма само това за сливици не съм пускала и аз , мисля и него да направя туковиж се окажат те , че съм чувала за проблеми с тях без индикации за това

# 28
  • Мнения: 60
Забравих да кажа, че и при мен температурата се след обед и вечер. Дори 3 месеца си правих графика и сутрин никога не съм имала. Успокоих се, че ако е нещо страшно температурата ще е постоянна, но в началото направо се побърквах от притеснения. Дори мислих да ходя на психолог. Но после попрочетох доста за този фарингит и наистина тези симптоми може да са от него. Но за съжаления за моя казаха, че е хроничен и явно така ще си страдам.Въпроса е да спре да ми пука и да не се вманиачавам по тази температура.Сега работя върху това. Но започвам и чая с куркума - тя е силно противовъзпалително средство и може и да помогне пак.

# 29
  • Мнения: 46
Ще пробвам и аз обаче май ще гледам първо да излекувам тоя ринит , че имам съмнения , че всичко той прави възпалява гърлото и държи тялото под инфекция , сутрин и късно вечер и аз нямам абсолютно никаква но както си знаем ние си я усещаме

# 30
  • Мнения: 9 647
Това за дрането на гърлото сутрин може да е от стичане на секрети през нощта от носа към гърлото, които го раздразват. Нали не е постоянно това усещане? Иначе за температурата, както вече споменах, доктор ми каза, че е възможно от дейностите през деня температурата да се покачи привечер докъм 37 и нещо. Не казвам да се подценяват неразположенията, но просто се успокойте малко и вижте дали пък няма да ви мине  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 46
Не нв го усещам постоянно даже взех да си мисля дали не си го внушавам или просто защото ми е по обложен езика да усещам от него нещо не съм сигурна ту усещам ту не ! Лоша работа увериха ме двама лекарии че е фарингит и ако не е на алергична основа явно и при мен ще да е хроничен което най много ме страска , бях чувала за една операция на фарингса и ако не мине и на нея бих се подложила ! Но определено сутрин дали от климатик се събуждам с болки после отминават !

# 32
  • Мнения: 60
Точно тази сутрешна болка е характерна за фарингита. И аз я имам, имам и постоянно стичащи се секрети и затова си мисля, че сигурно е от там. Гледам да не го мисля и да се успокоявам, пък каквото сабя покаже. Въпреки всичко всяка година си пускам контролни изследвания.

# 33
  • Мнения: 46
Ох и аз за 3 месеца 7 пъти пуснах в началото данни за бактерия после всичко в норма . Явно е хронично мисля че при хронично няма индикация в кръвта но не съм сигурна

# 34
  • Мнения: 2 352
Не изчетох всички мнения, но понеже от две години след жесток синузит съм постоянно с проблеми с носа зимата ще споделя моя опит. Всичко, което описваш, ми се случи тази зима, както и предната. Тази зима бях четири пъти на Аб. След последния се оказах отново с втрисане, ужасна задна хрема и Т 37.3. Изпих една опаковка Хюмекс грип, защото ми писна на пия Аб, и се оказах с гнойна хрема и изсушен нос. При мен помогна морска сол, поставена в чорап, загрява се до топло колкото може д се търпи и се слага на синусите - на челото и около носа. Правих го няколко дена през деня и вечер, колкото време успея да отделя. Нагрятата морска сол втечнява задната хрема. При мен започна да изтича към гърлото и само сутрин отделях птез носа. Другото, за което се сетих, беше тампон с ракия в ушите. Той също помогна за отпушване на носа и за успокоение на гърлото (което ме болеше, че и започнах да кашлям от изтичането към гърлото). Мина ми за около 4-5 дена, което беше страхотно постижение след цялата зима мъчение с Аб. Извинявм се ако постът се получи дълъг, надявам се да помогна на някого.
Допълвам се-за прочистване на носа не ползвам солен рсзтвор, защото той изпича още повече и запушва, поне при мен. Има еин спрей-Низита, освен сол, мисля че има и сода бикарбонат, което отваря лигавицата.

# 35
  • Мнения: 46
Ще пробвам с морската сол а как точно я загряваш ?

# 36
  • Мнения: 2 352
Преди я слагах в тенджерка на котлон и когато я нагрееш тя започва да пука. След като я загрееш я сипваш в кърпа и я увиваш, така че да можеш да я наложиш на синусите. Сега я сложих в чорап, завързах го и го затоплих в микровълновата, но не се нагрява достатъчно по мое мнение. На котлон се получава по добре, но се притеснявах ако сложа чорапа на котлона, че ще изгори или запали. Трябва си време, примврно в рамките на един час да нагряваш периодично и да оставяш да изстине върху синусите. И да го повториш няколко пъти през деня или няколко дена, за да успее да подейства.

