Magniflex отговаря на вашите въпроси, свързани със съня. Попитайте ни сега!

  • 56 083
  • 2 248
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2


Днес имаме нов въпрос към вас и той е:
Когато си мислите за закупуване на матрак, мислите ли също за смяна и на възглавници?



Според мен възглавниците трябва да се сменят по-често, отколкото матрака. Те по-бързо се деформират, макар че сигурно са много малко хората, които често сменят възглавници, защото с времето възглавницата става уж удобна, но деформира ли се, може да причини повече увреждания, отколкото полезен и спокоен сън. Също и от хигиенична гледна точка е по-добре честата смяна на възглавниците.

# 646
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076


Днес имаме нов въпрос към вас и той е:
Когато си мислите за закупуване на матрак, мислите ли също за смяна и на възглавници?


Ако е време за смяна на възглавниците, бих помислила за подмяната им. Матракът ни е сравнително нов и скоро няма да го сменям, но съм в процес на търсене на възглавници. Време им е вече. Аз спя на по-ниска и мека, а мъжа ми на висока и твърда. Труден избор ми е като цяло покупката, свикнала съм си с моята, но им е време вече.

# 647
  • Мнения: 2 127
Решим ли да сменяме матрака, да сменяме и възглавниците.Макар,че напоследък през последните 2-3 год.много,много често започнахме да подновяваме възглавниците в търсене на по-удобни и практични.😴😌😴

# 648
  • Мнения: 349
Доста често сменяме възглавници. Спим на по високи и с времето някак се деформират. Не купувам скъпи по тази причина, но бих пробвала някакъв среден вариант , но да не се налага пак честа смяна. Препоръчайте ми.
дравейте,

Усещането за комфорт при възглавниците е много индивидуално. Ако спите настрани за вас по-подходящи са тези с анатомична форма. Ухото ви ще прилегне към извивката и по този начин главата и врата ще са в правилна позиция по време на сън. Ако спите по гръб или по корем за вас по-подходяща е възглавница с класическа форма. Възглавниците от мемори пяна могат да бъдат меки, твърди, анатомични, високи, ниски, антиалергични, антиакарни и т.н., това позволява широка гама от продукти, които да отговорят на индивидуалните предпочитания на всеки човек. Важно е комбинацията от матрак+възглавница да поддържа целият ви гръбначен стълб прав, а това дали е твърда, мека или средна е важно само за удобството ви.

В портфолиото на Magniflex има различни по височина, мекота, дебелина и сърцевина възглавници, можете да ги разгледате тук: https://---shoretner923-2TwpYyW и да ги изпробвате в партньорската ни мрежа. Съветваме ви да полежите поне 5 минути и когато избирате възглавница да лежите върху матрак, който се доближава максимално до усещането на вашият вкъщи. По този начин ще може най-добре да си представите какво би било усещането в действителност.

Поздрави,
Кристина

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 1 308
Много ме учудват всички тези коментари за честа смяна на възглавници. Някога пробвали ли сте такива от латекс? Те не се деформират и повярвайте ми, няма да помислите скоро за смяна.

# 650
  • Мнения: 349
Здравейте! Въпросът ми е : Каква възглавница да избера? По-мека, по-твърда, по-ниска, или по-висока? В момента кпя на средно висока, но когато спя по гръб винаги ме боли кръста. Не знам дали има връзка с възглавницата, но това ми е единственото обяснение.
Здравейте,

Усещането за комфорт при възглавниците е много индивидуално. Ако спите настрани за Вас по-подходящи са тези с анатомична форма. Ухото ще прилегне към извивката и по този начин главата и врата ще са в правилна позиция по време на сън. Ако спите по гръб или по корем за Вас по-подходяща е възглавница с класическа форма.
Възглавниците от мемори пяна могат да бъдат меки, твърди, анатомични, високи, ниски, антиалергични, антиакарни и т.н., това позволява широка гама от продукти, които да отговорят на индивидуалните предпочитания на всеки човек. Важно е комбинацията от матрак+възглавница да поддържа целият ви гръбначен стълб прав, а това дали е твърда, мека или средна е важно само за удобството Ви.

Щом при спане по гръб Ви боли кръста, вероятно възглавницата е твърде висока за Вас.



В портфолиото на Magniflex има различни по височина, мекота, дебелина и сърцевина възглавници, можете да ги разгледате тук: https://---shoretner923-2TwpYyW и да ги изпробвате в партньорската ни мрежа. Съветваме ви да полежите поне 5 минути и когато избирате възглавница да лежите върху матрак, който се доближава максимално до усещането на Вашия вкъщи. По този начин ще може най-добре да си представите какво би било усещането в действителност.

Поздрави,
Кристина

# 651
  • Мнения: 349
А можете ли да насоки коя възглавница ще е най-подходяща за матрак със следните характеристики:

двулицев, ортопедичен, ядрото е съставено от полиуретанова пяна с висока плътност (30 кг./м3), средна твърдост

Обикновено спя по гръб и обичам по-високи възглавници, имам болки във врата сутрин. Знам, че е индивидуално, но все пак искам горе-долу да знам към какво да се насоча, когато отида да изпробвам възглавници.

