Фиброаденом - да се оперираме ли ? 5-та тема

  • 101 025
  • 1 045
  •   1
Отговори
# 240
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Здравей, щом си ходила при няколко специалисти и всички са на едно мнение, по-добре ги послушай и се оперирай.Няма нищо страшно,минава много бързо, а и ще си махнеш проблема от главата и няма да се тормозиш излишно. Успех.

# 241
  • Мнения: 117
Здравейте,
на 16 години съм и ми откриха фиброаденом. Ходих при няколко специалисти и ми казаха, че съм за операция. Това се случи преди няколко месеца и все още не съм се оперирала. Мислите ли, че може да се махне само след време?
Щом няколко доктори са потвърдили, че трябва да си махне, явно е така. Не казваш повече подробности за размер и т.н. явно това е причината, така че те го мисли и го махай. Колкото по-бързо, толкова по-добре 😉

# 242
  • Мнения: 1
Здравейте. Имам фидроаденом на лявата гърда от 3-4 години, последните две май не съм го следила, все не намирам време /знам,че е безотговорно/. Усеща се на допир и понякога е болезнен, най - вече когато съм в оволация. Притеснява ме това,че от известно време кожата на гърдата ми сякаш се е сбъчкала / на 29г съм,едва ли е от старост Grinning / Та да питам, някой с не опериран фиадроаденом от толкова години, дали е нормално или по-скоро е притеснително?

# 243
  • Мнения: 961
Здравейте. Имам фидроаденом на лявата гърда от 3-4 години, последните две май не съм го следила, все не намирам време /знам,че е безотговорно/. Усеща се на допир и понякога е болезнен, най - вече когато съм в оволация. Притеснява ме това,че от известно време кожата на гърдата ми сякаш се е сбъчкала / на 29г съм,едва ли е от старост Grinning / Та да питам, някой с не опериран фиадроаденом от толкова години, дали е нормално или по-скоро е притеснително?

Не зная дали е нормално ,но за твое спокойствие отиди го проследи ... и без това ти е време .
Всичко добро .
🙏

# 244
  • Мнения: 861
Момичета по време на кърмене може ли да има фиброаденом,  киста или каквото и да е друго такова ? И ако да , това вижда ли се при преглед?

# 245
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Здравейте. Имам фидроаденом на лявата гърда от 3-4 години, последните две май не съм го следила, все не намирам време /знам,че е безотговорно/. Усеща се на допир и понякога е болезнен, най - вече когато съм в оволация. Притеснява ме това,че от известно време кожата на гърдата ми сякаш се е сбъчкала / на 29г съм,едва ли е от старост Grinning / Та да питам, някой с не опериран фиадроаденом от толкова години, дали е нормално или по-скоро е притеснително?
Промените в кожата на гърдите не са ОК. Идете на мамолог скоро!

# 246
  • ...
  • Мнения: 513
Здравейте, имам поликистоза и фиброаденоми от доста време. На 38 съм и се следя всяка година. В началото на годината единия започна да ме боли при допир по време на цикъл. Отидох на лекар разбира се и той ми каза, че е за операция. Най вероятно било доброкачедтвено, но само микроскопа можело да даде 100% сигурност. До тук добре, но си направих тест за бременност и е положителен у сега се чудя към какъв лекар да се обърна, за да ми каже какво да правя онко хирурга или гинеколога.

# 247
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Здравейте, имам поликистоза и фиброаденоми от доста време. На 38 съм и се следя всяка година. В началото на годината единия започна да ме боли при допир по време на цикъл. Отидох на лекар разбира се и той ми каза, че е за операция. Най вероятно било доброкачедтвено, но само микроскопа можело да даде 100% сигурност. До тук добре, но си направих тест за бременност и е положителен у сега се чудя към какъв лекар да се обърна, за да ми каже какво да правя онко хирурга или гинеколога.
Не го мислете сега, карайте си спокойна бременност. Нищо чудно да изчезне само след нея и след кърмене.

# 248
  • ...
  • Мнения: 513
Благодаря 🙏 дано наистина да се оправят нещата от само себе си

# 249
  • Мнения: 9 515
добре, за какъв размер се счита, че вече е голям и трябва да се махне? от година следим един при Средкова. сега е пораснал на 10мм и тя твърди, че е за махане и няма сми да се следи повече. в чуденка съм.

