Проблем с телефон Huawei

  • 3 003
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 377
И аз в отбора с p9 lite. Много си го харесвам, обаче ми скъса нервите. Струва ми се, че проблемите започнаха след официална актуализация няколко месеца след като го взех - оттогава два пъти беше на ремонт гаранционно и така и не се оправиха проблемите, сега пак не работи добре. Уж изгорели платки сменяха и двата пъти. Батерията ми пада рязко, понякога както си е на 50%, което ми създава много неудобства. Редовно блокира и се оправя само с изключване от бутона, което често отнема ненормално дълго време. 
След 2,5г. мъки вече мисля да го сменя, обаче не знам дали да заложа пак на Huawei - супер много ми допада като интерфейс и потребителско преживяване, обаче след всички тези проблеми просто не знам.... В същото време Самсунг са си класа - светкавично бързи, издържливи, страхотна камера.... обаче за мен са пълно дърво като меню и усещане при работа. В чуденка съм, дайте акъл.Simple Smile

PS: За сравнение MM е с вече не помня колко годишен S7 edge, купен втора употреба поне година преди моя телефон, а се държи и работи в пъти по-добре, но просто... не ми харесва...

Последна редакция: ср, 17 апр 2019, 11:50 от Saudadе

# 16
  • Мнения: 478
Да се сравняват P9 Lite с Galaxy S7 Edge не е особено коректно. Телефони в напълно различни класове.

Ако нямаш доверие на Huawei, просто не си взимай Huawei.

Погледни моделите на Nokia.

Ако толкова много ти харесва интерфейса на Huawei обаче и специфичните за Huawei модификации - единственият ти избор различен от Huawei е Xiaomi.

# 17
  • Мнения: 17 986
Аз съм със същото дърво, P9 Lite, този телефон си има фабричен дефект според мен. И моят ходи 2 пъти на ремонт, никаква разлика преди и след, освен, че ми надраха ужасно задния капак и наглеците писали, че така е приет за ремонт. Често бъгва, камерата зацепва след минути.....пълен боклук. Мъжът ми е дъщеря ми са други модели- ами...никакво проблеми нямат, бързи, супер снимки, батерията държи 2 дни. За мен проблемът е точно в този модел, не в цялата марка

# 18
  • Мнения: 1 377
Аз точно за това писах, за да разбера моделът ли е куц или по-добре да се откажа от марката като цяло.

Nokia.. са по-голямо дърво и от Samsung сякаш. А си позволих сравнение на p9 lite със S7 edge, понеже ги виждам пред себе си
и макар да имат поне година разлика като модели, класът на s7 edge си казва думата. Много по-издържлив, не забива, разликата в качеството на снимките е от земята до небето... Обаче иначе е пълна скука като преживяване.Simple Smile

Ще погледна Xiaomi, мерси.

# 19
  • Мнения: 478
P9 Lite е 3 месеца по-нов от Galaxy S7 Edge.
Просто единия беше 500лв нов, а другия беше 1400лв нов.

Въпреки, че цената няма значение след един момент и се плаща само марка, то между нисък и висок клас телефони - разликата е очевадна.

Аз лично, никога не бих препоръчал на някой да си купи нисък или среден клас телефони по редица причини. Висок клас телефон от изминалата година е много по-добро съотношение цена - качество от нисък/среден клас телефон от конкретната година.

Huawei започнаха да променят качеството си след излизането на P9 серията. Преди това си бяха просто незнайни китайски боклуци, та е нормално P9 да е леко куц.

Nokia има чист Android, както Google са го измислили. Без ненужни лъскавини, допълнителни програми, неща, които точат батерията на заден план и т.н. Може да не е толкова шарен, но определено е по-интуитивен и функционален.

На мен лично софтуера на Huawei телефоните ми е направо противен. Недоразумение до недоразумение. Бъг до бъг. Затова и съм махнал, каквото съм можал от моя Huawei P20, та вече не прилича почти на Huawei. Не мисля, че ще си купя Huawei отново обаче, освен ако ценовата им оферта не е значително по-добра от конкуренцията.

Не знам какъв бюджет е заделен, но моето предложение е да погледнеш Huawei P20 (не Lite) от миналата година. Цената му падна заради излизането на P30. Също така, както споменах преди това - Xiaomi от тази година, което ти влиза в ценовия диапазон или   Xiaomi Mi8 от миналата. Вторият е към 550-600лв.

Последна редакция: ср, 17 апр 2019, 13:47 от w00x

# 20
  • Мнения: 1 377
Много благодаря за отделеното внимание! Разбира се, и аз бих желала по-висок клас телефон, но няма как. Около 600лв. на изплащане с план на А1 ще е вероятно.

