Фиброаденом - да се оперираме ли ? 5-та тема

  • 99 693
  • 1 042
  •   1
Отговори
# 435
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 758
Да питам спортуващите- колко време след операцията е позволен спорта?Така и забравих да питам лекаря.

Здравей,
Аз съм с 3 разреза, 2 на дясната и 1 на лявата, като имах и в трите дренажи,  така и не разбрах масова практика ли са дренажите...
Та относно спорта и аз забравих да питам, но около седмица, след като махнаха конците се върнах към тренировки,като избягвах разтягане в ръцете Simple Smile

# 436
  • Мнения: 2 045
При мен са разорбиращи се конци. Даже не разбрах след колко време може да мокря разреза.

# 437
  • Мнения: 36
Мен ме оперираха на 09.12.20 доброкачествен фиброаденом.Но все още усещам болка незнам дали е нормално....

# 438
  • Мнения: 46
Здравейте, дами! Днес бях на контролен преглед. Фиброаденома е с размер 2,04 см (преди 6 месеца беше 1,9). Общо взето трябва да се реша да го махна, защото започвам да се замислям и за деца. Та така, искам да попитам тези от вас, които са минали вече по този път, какво да очаквам? Какви изследвания се правят преди операцията, как протича самата операция и покрива ли се от здравната каса? Благодаря ви предварително!

П.п - Аз съм от големите шубета и предпочитам да знам какво да очаквам.

# 439
  • Мнения: 36
Аз се оперирах във Враца и не съм плащала нищо.Накараха ме да подпиша документ че съм информирана че не трябва да пкащам нищо.

# 440
  • Мнения: 184
Lex... Аз също имах и расяха даже мойте бяха 2, един в едната и др в другата. И като отидох на доктор ми казаха че щом растат е хубаво да се махнат. И аз планирам бременност и док каза че задължително трябва да се премахнат,че при евентуална бременност може да пораснат и да се превърнат в злокачествени. И се подложих на операция. Платих 300 лева,общо с престоя 3 дни, но в частна клиника

# 441
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 545
Привет и от мен, миналата година януари месец се оперирах с пълна упойка, фиброаденома беше 0,7-0.13мм точно под мишницата. Всичко мина много леко, с един единствен парацетамол и няколко дни мазане с йод, на работа се върнах след 5 дни (работата ми е физическа).Бях на преглед ноември, нямаше нищо.За моя голяма изненада, миналия месец, по средата на цикъла, усетих познато пробождане и болка, на същото място,имам ново топче🥴

# 442
  • Мнения: 2 045
За съжаление и аз съм чувала, че след като се махнат се появяват на ново. Аз моето нямаше да го махна, ако нямаше  съмнение, че е раково образувание и не растеше .Между другото имам и малка миома и според моя лекар не се пипа ако не расте, защото веднага се появява нова на нейно място.

# 443
  • Германия
  • Мнения: 865
Здравейте. 2016 ми се появи доброкачествено образувание на дясната гърда. Бях на 20г. Оперираха ме, беше с размери на яйце. Болеше и нямаше как да се избегне операцията. Въпросът ми сега е, че вчера усетих, че ме боли мястото на операцията. Някой знае ли, защо след толкова години? Също така на пипане мястото, където беше образуванието ми се стори, че е много дълбоко. В смисъл, когато опипвам гърдата пръста ми потъва. И преди беше така, но сякаш не чак толкова голяма дупка. Когато кърмех нямах никакви проблеми. Не ме болеше, изтичаше повече кърма от тази с операцията.

# 444
  • Мнения: 3
Здравейте,момичета! На 19 години съм и преди седмица бях оперирана от фиброаденом на лявата гърда,но вчера усетих една буца малко по- нагоре от оперираното място. Възможно ли е да е втори фиброаденом и на някоя от вас случвало ли и се е да напипа подобна буца след операция на фиброаденом? Много съм обезпокоена

# 445
  • Мнения: 184
Не се притеснявай, това е от операцията ще го осещаш мястото твърдо. Аз се оперирах преди 2 месеца и на мен ми беше така вс едно имах топче,но докторката каза че това е от операция и с времето ще отмине.

# 446
  • Германия
  • Мнения: 865
И при мен беше като буца. Доста дълго след махането на конците беше така.

# 447
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 250
Да ако беше друг фиброаденом не може да не са го видели на ехографа.

# 448
  • Мнения: 3
Бих искала да питам ,тъй като като шевът ми е вътрешен и със саморазграждащи се конци,след колко време може да се мокри мястото и конците сами ли падат, или просто се разграждат?

# 449
  • Мнения: 67
Момичета , всеки ли фиброаденом може да бъде напипан от мамолог , защото моите открити преди това на ехограф вчера мамологът ги отрече и каза че били фиброза ?

Общи условия

Активация на акаунт