# 37
  • Мнения: 46
Ох мисля да започна от утре че много ме мъчи гърлото а виждам от къде идва целия нос тече отдзаде много е зле по едно време реших че е спрял ама ... явно не

# 38
  • Мнения: 8 237
В аптеките продават компрес за топло/студено. Като пликче с гел вътре. Загряваш вода и изсипваш върху него. За 3 минути е готово. Слагаш в кърпа и топлиш. Ако се налага можеш да го ползваш и за студен компрес. Слагаш във фризера и....готово.

# 39
  • Мнения: 60
Аз също процедирам с тампони с ракия в ушите, даже някой път изтисквам капка - две в ухото и слагам тампона. Определено помага за възпалението.

# 40
  • Мнения: 46
Трябва да пробвам тъй като днес се събудих секрета от носа вече е жълт наподобяващ гной ! А гърлото е силно болезнени ще пробвам всички съвети тъй като не искам пак да се тъпча с антибиотици , а хапчетата за гърло имат само временен ефект и на сутринта е същото .

# 41
  • Мнения: 60
При гноен заден секрет правя това - 1 тубичка ксилометазолин и 1 ампула гентамицин.Смесвам ги двете и ги слагам като капки в носа не повече от 7 дни.Това УНГ ми го е изписвал.Винаги пресича секретите.Иначе станат ли гнойни - не ми мърда АБ.

# 42
  • Мнения: 2 352
Ксилометазолин при мен действа кошмарно, за мен това е най-опасно отпушващия носа спрей. Всъщност повечето спрейове за нос го съдържат, затова и не ги ползвам. Докарват ми стягане на хремата, запушване на синусите и в крайна сметка синузит. Ползвам единствено Виброцил гел, защото не изсушава толкова силно и не ми запушва носа. Знам, че всеки нос е различен, просто споделям при мен как действа.

# 43
  • Мнения: 46
Тъкмо взех да пробвам един тантум верде в комбинация с синулант нещо такова ще пробвам и с морска сол и ракия , че от гърлото и едното ухо ме заболя !! Ужас вече трети месец какво е това нещо , днес в аптеката женичката ми каза че щом има жълт секрет значи има бакерия , а на мен нищо не ми изолираха ?🤒

# 44
  • Мнения: 1 134
Трябва да пробвам тъй като днес се събудих секрета от носа вече е жълт наподобяващ гной ! А гърлото е силно болезнени ще пробвам всички съвети тъй като не искам пак да се тъпча с антибиотици , а хапчетата за гърло имат само временен ефект и на сутринта е същото .
Ако имаш секрет с различен цвят от бял или бистър е най-добре да пуснеш микробиология. Обикновено това е индикация за инфекция. И нещо от личен опит - опитай Биозин като имуностимулатор. Аз съм все болна, но с него закрепих положението.

# 45
  • Мнения: 46
Да и на мен така ми казаха , но когато пусках не се изолира нищо ... а днес сутринта ставам много жълти секрети някой от носа други стекли се към гърлото болки в ушите .... Кръвните преди 3 дена в норма аз съм с лека температура отново 37

Последна редакция: ср, 06 мар 2019, 21:06 от Ive Lyna 623129

# 46
  • Мнения: 1 134
Да и на мен така ми казаха , но когато пусках не се изолира нищо ... а днес сутринта ставам много жълти секрети някой от носа други стекли се към гърлото болки в ушите .... Кръвните преди 3 дена в норма аз съм с лека температура отново 37
Идеята е да пускаш микро в момента, в който имаш налице такъв секрет, като е много важно да ти го вземе специалист. Също така споменаваш болки в ушите - бактерията, която са ти изолирали преди(а и не само тя) причинява възпаление от фаринкса към ухото. Щом имаш и температура, най-добре не се шашкай, но търси добър УНГ и читава лаборатория. Какви кръвни изскедвания си пускала? ПКК ли?

