TSH и опити

  • 867
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 169
Здравейте,

С Хашимото съм и правя опити за забременяване. За момента безуспешни.
Този месец ще ми е втори със стимулация на овулацията, назначена от доктор в МБАЛ "Надежда".
Преди да започна опитите, изследванията ми на ТСХ беше  с показател 0,61.
Този месец ми е 0.00 - никакъв го няма и леко завишени нива на ФТ4.
Въпросът ми е към дамите, които са били с 0.00 и са правили опити за забременяване - пречеше ли и какви резултатите сте имали?
Според ендокриноложката ми - тези резулатите не пречат.
Докторът ми в болницата се очуди с тези нулеви стойности, но не ми каза да спрем стимулацията този месец.
Въпреки това аз се притеснявам и се чудя дали изобщо има смисъл с такива изследвания.

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Пиеш ли хормон? Как се чувстваш с подобни стойности?
След като родих съм имала стойности на тсх 0.03 и пестни казано имах чувството, че ще полудея- сърцебиене, нервност...

# 2
  • София
  • Мнения: 169
Пиеш ли хормон? Как се чувстваш с подобни стойности?
След като родих съм имала стойности на тсх 0.03 и пестни казано имах чувството, че ще полудея- сърцебиене, нервност...

Пия Пропицил - 3x2 на ден.
Преди това бях с Тирозол и си бях нормализирала нивата и на ТСХ и на ФТ4, но ендокриноложката ми даде Пропицил, защото били по-леки и по-добри при евентуална бременност.
Опасявам се обаче, че понеже ТСХ-то никакво ми го няма, то те ми прецакват шансовете за забременяване, тъй като откакто започнах тях да ги пия съм с такива стойности на хормона.
Сърцебиене нямам. Симптомите, които имах преди да бъда диагностицирана ги нямам. Тогава ФТ4 си спомням ми беше 4-5 пъти над нормата.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
За нулеви стойности на тсх не знам дали са приблем, но щом лекарите така казват, няма от какво да се притесняваш.
Знам за високите нива, че освеб, че възпрепятстват забременяването, са и опасни.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Консултирайте се с репродуктивен ендокринолог, който работи извън болницата. Като насоки мога да посоча д-р Емил Начев, проф. Здравко Каменов, д-р Катя Тодорова (не зная дали преглежда още в София), доц. Румен Русев.

# 5
  • София
  • Мнения: 169
Консултирайте се с репродуктивен ендокринолог, който работи извън болницата. Като насоки мога да посоча д-р Емил Начев, проф. Здравко Каменов, д-р Катя Тодорова (не зная дали преглежда още в София), доц. Румен Русев.

Благодаря за насоките. Ще го имам предвид.

# 6
  • Мнения: 308
Моето тсх е 2.58 август2018. Оттогава не съм изследвала понеже не съм в бг.  Правим опити оттогава.  В норма ли е? Ппц нямам проблеми с ЩЗ,просто пуснах ей така и лаборантките казаха нямаш проблеми:)

Общи условия

Активация на акаунт