P20 изглежда добра опция, а коя Nokia си заслужава според теб? И Вероятно под Xiaomi от тази година имаш предвид Mi 8 Pro или Mi 9 , обаче те ми надвишават сериозно бюджета.
И ще търся нещо, което мога да обхвана с една ръка Simple Smile)), че като гледам излизат все по-големи модели.

# 21
  • Мнения: 478
Под Xiaomi от тази година имах предвид по-евтините модели, които ти се вписват в бюджета. Те са толкова много, че дори не ги следя вече. Mi 8 Pro е от миналата година, а Mi 9 е най-високия клас от тази.

Xiaomi Mi 8 (не про) го има за 665лв чисто нов с гаранция по разни магазини тук. Ако си го поръчаш от Китай, ще ти излезе към 550лв.

Разгледай варианти и за устройство втора ръка. Huawei P20 втора употреба ще има още 1 година гаранция.

Може да погледнеш и Honor Play, който реално си е Huawei P20, но от бюджетния бранд на Huawei, без Leica оптика на камерата и доста по-достъпна цена.

Nokia 7.1 можеби, но не мое да се сравнява с Huawei P20 про. Единия е среден клас, другия е висок.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Стига де, как нокия ще са дърво... Аз пък само на тях имам вяра, железни са. Самсунг съм имала веднъж, не смартфон де, ама толкоз кекав и с толкова ужасна камера, че чак не ми се вярва, че са започнали да правят толкова добри смартфони, след като обикновените им телефони бяха ужасни. Нокия си е Нокия за мен.

# 23
  • Мнения: 478
Nokia са само бранд от доста години вече. Първо ги купиха Microsoft, сега ги купиха друга фирма, в която има участие на бивши членове на Nokia, но не е старата Nokia.

Освен това, на мен ми се наложи да използвам една чисто нова Nokia с фенерче за няколко дни, докато телефонът ми беше в сервиз - толкова лошо преживяване с телефон съм нямал никога преди. Ужасна връзка при разговор, много лош звук, постоянно пропуснати повиквания, а той реално друго освен обаждания, СМС и фенерче - нямаше.

Та стига с тия стари лаври.

Самсунг си правят качествени устройства, просто не са по вкуса на всеки. Аз също съм в това число. Извитият екран е едно голямо неудобство за мен.

По-евтините телефони на Самсунг, различни от С серията - изобщо не ги коментирам.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 236
А, не знам за стари лаври, просто аз ползвам такъв, ММ също и нито се бъгват, нито забиват, нито им падат батериите, изобщо нищо от описаните тук проблеми. Така че вярвам на опита си, не на някакви си лаври. Както и да е.

# 25
  • Мнения: 2 600
Р9 (не лайт) не беше леко куц, ами много. Всичко, което е описала потребителката по-горе, при мен се прояви на година и половина на тел., още не беше изплатен даже. Дори Лайка камерата не можеше да стъпи на малкия пръст на Карл Цайс на Нокия. Умрях си от яд тогава. Знам, че на всеки производител може да се му случи кофти модел, дори Самсунг имаха серия самозапалващи се телефони, но пак не бих си купила повече Х. За какво да се дават 600 лв за посредствен тел., ако подобен ще струва 200 без договор на изплащане?

П.П. Нокия преди тези помияри Майкрософт си беше извънземна.

# 26
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Здравейте! Пиша тук, понеже сигурно ще се намери някой, който да ми даде акъл какво да правя. Понеже паметта на телефона ми е на изчерпване реших да сложа карта памет, за да прехвърля каквото мога на нея. Обаче забравих да изключа телефона, преди да отворя слота. В момента, в който го отворих се сетих и го затворих. Даде ми да въведа парола за сим картата и пак се включи. Телефонът работи нормално, но при опит да го изключа, не се изключва. Иначе пробвах да го рестартирам и стана, но да се изключи не ще. Почти на една година е, но не мога да си спомня дали изобщо някога съм го изключвала, или сега се появи този проблем, заради моите действия. Сега не смея да сложа картата памет, при положение, че не мога да го изключа. Моделът е P9 lite, ако има значение.
Така, както чета написаното, ми мирише на проблем с рома на телефона. Виж ей тоя клип:


Имай обаче предвид, че след тази процедура, телефона минава във вида, в който е напуснал магазина, така че преди това копирай всичко важно от него (контакти, снимки, клипове и др.) на компютъра.

Общи условия

Активация на акаунт