# 47
  • Мнения: 46
Да пкк от декември до днес ! Потърсих 3 мнения на 3 ма УНГ все платено ходя издадох си парите . Чесно казано се замислих дали да не събера секрета сутрин в стерилна чашка и тъка да ида . Но незнам дали може ! Не е нормално толкова време вечер лека Т . От зината бях се закрепила малко за 2 седмици що годе ми беше добре ! Тука от 3 дена отново всичко наново ! Вече незнам тия антибиотици дето ме хакаха с тях дали изобщо лекуват нещо ! Забелязвам и моя с болки в гърлото ама той е от хората дето не стъпват на лекар . Може и само да си препредаваме нещо и да не можем да се излекуваме .

# 48
  • Мнения: 1 134
По-добре не взимай сама секрет, че може от неправилно взимане да ти излезе фалшиво стерилно изследването. Въпросът е не да търсиш частник, а да се ориентираш към някой конкретен добър, че аз като теб лекувах половин година уринарна инфекция и ми се разказа играта. Да не говорим, че вече доверие на лекари на 100% нямам, винаги като ми излезеше бактерия и си сверявах към какво е чувствителна по микробиологията и дали лекарят ми изписва съответния антибиотик. Не знам къде да те посъветвам да отидеш... В ИСУЛ уж са добри, но там един ме лекува от остър назофарингит и стигнах до бронхит с негова помощ. Как ти е СУЕ-то?

# 49
  • Мнения: 46
Суе не съм пускала само CRP което е 0,23

# 50
  • Мнения: 1 134
Вземи пусни едно СУЕ, то ти върви обикновено към ПКК и е показател за инфекции или определени заболявания. Може да е извън нормата и при бременност след 5-ти месец.

# 51
  • Мнения: 46
И аз мисля , че има някаква лека инфекцийка дето си тлее там и нещо не могат да я хванат ! Като цяло аз тука от три дни ми е по - зле ,а когато пусках изледвания бях сравнително по добре ! Мисля , че още преди 3 месеца ме объркаха там нещо и заради това още не мога да се оправя . Моя позната ми каза за някаква моноклеоза ама не ми се вярва ! 

# 52
  • Мнения: 611
Изследвай се за инфекциозна мононуклеоза или ебщайн вирус това заради гърлото, а за температурата може да си пуснеш за хламидия ако не си се изследвала.

# 53
  • Мнения: 47 981
Намери си УНГ, напиши за кой град, да ти дадат препоръки. И завлечи и гаджето. Възможно е да се заразяваш от него, да. Ако се отхвърли УНГ инфекция, вкл посочените мононуклеоза и други, иди на алерголог. Провери бъбреци за скрита инфекция.

# 54
  • Мнения: 46
От Варна съм ! А за тази моноклеоза не трябва ли да  имам промени в кръвната картина . Ходих на нефролог там няма нищо огледа и др органи на ехограф . Щитовидната леко оголемена но не е проблем тя ми е от ученически години тъка . Снимка на синуси правих преди месец там единия беше засенчен , ама от тогава незнам

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Здравейте, случайно попадам на темата, край мен имам 2 случая на хора с температура над 37 градуса, която няколко месеца периодично се поддържаше. Това не е за подценяване, проблемът е, че в България лекарите гледат на парче(всеки специалист проверява в неговата област) и няма такъв, който да те прегледа обстойно като един цялостен организъм. Първият случай край нас се оказа(след месеци какви ли не диагнози), че има проблем с едната камера на сърцето, за щастие го оперираха и е добре.
За нещастие вторият ни приятел нямаше този късмет. Обиколи безброй лекари, лекуваха го от какво ли не: артрит, включително с прием в болница. Стигна до София(от друг град беше), там решиха, че е далак и искаха да му го вадят чак. Накрая изпадна в кома и почина. Оказа се, че е имал мозъчна аневризма. Никой не се сети да провери за това, а обходи всякакви специалисти, включително и стоматолози, защото понякога и от проблим със зъб се поддържа температура. Пиша го, не за да ви плаша, дано е нещо безобидно, което да откриете, причините може да са безброй много. Пиша го, за да не спирате да търсите и дано попаднете скоро на добър лекар, който да нацели проблемът!

# 56
  • Мнения: 46
Да благодаря много , естествено че няма да оставя поне имам симптом към който да се насоча !!! Защото съм чувала за хора които не се чувстват добре имат Т и нямат кой зн какви симптоми . Аз обиколих доста лекари сега ще се фокусирам върхо ясно изразеното . Като цяло не се чувствам кой знае колко зле , но е все пак неразположение . А и моята температура рядко преминава 37 . Но все пак приемам съвети защото вече и аз не съм наясн какво що как . Помня в началото всичко почна пт гърлото те ме лекуваха с АБ за бактерия без да в доказана !!! После синусите ама след лечение на сминката се видя че не е излекувано и сега незнам !

