течащ нос+ваксина

  • 1 713
  • 2
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте.Днес направиха на сина ми ваксина(морбили,заушка,рубеола).Той е на 13 месеца.Проблема е ,че сутрина носа му потече 1-2пъти.Казах това на лекарката ни и тя каза,че това, че носа му е протекъл не значело че детето е болно?!и му направи ваксината.Сега обаче носа продължава да тече и незнам мога ли да му дам нещо за хрема и какви може да са последиците от ваксината.Чувала съм за доста страшни усложнения от ваксини.Моля ви ако някой знае нещо повече по въпроса да каже има ли основание за притеснение.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 006
Ами и Алекс на тази ваксина беше с те4ащ нос-нямахме проблеми.Обясниха ми,4е имунната система не е отслабена от леката настинка и затова няма да има проблем да се справи с ваксината.Не се притеснявай излишно-все пак доктора е видял детето и е преценил,4е е здраво.За хремата слагай стеримар,до 10 дена ще мине.Поздрави Grinning

# 2
По принцип е желателно детето да е напълно здраво, когато му се слага ваксина. Нашиятпедиатър много държи на това и аз също смятам, че е правилно. Но наистина няма защо да се притесняваш, щом Вашата лекарка го е видяла и е преценила, че в конкретния случай не е необходимо да се отлага ваксината. А за хремата слагай физиологичен разтвор, но ако решиш да даваш какпки най-добре обсъди с лекарката кои са най-подходящи.

Общи условия

Активация на акаунт