Magniflex отговаря на вашите въпроси, свързани със съня. Попитайте ни сега!

  • 56 070
  • 2 248
  •   1
Отговори
# 180
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 865
Кой матрак е подходящ за проблеми с кръста?

# 181
  • Мнения: 349
Здравейте, моето дете е на близо 5 годинки, каква възглавница е подходяща за тази възраст, по-мека или по-твърда, по-висока или по-ниска? А по отношение на възрастните, каква възглавница е подходяща за човек с изразени алергии към прах, полени, акари?

Здравейте,

за детенце на 5 годинки, бихме препоръчали да го заведете с вас в магазина и са пробва само различните модели възглавници. Така най-добре ще може да прецени какво му е удобно и ще можете да изберете правилна възглавница.

Важно е, в легнало положение възглавницата да не е нито твърде ниска, така че главата да пропада назад, нито твърде висока, така че да има неестествена чупка във врата. Също така от значение е и предпочитаната позиция за сън. За спане по гръб и по корем се препоръчва ниска възглавница с класическа форма. За спане настрани е най-подходяща възглавница с анатомична(вълнообразна) форма - този вид възглавница е специално създадена, за да обема разстоянието между рамото и ухото и дава подходяща опора на главата и врата.

При човек с алергии препоръчваме възглавница от мемори пяна, тя е материал, който не задържа прах и предотвратява появата на акари. Също така възглавниците със сваляем калъф, който е третиран с антиалергични материали, и който може да се пере в пералня.

Можете да разгледате всички модели възглавници Magniflex тук: http://---shoretner923-2IRwmfV

Поздрави,
Кристина

# 182
  • Мнения: 349
Здравейте, матраците трябва ли да се подменят през определeн брой години?

Здравейте,
матраците с дълга и доживотна гаранция са изработени от изключително качествени материали и пени, които предотвратяват деформациите и наличието на акари. Благодарение на това, няма необходимост от периодична смяна на матрака. Разбира се, технологиите се развиват бързо и, ако имате желание можете да смените вашия матрак с нов, който да има нещо повече. Simple Smile

Поздрави,
Марио

# 183
  • Мнения: 349
Какъв матрак ще препоръчате за човек с дискова херния?


Здравейте,

относно здравословно състояние като дисковата херния преди всичко ви съветваме да потърсите мнението на лекар.

Сред моделите матраци на Magniflex, подходящ за болки в областта на гърба и кръста е модел  Magnistretch. Той е с патентовано ядро от твърда и мека пяна, в която има прорези. Под естествения натиск на тялото, пластините се движат в противоположни посоки по време на сън. В течение на времето, това движение нежно разтяга гръбначния стълб и намалява напрежението върху междупрешленните дискове. По този начин кръвообращението се подобрява и дисковете се възстановяват, което може да намали болките в областта.

Поздрави,
Кристина

# 184
  • Мнения: 349
Подходяща възглавница за дете на 4г?  Колко см трябва да е височината? На колко време се сменя възглавницата?

Здравейте,
някои медици препоръчват да не се използва възглавница от раждането до 5-тата година.

Ако преценявате, че детето не се чувства удобно да спи директно на матрака, то се насочете към ниска и малка по размер възглавница.

Поздрави,
Юлия

# 185
  • Мнения: 349
В последен стадий на Бехтерев съм, със сколиоза, кифоза, лордоза.Какво е подходящо за мен?

Здравейте,

при здравословни проблеми първо потърсете специализираното мнение на лекар.

Препоръките, че е "здравословно" да се спи а твърд/мек матрак по-скоро трябва да се приемат като мит, тъй като чувството за комфорт е строго индивидуално и удобството на матрака може да се усети само чрез пробване на различни модели.

Сред моделите матраци на Magniflex, подходящ за болки в областта на гърба и кръста е модел  Magnistretch. Той е с патентовано ядро от твърда и мека пяна, в която има прорези. Под естествения натиск на тялото, пластините се движат в противоположни посоки по време на сън. В течение на времето, това движение нежно разтяга гръбначния стълб и намалява напрежението върху междупрешленните дискове. По този начин кръвообращението се подобрява и дисковете се възстановяват, което може да намали болките в областта.

Модели със средна твърдост, като Figaro също могат да предоставят балансиран комфорт - нито твърде мек, нито прекалено твърд.

Препоръчваме ви да изпробвате различни модели възглавници и матраци в комбинация, тъй като усещанията могат да са различни.

Посетете някой от партньорските ни магазини - http://---shoretner923-2Tww6aj

Поздрави,
Юлия

# 186
  • Samokov
  • Мнения: 344
Здравейте! Дъщеря ми е болна от левкемия. Много често се изпотява обилно. Освен това е необходимо матрака да се дезинфекцие редовно. Кой матрак и възглавница са подходящи за нея. 

# 187
  • Мнения: 349
Не съм прочела всички въпроси, но бих желала да знам има ли начин да разбера дали възглавницата или матракът са удобни, преди да ги закупя? Имам вече 6 несполучливи опита с възглавници и един с матрак...