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 00:20 от Ive Lyna 623129

# 57
  • Мнения: 1 134
Вземете наистина и двамата отидете на лекар, че явно има някакъв проблем, а ако не намирате при вас наблизо, най-добре в София да се обърнете към специалист. Че температурата си е признак за проблем - инфекция, артрит, бъбреци и т.н. Много неща може да са.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте, пиша тук защото проблема е синусите. Препоръчайте ми лекар УНГ ,  в София за дете. След възпаление на синуси, стигнахме до пункция. Мина всичко, но искам консултация със специалист за да се предпазя от следващи такива кошмарни ситуации.

# 59
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ive Lyna 623129, това с постоянно повтарящата се инфекция и пиене на АБ, може никога да не свърши. Както казах - носът да е винаги промит. Някои капки изсушават. НЕ ТРЯБВА. Аз използвам Марисол морска вода. Има я в различни вариации - с Цинк за имунитет, с Алое вера, с повишено к-во сол и т.н.  Самото шишенце впръсква по-обилно разтвора. Всеки ден по 2-3 пъти впръсквам. От американски сайт съм ползвала капки с екстракт от семки на грейпфрут - антибактериално действат. Доволна съм. За сух нос - маслени капки Колдисес. За гърлото смучи орален пробиотик. Мед, сода и джинджифил ще откъртят налепите.

Знаеш ли какво ми каза последният УНГ, при който ходих. Доцент...хо-хо-хо. Че и с връзки отидох. "Ми ти температура можеш да вдигнеш и от качване по стълби" и ми намекна, че било на психическа основа. А аз отидох с предистория на проблемите, подкрепена с изследвания преминала операция на носа. Мъка ми е за нивото на  българското здравеопазване....

# 60
  • Мнения: 2 029
Кой вид спрей Марисол е натурална морска вода, без добавки. Понеже стеримар е със слаба струя, питам за подобен, но силна струя.

# 61
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Кой вид спрей Марисол е натурална морска вода, без добавки. Понеже стеримар е със слаба струя, питам за подобен, но силна струя.
Виж тук видовете на Марисол. Имат с малко съдържание на морска сол. Тези с добавките мисля са около с 9мг сол, а имат и чист спрей с 37мг. сол. Аз карам втори спрей с цинк и съм доволна.

# 62
  • Мнения: 7
Здравейте, не се отчайвайте от продължителното неразположение, моракселата е страшно упорита! При съпруга ми ситуацията беше още по-усложнена от нощните изпотявания и се стигна дори до онколог-пулмолог, паниката беше огромна. Лечението, което му помогна бе следната комбинация: респигард имуностимулатор, гелеривойс таблетки за смучене, сандрин за гаргара, низита за носа плюс джинджифил, мед, лимон 2 пъти дневно сутрин и вечер по 1 суп.л.. Приемаше и по мое усмотрение вечер капки прополис. За антибиотика не смея да давам мнение, той пи 3 различни. Успех в лечението!

# 63
  • Мнения: 122
Тествай за Епщайн Бар и Цитомегаловирус.

# 64
  • Мнения: 2 344
До ~37,5 човешката температура се счита за нормална.

Имала съм такава температура и след дълго търсене на причината, с месеци, се оказа на психична основа. Спрете са си я мерите, ако се чувствате добре и изследванията ви са наред!

# 65
  • Мнения: 46
Вслушвам се в съветите на всички започнах с капки промивки на носа , хапване на мед , спрейче за гърло ( което между впрочем днес е значително по добре ) , вчера сложих тампончета с ракия в носа и ушите !!! Избягвам да спя на климатици ! И съм оставила термометъра настрани !!! Незнам за Т ще гледам да оправя гърлото и носа , защото все пак това е вид възпаление та да видим туковиж изчезнала Simple Smile))))

# 66
  • Мнения: 1 134
Вслушвам се в съветите на всички започнах с капки промивки на носа , хапване на мед , спрейче за гърло ( което между впрочем днес е значително по добре ) , вчера сложих тампончета с ракия в носа и ушите !!! Избягвам да спя на климатици ! И съм оставила термометъра настрани !!! Незнам за Т ще гледам да оправя гърлото и носа , защото все пак това е вид възпаление та да видим туковиж изчезнала Simple Smile))))
Само не прекалявай с тампоните с ракия в носа, да не си изгориш лигавицата. И успех в лечението, дано се оправиш бързо.

