След ортодонтското лечение

  • 7 786
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Аз бях на 27 като ги сложих. Свикнах за няколко седмици и след втория месец вече не ги усещах изобщо! В началото ме беше страх да ям по-твърди неща, но след няколко месеца си позволявах всичко, дори и ядки Simple Smile Радвам се, че направих (и правя) това за себе си. Задължително потърсете второ и трето мнение преди да си изберете ОД. Успех, момичета!
Много благодарим! И аз съм твърдо решена и го обмислям внимателно. Надявам се да не ме боли чак толкова по време на лечението, а и да намеря добър ортодонт на разумна цена, защото първия  при който ходих ми каза около 7000 лв. Ако сте случили на ортодонт, споделяйте Simple Smile
7000 e нерелано! И на мен толкова ми казаха в една клиника, много рекламирана, наистина са добри за естетически корекции. Поразпитах и на други места, и сега съм, от една седмица, с брекети за 3600 лв, като са включени и подвижните ретейнери, за горна и долна челюст, за след лечението. За ортодонта, не мога да препоръчам, понеже съм в началото на лечението, но се надявам да си свърши работата.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 750
А колко време след свалянето на брекетите направихте избелване и по кой метод?
Правихте ли други корекции?
-корекция на венеца с лазер?
-изграждане с бондинг?

# 47
  • Мнения: 1
Здравейте, не съм си махала зъбен камък след свалянето на брекетите, но вече се налага. С постоянни ритейнъри съм, отделно вечер спя със сменяемите.. От 9м всяка вечер съм със сменяемите ритейнъри и си мисля, че от тях ми се възпаляват венците..Има   ли опасност да се разлепят докато ми чистят зъбния камък?

# 48
# 49
  • Sofia
  • Мнения: 926
Аз съм с двата вида ритейнери. И да, скоро ми се беше възпалил леко венеца - изчистихме зъбния камък и ползвах вода за уста, препоръчана от зъболекаря.

Имам изграждане с бондинг около два месеца след свалянето на брекетите, тъй като в следствие на кривите зъби и различното износване, бяха с различна форма. С това се постигна и леко избелване.

# 50
  • Мнения: 217
Здравейте,
искам да попитам тези от Вас, които имат ритейнер (постоянен) дали поддържат някаква температура.
Аз съм с ритейнер и поддържам температура 37-37.1 от много месеци и не могат да открият от къде е. Личната лекарка предполага, че може да е от него, ортодонта - не мисли така.
Дали имате някакви наблюдения?

# 51
  • Мнения: 46
Здравейте. След 2 месеца трябва да си махна алайнерите и да си избера ритейнър. Доколкото разбрах, ще го нося нощем. След махането на алайнерите обаче мисля да си направя и бондинг. Чисто хронологично как се постъпва - първо бондинг и после ритейнър ли?
Защото все пак се очаква бондингът да измени в някаква степен фронталните ми зъби. Дано ме разбрахте. Simple Smile

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Постоянен ритейнър няма ли да сложат?
При мен как стана - след махане на брекетите, ми поставиха постоянни ритейнъри. Снемаемия ритейнър го чаках 5-6 дни и през това време направих бондинг.

# 53
  • Мнения: 46
Не са ми споменавали за постоянен, поне така мисля. Мисля, че ще нося снемаем само нощем. Тоест бондингът не влияе на ритейнъра?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Не са ми споменавали за постоянен, поне така мисля. Мисля, че ще нося снемаем само нощем. Тоест бондингът не влияе на ритейнъра?

Хубаво е да имате постоянен ритейнър - не е лошо да го обсъдите с ортодонта си.
Доста бързо се разместват зъбите, ако няма такъв. Аз също носех снемаем нощем около 1,5 г., въпреки постоянните ритейнъри.

# 55
  • Мнения: 13 666
Дъщеря ми носи ретайнери вече повече от десет години и ортодонтката казва, че няма да ги сваля защото ще се размести мечтаната захапка. При нея има липса на 4 ти долен постоянен.

# 56
  • Мнения: 46
Здравейте. След 2 месеца трябва да си махна алайнерите и да си избера ритейнър. Доколкото разбрах, ще го нося нощем. След махането на алайнерите обаче мисля да си направя и бондинг. Чисто хронологично как се постъпва - първо бондинг и после ритейнър ли?
Защото все пак се очаква бондингът да измени в някаква степен фронталните ми зъби. Дано ме разбрахте. Simple Smile

След консултация със зъболекари ще си отговоря сам на въпроса.
Първо се прави бондинга и едва след това по него се изработва алайнера.

# 57
  • Мнения: 1
Наскоро свалих брекетите от долна и горна челюст. На горната челюст поставихме веднага след свалянето пластмасов ретейнер, а на долните постоянен - една метална пластинка подобна на дъга(или поне така си го обяснявам аз). Много искам да направя някаква терапия за избелване на зъбите, но след свалянето на брекетите ми станаха страшно чувствителни. Дори когато ям нещо усещам болка с някои от зъбите. Ако знаете как мога да се справя с този проблем, ще съм много благодарна да споделите Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз ги свалих преди 3 години,но помня че в началото и моите бяха много чувствителни.
След свалянето на брекетите зъбите ми доста започнаха да потъмняват,а някои да посивяват.Сивите зъби доста трудно се избелват.
С постоянни ритейнъри съм.
Все още бондинг не съм правила,понеже някои стоматолози изискват сваляне на ритейнъра,а това означава че след това е за кофата и трябва да се слага нов.

Общи условия

Активация на акаунт