Трябва ми консултация с психолог

  • 1 109
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Имам сериозен проблем с майка ми.На 18 г. скоро правя 19г.държи се с мен като с 10 годишна.Не ми позволява да правя свои избори.Прекалено е властна.Държи се ужасно с баба и с дядо.Родителите ми са разведени.Майка ми е маниак по чистотата,не е работила от 18 години.Държи се много грубо с мен. Пуснах тема за нея.Ето част от нея


“Здравейте,
пиша,за да реша своят проблем,защото вече е нетърпимо!
Почти съм на 19 г.,както казват хората”Мома за женене”
Семейсвото ми се състои от 3-ма човека.Дядо-майка ми-баба ми.
Родителите ми са се разделили като съм била малка и баща ми до ден днешен не се интересува от мен.
Дори пишейки тази тема дори прекъсвам на 3 пъти да пиша,заради майка ми.
Именно тази тема е за нея.
Живеем тримата заедно.Майка ми е на 42г.От 18 г.слушам как ме гледа,как се била лишавала,как дядо и баба са и виновни,че не са и казали”Дай,ние ще ти гледаме детето,ти иди намери си мъж,работи и тн” Дядо е много свестен човек,добър...ОГРОМНО ДОБРО СЪРЦЕ ИМА.Той ми е като баща.За жалост преди 1 месец научихме,че е болен от рак 2 стадии.Сега е опериран и лежи на легло.
Вкъщи вдига скандали откакто се помня.Само чисто вкъщи,не иска да си намери работа,само крещи за всяко нещо.Обида ме,че съм била като баща ми,била съм мърла,неблагодарница,гадина,простачка каква ли не ме е наричала.Имам огромен страх от нея.Приятелят и работи в чужбина и с него така се държи.Удря ме все още,посяга на баба...Ако и кажеш нещо на криво скача веднага на бой.Преди имаше малко спирка пред дядо,сега човека откакто е болен пред него ни прави на нищо.Имам приятел,но не се разбираме от доста дълго време,има момче с което се харесваме и тя не позволява да се разделя с приятелят си.А с него отдавна не се разбираме,налага ми и той психически тормоз.Майка ми не ми позволявя да работя,да излизам с приятелки.С които и да говоря не ми вярва и май само аз съм в такова положение.
Обижда баба...Нарича я малоумница,некадърница.Веднъж я бутна,защото се скараха.Когато научих новината за дядо тя не ми позволи да се разплача дори.Каза ми”Човек или се учи да лети или се дави.Престани да цивриш,не ми изпадай в депресии,че като те хвана за косата и ще оскубя.Писнахте ми всички сега и тебе да гледам.”
Не ми позволявя да замина в чужбина да поработя лятото.Дори ми прави забележки за телефона.Преди малко се прибрах от училище и тъй като вървях около 30 мин до вкъщи се изморих и след обяд седнах на дивана и започнах да пиша тук тази тема тя взеле и започна”ВЕДНАГА ОТИВАЙ ДА СИ ЧИСТИШ ОБУВКИТЕ МЪРЛО,ПИСНА МИ ОТ ТЕБЕ,КВО СИ МИ СЕДНАЛА НА ТЕЛЕФОНА ПАК,СЪЩАТА СИ КАТО БАЩА СИ,ЗАМИНАВАЙ ВЕДНАГА,ЧЕ ЩЕ ТЕ СМАЧКАМ ОТ БОЙ”и това го крещи пред дядо,а той трябва да си почива.
Попитах я защо така се държи,казах и че ще ида след малко,защо всичко трябва да е под час...А тя ми отвърна”ЧУ ЛИ КВО ТИ КАЗАХ БЕ,ЗАМИНАВАЙ ВЕДНАГА,ЩОТО ЩЕ ТЕ СМАЧКАМ” ....Маниак на тема чистота и цял ден чисти...После започва да цъка с телефона или да мисли скандали с някой от семейството.
Ако се разделя с приятелят си,тя ще ми вземе телефона,може даже да не ме пусне на екскурзията за края на годината.Чувствата ми с приятелят ми са изстинали и от двете страни,но от страх заради майка ми поддържаме контакт,за да не ме пребие.
Какво да правя?Не мога да си тръгна ей така.Дядо не е много добре и усещам,че може да се случи и най-лошото.
Как да се справя с нея?Ако не правя каквото ми казва започва да ме удря. “

Съветват ме да потърся консултация с психолог тук.Ако някой има желание-моля да ми пише на лично да разкажа повече. Благодаря!

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 16:06 от meggangelova

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,

Писах Ви на лично съобщение.

Сърдечни поздрави,
Славея Дънева - психотерапевт

Общи условия

Активация на акаунт