# 67
  • Мнения: 46
А за ушите ? Същото ли важи извинявам се за тъпия въпрос но наистина не съм наясно

# 68
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Проблемът с ушите идва от носа

# 69
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз съм по абсолютно същият начин-температура вече 3 месеца, просто полудявам вече. Стига ми до 37,5. Вече не знам какво да изследвам. В лаборатория Рамус ми откриха Мораксела. А в Бодимед, никаква мораксела, изолираха ми Хемофилус инфлуенце. Как става тази работа и аз не знам. Пих 17 дни антибиотик, мина време, сега пак не се чувствам добре и пак ще си правя изследвания и снимки на белия дроб.

# 70
  • Мнения: 46
Какво си обесняваш под не се чувствам добре ? Моето неразположение е само в носа малко гърлото и това е бях изгубила апетит , но това от нерви да се чудя къде и какво да пусна да изследвам ? 37 , 5 това под мишница ли е и ако е засичала ли си стойностите преди и след овулация ? Кога я дигаш вечер сутрин или я поддържаш такава ?

# 71
  • Мнения: 1 134
А за ушите ? Същото ли важи извинявам се за тъпия въпрос но наистина не съм наясно
Няма проблем, не мисля че с ушите би имала проблем по отношение на тампоните. Лично аз не съм чула, но лекари са ме предупреждавали конкретно за тампоните в носа, т.к. лигавицата там е много нежна и богато инервирана. На същия принцип капки за нос с ксилометазолин се ползват не повече от 7 дни, т.к. увреждат лигавицата на носа и започва кървене.

# 72
  • Мнения: 706
Аз бях по същия начин преди години.
Оказа се мононуклеоза. Изследвай се.

# 73
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Мононуклеозата е херпесна инфекция и остава латентна в организма. При сериозен срив на имунитета - може да се активира. Много хора са носители и са я изкарали без да подозират.

# 74
  • Мнения: 706
Това изключва авторката да я има ли?

# 75
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Това изключва авторката да я има ли?
Ако я има и е латентна...просто не е текущият причинител.

С мононуклеозата може да пусне и тест за Ебщайн Бар...

# 76
  • Мнения: 706
Разбирам.
Аз бих пуснала, понеже при мен беше същата симптоматика. Пожелавам ти скорошно оздравяване, знам че това е ужасно☹️!

# 77
  • Мнения: 2 585
А сменихте ли си термометъра? Да не би той да не отчита правилно? Лекувайте се заедно с приятеля си, много е вероятно да си прехвърляте нещо. Може би консулт с хематолог може да помогне, проверете лимфните възли. А може и да е срив на имунната система.

# 78
  • Мнения: 46
Какви са симптомите на моноклеозата ? И колко време трае това ?

# 79
  • Мнения: 11 337
Майка ми мина през това - изследват се зъби /панорамна снимка/, прави се манту, правят се проби за лаймска болест, мононуклеоза, епщайн бар, цитомегаловирус, видеозон на сърце, ревматолог, видеозон на вътрешни органи, гинеколог, мамография.

Изкара един лек грип на крак и тогава се появи тази Т, която вечер достигаше до 38,5 - 39 градуса.

След като направихме няколко врътки на всички изброени изследвания и лекари + 5 антибиотика и направиха 5 скенер и се оказа, че има възпаление на тъканта под кожата и над мускулите. Пие медрол и е добре - всички симптоми изчезнаха. Тя обаче имаше болки и в мускулите на краката.

# 80
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Какви са симптомите на моноклеозата ? И колко време трае това ?
https://www.puls.bg/illnes/issue_258/

# 81
  • Мнения: 2
Може да се въздейства на бактериална инфекция, но не с антибиотик. Много добри са резултатите, като се има в предвид, че организмите да с индивидуални особености.

# 82
  • Мнения: 46
При мен не се изолира последно нищо

# 83
  • Мнения: 2
Напоследък често срещана ситуация е доктора да намира че всичко е наред, а човек да се чувства зле и да има симтоми. Защо не опитате с тибетски добавки. Много ефективни са.