# 250
  • Мнения: 149
Здравейте! Не попаднах на получен фиброаденом от удар, а при мен май се получи точно така. Миналата година дъщеря ми ме удари силно с глава в лявата гърда, но по-точно към реброто горе, където са хрущялите, ако се сещате...звездички ми излезнаха от болка....и съответно от тогава ръката ми е само там...мислите са ми само там...може би за някои е познато..Та, бях ходила на мамолог и си имам фиброзна мастопатия от години и това си беше и посл път преди удара. Но след удара започнах да напипвам нещо мъничко като лещено зърно плуващо и си казах явно е кръвоизлив, който е започнал да се капсулира..отидох веднага пак на мамолог нищо, че скоро бях ходила и той нищо не видя тогава, казах му за удара, че ме боли там..той внимателно гледа с ехографа и казва виж няма нищо, само мастопатията се вижда...и така след няк месеца отивам пак, защото все ми  е там ръката...вече започвам да го усещам и по- твърдо някак си...насила му.сложих пръста там, защото то някак си е към гръдната кост повече и си мисля, че може изобщо да не е минал от там с ехографа/забравих да спомена, че почти нямам гърди, а като легна-магьосница направо,на 42г съм/. Та слагам му там пръстя и казвам ето вижте и тогава го усети и той явно и ме гледа с ехото и каза 10-11мм фиброаденом...доброкачествено да се следи на 6 мес.. махат се като станели над 2.5-3 см...но от тогава мира нямам...сега като наближи 6тия месец ходих на второ мнение при Василев, каза първо киста..после ааа не, само прилича на киста -фиброаденом е 12 мм...със сигурност е доброкачествено вика 100%...и той каза следене на 6 мес...питах го веднага може ли да ми го махне, а не да го следим, той каза, да мога..ама сега август почиваме, елате септември...е, септември дойде, момичета и аз не знам какво да правя! Т.е. при него ми се потвърди първата диагноза... та айде пак при моя да видим и при него как е след 6 мес. Каза 11 мм е не  е пораснало вика, чудесно...Казах му, че присихчески не ми понася тази мисъл за това топче в мен все го пипам и т.н. не може ли да го махна...каза ми всеки хирург веднага ще ти го махне с удоволствие, вие сте идеалния пациент, защото мн ви е страх и това е лесна операция..то вика вашето е и подкожно няма нужда някакъв специалист голям светило да търсите, всеки обикновен хирург може да ви го махне, ако толкова го мислите махнете го щом ви тормози, че и мислите били много опасни..стреса демек...каза ми, че обикн на млади жени се случва това , имал пациентки с над 20 ФА в двете гърди..вика това значи, че ако тр да ги махнем тр да и махнем и двете  гърди...един вид този доктар, който е само рентгенолог, образна диагностика не ме съветва дя го махам, а да го следя само на 6 мес и ако нараства тогава операция.... почнах да гледам тия дни в руски сайтове видеа на тази тема, там гледам за моя размер фиброаденом изобщо не агитират за махане, а точно обратното...но като почнах да чета тук в нашия форум и гледам точно противоположното мнение...и да ви кажа съвсем се обърках и ми е зле не зн какво решение да взема..да го следя или да го махам...и дали е различен и по- опасен фиброаденома, ако от удар е получен, а не от хормонален дисбаланс? Има ли някоя от вас при която е от травма? Проблемът при мен е, че няма как да не го мисля, защото все го усещам..чета има жени не ги боли,а мен си ме наболява, особено мпс като дойде...доктора вика нормално било щот е хормонално зависимо това чудо....абе...не знам кво да правя,просто не знам..дайте някъв съвет...на трети ли доктор да ходя..и ако и той каже следене...а ако и тримата са се объркали и не е ФА , а нещо лошо....че нали само хистологията е 100%...оххх....

Последна редакция: пт, 04 сеп 2020, 00:16 от Nata

# 251
  • Мнения: 149
Моят лекар каза, ако расте и е над 2.5-3 см тогава се махали, ама като влезнах тук да чета гледам масово 10 мм ги водят големи, не зн обърках се и аз вече...

# 252
  • Мнения: 1 538
Някой има ли координати на Бойко Стоименов ? Къде преглежда ? Ще съм благодарна за информация, може и на лс.

# 253
  • Мнения: 9 515
Моят лекар каза, ако расте и е над 2.5-3 см тогава се махали, ама като влезнах тук да чета гледам масово 10 мм ги водят големи, не зн обърках се и аз вече...

и аз това се чудя?
мен по-скоро ме е страх да не се окаже нещо друго и да го проспим. абе тия хора биопсии не правят ли?
кажете вие хормони изследвате ли? защото Средкова не ме насочи към изследване, а явно има връзка. освен да помоля личния да ми пусне.

# 254
  • Мнения: 149
Аз сама си пускам профилактично тат мат и т.н. бяха наред....и щитовидната гледах....не са ми назначавали лекарите....а иначе и мен точно от това ме е страх...но и от операция ме е страх...и въобще си живея в страх....

Общи условия

Активация на акаунт