Здравейте, в статията ни как да изберете матрак, ще научите как да направите правилният избор Simple Smile

Поздрави,
Криси

# 188
  • Мнения: 349
Здравейте.Много ми допадна Вашият въпросник,само че при един от въпросите"ИЗПИТВАТЕ ЛИ БОЛКА В ТЯЛОТО СУТРИН? КЪДЕ?",защо не може да се избере повече,от един възможен отговор?
И на въпроса ми:Купувала и сменяла съм доста възглавници-с мемори пяна, с латексови или с  памук,но явно не са за мен.Накрая винаги се оказват доста смачкани,след няколко месеца ползване.Каква бихте ми препоръчали?

Здравейте, много се радваме, че въпросника ви е допаднал Simple Smile

Благодарим за обратната връзка! Тя е много важна за нас и ни помага да ви бъдем още по-полезни.

Възглавниците, които са изработени от качествени материали и пени, предотвратяват деформациите и наличието на акари в продължение на години. В статията ни как да изберете матрак  в няколко стъпки ще ви помогнем да изберете и подходящата за вас възглавница.

Поздрави,
Юлия

# 189
  • Мнения: 349
Убедена съм, че освен матрака от голямо значение е и възглавницата, на която се спи. Имам лека форма на остеохондроза и за мен е много важен комфортът при спане. За съжаление не съм попаднала още на перфектната за мен възглавница.

Здравейте,
усещането за комфорт при възглавниците е много индивидуално.

Ако спите настрани за вас по-подходящи са тези с анатомична форма. Ухото ви ще прилегне към извивката и по този начин главата и врата ще са в правилна позиция по време на сън. Ако спите по гръб или по корем за вас по-подходяща е възглавница с класическа форма. Възглавниците от мемори пяна могат да бъдат меки, твърди, анатомични, високи, ниски, антиалергични, антиакарни и т.н., това позволява широка гама от продукти, които да отговорят на индивидуалните предпочитания на всеки човек.

В портфолиото на Magniflex има различни по височина, мекота, дебелина и сърцевина възглавници, можете да ги разгледате тук: https://---shoretner923-2TwpYyW и да ги изпробвате в партньорската ни мрежа. За още полезни съвети свързани със съня можете да разгледате темата ни: как да изберете матрак.

Поздрави,
Кристина

# 190
  • Мнения: 349
Здравейте! Дъщеря ми има следният проблем- каквато и възглавница да купим, вечно и в неудобна, или мека или твърда, и винаги спи само на матрака. Следователно постоянно сутрин е със схванах врат. Дали вашата възглавница би била удачен избор в случая?

Здравейте,
на каква възраст е дъщеря ви?
На 8 години

За детенце на 8 годинки, бихме препоръчали да го заведете с вас в магазина и да пробва различните модели възглавници. Така най-добре ще може да прецени, какво му е удобно и ще можете да изберете правилна. Simple Smile

Важно е, в легнало положение възглавницата да не е нито твърде ниска, така че главата да пропада назад, нито твърде висока, така че да има неестествена чупка във врата. Също така от значение е и предпочитаната позиция за сън. За спане по гръб и по корем се препоръчва ниска възглавница с класическа форма. За спане настрани е най-подходяща възглавница с анатомична (вълнообразна) форма дават възможност при спане настрани да се компенсира разстоянието между ухото и рамото, и главата и врата са в правилна и удобна позиция.

Можете да разгледате всички модели възглавници Magniflex тук: http://---shoretner923-2IRwmfV

Поздрави,
Кристина

# 191
  • Мнения: 349
Здравейте!

Каква възглавница бихте ми препоръчали по-ниска, или по-висока? Лично аз спя на висока възглавница.

Здравейте,
усещането за комфорт при възглавниците е много индивидуално.

Ако спите настрани за вас по-подходящи са тези с анатомична форма. Ухото ви ще прилегне към извивката и по този начин главата и врата ще са в правилна позиция по време на сън. Ако спите по гръб или по корем за вас по-подходяща е възглавница с класическа форма. Възглавниците от мемори пяна могат да бъдат меки, твърди, анатомични, високи, ниски, антиалергични, антиакарни и т.н., това позволява широка гама от продукти, които да отговорят на индивидуалните предпочитания на всеки човек.

В портфолиото на Magniflex има различни по височина, мекота, дебелина и сърцевина възглавници, можете да ги разгледате тук: https://---shoretner923-2TwpYyW и да ги изпробвате в партньорската ни мрежа. За още полезни съвети свързани със съня можете да разгледате темата ни: как да изберете матрак.

Поздрави,
Кристина

# 192
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
Здравейте! Сегашният ни матрак е на 10 г. - мемори пяна е. Имам чувството, че се уляга с времето. Страдам от болки в кръста и от известно време сутрин се събуждам с усещането на недоспала и с адски болки в гърба и кръста. Въпросът ми е какъв матрак да избера за този мой проблем?

# 193
  • Мнения: 683
 Здравейте! Кой пълнеж е най-подходящ при възглавниците за деца?

# 194
  • Мнения: 1 391
Каква възглавница е подходяща за проблем с врата. Не всяка ми пасва. От някои височини получавам главоболие. Дали е от това нзн. Благодаря Ви?

Общи условия

Активация на акаунт