# 84
  • Мнения: 86
Здравейте , ето накратко какво се случи с мен и ако някой има към какво да ме насочи бих била благодарна ! Декември месец приятелят ми пипна някакъв вирус температура кашлица , същият ден мен ме понаболя гърлото , на следващата сутрин бях със зверски болки в гърлото . Държах се тъка около седмица само на бонбони за смучене след това започнаха зеленикави храчки и жълто зелена хрема , отидох при джипито тя ми изписа антибиотик без да ми пусне изледвания . На 4 ден видимо бях зле отидох на своя глава да пусна снимка на бял дроб урина и кръв . Там имаше индикации за бактериална инфекция това е накратко . Личната ми каза да доизпия АБ да ама изпих го и подобрение нямах . Реших да ида при друг лекар за още едно мнение той врори АБ. Изпих и него ама от началото до ден днешен съм с 37 температура . От там тръгна 3 пъти УНГ , пулмолаг , снимка на синуси ( единият бе засенчен ) посявка на гърло и нос , стерилна урина , хормони на ЩЖ , изписаха ми още един антибиотик Зинат , след него усетих леко подобрение Т намаля и две свдмици след спирането му отново задна хрема червено гърло сякаш  нещо ми дразни н гърлото , и отново 37 направо се побърквам ! Кръвни всичко в норма
здравей и аз бях същата и се оказа че е хормонален дисбаланс изписаха ми антибиотик и лекарства и вече нямам тамперетура, аз я подържах два месеца, 37-37и 2

# 85
  • Мнения: 2 585
Майка ми мина през това - изследват се зъби /панорамна снимка/, прави се манту, правят се проби за лаймска болест, мононуклеоза, епщайн бар, цитомегаловирус, видеозон на сърце, ревматолог, видеозон на вътрешни органи, гинеколог, мамография.

Изкара един лек грип на крак и тогава се появи тази Т, която вечер достигаше до 38,5 - 39 градуса.

След като направихме няколко врътки на всички изброени изследвания и лекари + 5 антибиотика и направиха 5 скенер и се оказа, че има възпаление на тъканта под кожата и над мускулите. Пие медрол и е добре - всички симптоми изчезнаха. Тя обаче имаше болки и в мускулите на краката.
На мен също ми мина тази мисъл, че може да е нещо съединителнотъканно или автоимунно, но не го написах.

# 86
  • Мнения: 706
Симптомите са ги дали вече.
При мен, след завършване на 12 клас, ей така започна температура до 37,5, болки в гърлото, имах налепи като при гнпйна ангина, после уж минаваше гърлото, след 2,3дни-отново. Изпих не знам колко антибиотика, постоянно стоях вкъщи, започнах да кашлям. Накрая ме приеха в болница, на снимка се показа в единия ми дроб някаква атипична пневпомния, правиха ми какви ли не изследвания, след 2 седмици в болницата, лекуващия ме доктор се беше хванал за главата, защото вече "пневмония" не се виждаше, ама аз Т си имах. Пусна ми излседване за цитомегаловирус (мононуклеоза) и всичко си дойде на мястото.
То няма лечение, чакаш просто да минат няколко месеца.

# 87
  • Мнения: 47 981
Напоследък бая случаи има на мононуклеоза, направо си е задължително да се изследва, но и всички изброено от Дорис, доста изчерпателен списък.
Дорис, кой лекар или болница диагностицираха това заболяване, явно е добър. Миозит някакъв или съединителнотъканна болест? Или няма наименование? Всъщност аз обикновено мисля,че автоимунно заболяване е без Т , но явно често си има такава. Много са особени автоимунните Sad

# 88
  • Мнения: 122
Още на стр.5 посъветвах да се изследва за това,не ми обърна внимание. АБ влушава мононуклеозата.

# 89
  • Мнения: 378
Здравейте , ето накратко какво се случи с мен и ако някой има към какво да ме насочи бих била благодарна ! Декември месец приятелят ми пипна някакъв вирус температура кашлица , същият ден мен ме понаболя гърлото , на следващата сутрин бях със зверски болки в гърлото . Държах се тъка около седмица само на бонбони за смучене след това започнаха зеленикави храчки и жълто зелена хрема , отидох при джипито тя ми изписа антибиотик без да ми пусне изледвания . На 4 ден видимо бях зле отидох на своя глава да пусна снимка на бял дроб урина и кръв . Там имаше индикации за бактериална инфекция това е накратко . Личната ми каза да доизпия АБ да ама изпих го и подобрение нямах . Реших да ида при друг лекар за още едно мнение той врори АБ. Изпих и него ама от началото до ден днешен съм с 37 температура . От там тръгна 3 пъти УНГ , пулмолаг , снимка на синуси ( единият бе засенчен ) посявка на гърло и нос , стерилна урина , хормони на ЩЖ , изписаха ми още един антибиотик Зинат , след него усетих леко подобрение Т намаля и две свдмици след спирането му отново задна хрема червено гърло сякаш  нещо ми дразни н гърлото , и отново 37 направо се побърквам ! Кръвни всичко в норма
Температурата по кое време на менструалният цикъл я мериш?След овулация е по-висока,защото лут.хормон е висок,той е топъл хормон.Измери си базалната тем. ректално и ако нямаш,значи нямаш повод за притеснение