Здравейте,

Усещането за комфорт при възглавниците е много индивидуално. Щом спите по гръб за Вас по-подходяща е възглавница с класическа форма. Възглавниците от мемори пяна могат да бъдат меки, твърди, анатомични, високи, ниски, антиалергични, антиакарни и т.н., това позволява широка гама от продукти, които да отговорят на индивидуалните предпочитания на всеки човек. Важно е комбинацията от матрак+възглавница да поддържа целият ви гръбначен стълб прав, а това дали е твърда, мека или средна е важно само за удобството Ви.

Тази схема илюстира каква трябва да е позицията на главата при спане по гръб:


В портфолиото на Magniflex има различни по височина, мекота, дебелина и сърцевина възглавници, можете да ги разгледате тук: https://---shoretner923-2TwpYyW и да ги изпробвате в партньорската ни мрежа. Съветваме Ви да полежите поне 5 минути и когато избирате възглавница да лежите върху матрак, който се доближава максимално до усещането на Вашия вкъщи. По този начин ще може най-добре да си представите какво би било усещането в действителност.

Поздрави,
Кристина

# 652
  • Мнения: 349


Днес имаме нов въпрос към вас и той е:
Когато си мислите за закупуване на матрак, мислите ли също за смяна и на възглавници?


Ако е време за смяна на възглавниците, бих помислила за подмяната им. Матракът ни е сравнително нов и скоро няма да го сменям, но съм в процес на търсене на възглавници. Време им е вече. Аз спя на по-ниска и мека, а мъжа ми на висока и твърда. Труден избор ми е като цяло покупката, свикнала съм си с моята, но им е време вече.

Здравейте,
ако сте намерили тези форма и височина на възглавницата, които да ви носят комфортен сън, Ви съветваме да търсите подобни качества и в новите си възглавници.

В портфолиото на Magniflex има различни по височина, мекота, дебелина и сърцевина възглавници, можете да ги разгледате тук: https://---shoretner923-2TwpYyW и да ги изпробвате в партньорската ни мрежа. Съветваме Ви да полежите поне 5 минути и когато избирате възглавница да лежите върху матрак, който се доближава максимално до усещането на Вашия вкъщи. По този начин ще може най-добре да си представите какво би било усещането в действителност.

Поздрави,
Кристина

# 653
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
Много ме учудват всички тези коментари за честа смяна на възглавници. Някога пробвали ли сте такива от латекс? Те не се деформират и повярвайте ми, няма да помислите скоро за смяна.
Мъжът ми спи на латексова възглавница, няма да споменавам името на производителя. Грам не се е деформирала, знам за свойствата на латекса, затова и неговата е с малко  по-стара от моята. Но въпреки всичко  на няколко години му я сменям.

# 654
  • Мнения: 501
Да, бих сменила и възглавниците със смяната на матрака

# 655
  • Мнения: 851
Обикновено, когато купуваме матрак, купуваме и възглавници. Друг е въпросът, че възглавниците ги сменяме по-често...

# 656
  • Мнения: 2 112
Щом се сменя матрака, естествено е да се сменят и възглавниците.

# 657
  • Мнения: 37
Здравейте,
Бих искала да попитам на каква възглавница е подходящо да се спи, ако предпочиташ да спиш на ниска възглавница или без такава. Заспивам без възглавница, по корем, но по някое време през нощта лягам на нея.
Майка ми беше препоръчала тези на Магнифлекс - модел, при който едната страна е по-висока, а от другата е по-ниска.
Ще ми помогнете ли да намеря този модел.
Благодаря!

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 15:58 от RiTi7

# 658
  • Мнения: 349
Здравейте,
Бих искала да попитам на каква възглавница е подходящо да се спи, ако предпочиташ да спиш на ниска възглавница или без такава. Заспивам без възглавница, по корем, но по някое време през нощта лягам на нея.
Майка ми беше препоръчала тези на Магнифлекс - модел, при който едната страна е по-висока, а от другата е по-ниска.
Ще ми помогнете ли да намеря този модел.
Благодаря!
Здравейте,

ако спите по корем наистина е най-подходяща ниската възглавница. Допълнително можете да поставите и малка и тънка възглавница под корема, за да няма излишно изкривяване в гръбнака.

Възглавницата, на Magniflex, която споменавате е модел Classico Wave. При нея можете да избирате височина според страната на възглавницата.

Препоръчваме да изпробвате възглавницата при някой от нашите партньори, по възможност на матрак с близка твърдост до този, на който спите обичайно.
Всички магазини можете да видите тук: http://---shoretner923-2Tww6aj

Поздрави,
Юлия

# 659
  • София
  • Мнения: 9 850
Можете ли да ми препоръчате възглавница, която е най-близо до височина и свойства (потъване, мекота) до старите български с перушина? Половинката ми не може да си намери удобна възглавница. Не харесва мемоари пяна.

Общи условия

Активация на акаунт