Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 270
  • 762
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 880
На мен 3-ма гинеколози ми казват да пия Логест, били супер, нищо че съм на 40... как е супер, не знам:/

# 61
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Аз пък съм със спирала, но не хормонална..Чудя се дали да не я махна и да започна противозачатъчни..Нямам други симптоми-освен зацапване един-два дни на 22 ден..,после след 7 дни пък ми идва цикъла(продължителност 7-8 дни).Което ще рече че половин месец откарва цялата работа.Въпроса е,че хем искам да видя това зацапване има ли нещо общо със спиралата или не,хем пък  не знам до колко приема на противозачатъчни таблетки на тази възраст е окей-защото ако я махна ,ще трябва да мина на тях(ако не искам изненади).
 
Скрит текст:
Родих второто си дете на 40 гд, като забременях точно така-махнах спиралата и реших един месец-два месеца да не пия  противозачатъчни, докато се регулира цикъла .Сега съм на 44гд.Но трето дете ще ми дойде малко в повече вече..Grinning
.

# 62
  • Мнения: 100
Благодаря и аз за новата тема, момичета. Отдавна не бях влизала, но през какво преминах- лошо ми става. Съветът ми е наистина да се ходи редовно на прегледи, защото сме в такава възраст, в която нещата се развиват много бързо. Не знам дали бях споменавала затова, че имам отклонения на хормоните при щитовидната Но както и да е- доктор Дилова ми беше назначила поддържаща терапия с Еутирокс. Но един ден получих обилно кървене. Веднага отидох в болницата и се прегледах при доктор Димитров. И добре, че беше той и че откри нещата навреме. Направи ми абразио и от хистологията се оказа, че имам атипична хиперплазия на ендометриума. Препоръча спешно отстраняване на матката, за да не прерасне в злокачествено образувание. Златни ръце има- направи ми хистеректомия и успя да ми запази яйчниците. Все още се отърсвам от случилото се, но искам много да благодаря за грижите, професионализма и обстановката в болницата (Свети Лазар). След едно кошмарно раждане преди години, сега ще трябва да се събера и след случилото се. Има ли такива като мен?

# 63
  • Мнения: 124
Казаха ми,че противозачатъчните са противопоказни след 35г

# 64
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
И на мен така, но вече бях на 40, когато прокървих. Но повечето жени сами си изписват противозачатъчни и затова не се знае.

# 65
  • Мнения: 507
И моята докторка така ми каза, че след 40 само в краен случай би ми предписала.

# 66
  • Miami
  • Мнения: 412
Здравейте!
Някой сблъсквал ли се е с акне по брадичката? Аз никога през живота си не съм имала пъпки, а сега от известно време ми излизат пъпки само по брадичката. Четох, че може да е хормонално акне.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 182
Хм, в коя част на брадичката е това? Аз винаги съм имала мазна кожа и пред цикъл се появява някоя и друга пъпка при мен. Но последните години лятно време ме мъчат едни болезнени подкожни пъпки в меката част отдолу на брадата (там където се появява двойната брадичка). Единия път направо като буца беше станало и боли. Сега пък имам две в близост до очите на клепачите и не мърдат вече няколко месеца - нито растат, нито завехват. Страх ме е да ги пипам на това деликатно място. Мазах ги с разни кремчета, ама не съм много сериозна.

# 68
  • Miami
  • Мнения: 412
Ами на мен пъпките се появяват под устните на брадичката, като подкожни ги усещам, но аз започвам да ги стискам. Много гадна работа, ще си обезобразя лицето, хич не мога да търпя пъпки Disappointed

# 69
  • Мнения: 858
Попадала ми е информация, че около менопаузата може да се появят изривания, аз цял живот си имах проблеми с пъпки по кожата, защото ми е мазна, сега с навлизането в менопаузата, по лицето ми изчезнаха буквално, но пак, когато е решило да дойде, ми излиза по някоя и то от неприятните. Мажа с унгвент гентамицин, докато не ми завехнат, но гентамицин НЕ се маже в близост до очите, пише си го в листовката.

# 70
  • Мнения: 100
Много често тези пъпки особено когато са като буци се дължат на хормонални причини. Проверявайте хормоните си, защото наистина имат значение за това как се чувства жената, особено когато е в менопауза.

# 71
  • Мнения: 923
И аз съм с пъпки 😁 , мажа с гентамицин и спирт....не помага. Мисля че всичките ми хормони са разбъркани, когато ги изследвам обаче винаги са в границите на нормалното....

# 72
  • Мнения: 124
Ще споделите ли при кой гинеколог ходихте за тези проблеми с цикъла?

# 73
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз ходя при Карагьозов във Вита от много години, но не знам дали за хормонални смущения не трябва да потърся друг, че той винаги на “зацапванията между циклите” казва да не им обръщам внимание. А мен много ме дразнят...

# 74
  • Мнения: 35 962
възможно ли е:
цикъл - след 2 седмици овулация - след още 2 седмици нова овулация и липсващ цикъл

пп знам, че по принцип всичко е възможно, но имам нужда да чуя малко мнения и личен опит Blush

Общи условия

Активация на акаунт