# 90
  • Мнения: 46
Температурата през деня реактално ми е 37 37,2 преди менструация забелязах че завишавам малко . Сутрин и вечер ми 36,5 в късните часове или ранните тъка да се изразя е 36,2 и 3 реактално в тези часове ми е 36.5 и 6 ! За моноклеоза ще пусна тези дни ... ама чак 3 месеца не съм чувала такова нещо , но може би аз не съм запозната за това да е тъка . Това обаче което пише в сайта за моноклеозата е , че има промени в кръвната картина а аз нямам в моята , Чернодробните ми са перфектни .

Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 13:44 от Ive Lyna 623129

# 91
  • Мнения: 611
Пусни го поне да се изключи като вариант. С кръв е изследването и не е скъпо около 18лв е има го и в писанец. Как са ти левкоцитите и суе-то

# 92
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ако ще пускаш за инф.мононуклеоза - пусни 2та показателя IgM (маркер за прясна инфекция) и IgG антитела (минала инфекция).

Когато при мен се усъмниха миналата зима - накараха ме да пусна и за Ебщайн Бар.

# 93
  • Мнения: 46
Ще пусна в понеделник . Всички показатели последно ми бяха в норма ама пусках обикновенна Пкк без деференциално броене

# 94
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз съм имала бактериални инфекции и кръвната ми картина- ПКК, ДКК и CRP, винаги е излизала в норма Joy Факт...

# 95
  • Мнения: 46
Хахах смятай ужас вече незнам да ходя да пускам пак ли за бактерия ама преди 5 дни пусках .... освен да не я хващат нещо да пусна в две 😂

# 96
  • Мнения: 378
Температурата през деня реактално ми е 37 37,2 преди менструация забелязах че завишавам малко . Сутрин и вечер ми 36,5 в късните часове или ранните тъка да се изразя е 36,2 и 3 реактално в тези часове ми е 36.5 и 6 ! За моноклеоза ще пусна тези дни ... ама чак 3 месеца не съм чувала такова нещо , но може би аз не съм запозната за това да е тъка . Това обаче което пише в сайта за моноклеозата е , че има промени в кръвната картина а аз нямам в моята , Чернодробните ми са перфектни .
В такъв случай не се затормозявай.Нямаш температура!!!!Ако имаше някакъв възпялителен процес нямаше да я сваляш.Аз  така се изтормозих една гофина по лекари.Изкарала съм мононуклеоза,но чак след половин година разбрах след като си напипах лимфни възли и тръгнах по доктори.В кръвната картина не се вижда ,особенно ако ме я караш в момента,установява се с ДКК ,а на мен ми я откриха с анти телята на мононуклеозата,но те показват само че е изкарана,но не се знае кога,другото антотяло показва само ако в момента я караш.Е продължение на една година се тормозех с тазо субфебрилна температура,докато не установих,че преди овулация е ниска,а след овулация задължително над 37.Това е нормално за жените.Фоликустимулиращият формон е студен хормон,а лутеализирящият е топъл хормон.ЩОМ Я СВАЛЯШ ,ТИ МЯМА НИЩО!!!!

# 97
  • Мнения: 46
 Благодаря като цяло тука последно време не го мисля изобщо. Наблягам на имуностимулатори и пълноценна храна Simple Smile))

# 98
  • Мнения: 313
Надявам се вече си добре. Само да добавя нещо от личен опит. Случвало ми се е да имам секрети от носа и гърлото стерилни, НО от НОСОГЛЪТКАТА - с бактерии. Взима се малко неприятно, с дълга клечка с тампон през носа. За овлажняване на лигавицага съм слагала спрей Ринопантеина, супер е. Такава температура може да се поддържа при промяна в щитовидните хормони, болките в гърлото също могат да са от щит. жлеза. Желая ти здраве и спокойствие! Simple Smile

# 99
  • Мнения: 46
Бях зле гърлото ми се пооправи ... носа също температурата я усещам леко повишена но вече нямам и сила да се напрягам . Днес правих снимка бял дроб синуси всичко чисто изледвания чисти . Кръв всичко в норма .Чакам да настъпи менструация да видя дали няма да слезе по надоло Simple Smile

# 100
  • Мнения: 378
Бях зле гърлото ми се пооправи ... носа също температурата я усещам леко повишена но вече нямам и сила да се напрягам . Днес правих снимка бял дроб синуси всичко чисто изледвания чисти . Кръв всичко в норма .Чакам да настъпи менструация да видя дали няма да слезе по надоло Simple Smile
Прочети за базалната температура по време на цикъла.С идването на менструажия не е ниска спада постепенно и преди овулация е най-ниска
След овулация пяк започва да се покачва

# 101
  • Мнения: 46
Този месец ще се проследя как ми е ама виждам че преди менструация държа телесната около 36,9 37 Simple Smile

# 102
  • Мнения: 378
Този месец ще се проследя как ми е ама виждам че преди менструация държа телесната около 36,9 37 Simple Smile
Значи ти няма нищо,аз по това време даже базална ректална ми е 37,2,3

# 103
  • Мнения: 2
Преди няколко години преминах през същото нещо...бях болна със силни болки в гърлото и с температура. Наложи се да приемам антибиотик и след лечението си останах с така наречената субфебрилна температура около 37 градуса.....и аз като вас тръгнах по лекари, различни изследвания и НИЩО. Всички лекари ми казваха, че ми няма нищо, а аз се чуствах постоянно топла. Даже личната ми лекарка с насмешка ми беше казала: “По-добре топла, отколкото изстинала”....и така близо три месеца бях постоянно по лекари и изследвания, започнах да пия различни имуностимулатори (биозин, цитросепт, изопринозин) редувах ги и изведнъж всичко се оправи, все още незнам как стана, но мисля че просто трябваше да засиля имунната система. Започнах да се храня по-здравословно, приемах повече лимони, грейпфрути и тн. Според един лекар, субфебрилната температура може да се получи след недоизлекувана инфекция (в случая вируса, който съм изкарала) Съвета ми е да започнете прием на имуностимулатори, след като изследванията са ви добре...и всичко ще премине от самосебе си....просто трябва време докато се нормализира имунната система. Успех!

# 104
  • Мнения: 46
Много благодаря за съветс ще ви послушам . И аз в чудо се видях не се чувствам зле а някаква температура червено гърло гледам което явно ще си остане хронично Simple Smile ще наблегна на имуностимулаторите сега и ще държа в течение как ми повлияват Simple Smile

# 105
  • София
  • Мнения: 10 854
Баща ми преди известно време беше с подобен проблем. Лекарите не успяха да установят от какво е температурата му. Отървахме го от нея със запарка от лайка, която убива всякакви бактерии и вируси. Просто, лесно и ефикасно.

# 106
  • Мнения: 1 189
Сок от бъзак.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 07:59 от Norry

# 107
  • Мнения: 89
Спри да се изследваш! Температура имаш, то е ясно! Усещаш я!
Но лекарите няма да ти помогнат!
Аз вдигам субфебрилна темп след последната реимунизациите с БЦЖ. Всичко изследвах, в болница лежах. "Нищо" за тях, за мен хронична умора и притеснения... За психиатър ме изкараха! От притеснение било....
Много е дълго, но засега пий големи дози витамин С.
Dr  Thomas Levy не знам дали има преводи на негови книги, презентации
 Много хубав английски!
https://www.google.com/search?q=dr+thomas+levy+vitamin+c&oq= … bile&ie=UTF-8
Имаш дефицит на антиоксиданти. Това е ясно като бял ден...
Обърни внимание на чревното здраве.! След 2-3 АБ особено какво става с червата?
Не знаем! Прочети ми постовете в друго теми.
Здраве!

# 108
  • Мнения: 15
За чревното здраве използваме вкъщи течна супер храна-алое Вера гел за пиене на Форевър. Сутрин на гладно 100мл за изчистване на стомашно чревния тракт после около 30 Мин по-късно вода за прочистване на токсините от оцветители, консерванти и стабилизатори. Така през деня каквото приемам е в пъти по-усвоенои се чувстваме свежи и бодри без тежест. При нас ефекта дойде към 10тия ден.

Общи условия

Активация на акаунт