Времето изтече, месец МАРТ е вече - всеки чака с трепет своето човече.

  • 25 578
  • 547
  •   1
Отговори
# 195
  • Враца
  • Мнения: 1 418
Аз също не съм искала самостоятелна стая, предния път бяхме 3 в стая и беше супер. Обаче сега на бебка и сълзеше оченцето и доктора е преценил, че е конюктивит и за това и ниндържаха 5 дни и за това не настаняваха никоя мама при мен Sad бях малко изолирана.

Аз да се похваля, че днес ни изписват. Зорница е 2.650кг колкото се е и роди Simple Smile. Нямам търпение да се приберем и да гушна как и. Simple Smile

# 196
  • Мнения: 277
mety, бързо възстабовяване. Дано всичко е наред и скоро да се приберете вкъщи.

Nelegalnata2, и двамата ми сина се родиха със сълзящо дясно око. За големия ме обвиниха, че съм имала инфекция и не съм им казала, за малкия казаха, че е нормално защото водите ми бяха зелени. В последствие и на двамата се оказа запъшен слъзен канал, което е при 80 % от новородените. Само, че при малкия не се отпуши и на 6 месеце му правиха операция. Попитай педиатър за това. Правят се масажчета на оченцето, но трябва специалист да ти покаже как и всичко ще мине за няколко дни, тъй като тя е още много мъничка.

Аз вчера си поплаках доста. Акушерката ми се обади, че имам стрептококова инфекция и да започна антибиотично лечение веднага. След това ме извика да чуем бебе, което беше като подивяло. Два часа слушахме сърцето и бях на ръба да вляза за предизвикване на раждане. Накрая дивото конче реши, че се е наскачало и пулсът се нормализира. Но тази инфекция много ме притеснява. Знам, че бебо ще е в добри ръце, но все пак майчиното ми сърце се е свило. Сега се чудя да се моля да се ражда или да изчака още малко, докъто антибиотикът започне да действа No Mouth
Отделно вече ме изнервят близки и познати, та реших вече да не отговарям на обаждания и смс-и. Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 197
  • Мнения: 549
Дано всички сме с бебчетата ското по домовете си.
Аз съм сама в стая,защото отделят естествено родилите от секциото. Бебето и то не е при мен и е адска скука.
За инфекцията споко. Като се роди, ако случайно и бебчо се е заразил малко антибиотик и ще мине. Нищо страшно. Аз разбрах,че те излизат когато си наумят. Трудно можеш да ги контролираш.

# 198
  • Мнения: 1 471
Привет, момичета! 😊 с Валентин сме от вчера заедно, кърмим се, ядосва се малко като не може да захапе, но е почти постоянно на гърда. Не сме спали много нощес, нооо ще се напасваме вкъщи. Nelegalnata2 , на бебо очички също са доста гурелясали и ги помолих сега да го видят дали не е конюктивит, че нали аз бях дни преди раждането така. Изследваха го пък да видим.
Радвам се, че сте добре 😊
Stupy, да минава бързо тая инфекция и да не се притесняваш за бебчо 💐
Teia, какво стана? Така както си го описала са си контракции хубави. Имаме ли още едно мартенче? 😊💐

# 199
  • Мнения: 176
Аз също мислех, че е по-добре настанена в стая по две, но в деня на приемането бях с момиче, което заспа в 9 и до 6 сутринта не спря да хърка...но яко силно и дразнещо. Оставих телевизора цяла нощ включен и усилен и пак чувах хъркането. Цяла нощ не мигнах, а лекарката каза да се наспя добре, защото тежък ден ме чака и ще имам нужда от сили. За щастие всичко мина добре, но бях доста изморена, дори поспивах между контракциите. За късмет след раждането имаше самостоятелна свободна стая, а с мамите в столовата си говорехме.

# 200
  • Мнения: 1 469
Да се похваля и аз, 😁 моят принц се роди в понеделник. За сега сме добре. Правя опити да кърмя. Дано се получи.
Надявам се и скоро да сме си в къщи.

# 201
  • Мнения: 549
gqa, честит юнак! Да ти е много здрав!
Откриха на бебчо еширихиа коли. Ще почнат да й вливат и нови антибиотици. Кърмата ми тръгна малко. Но след два дни и аз трябва да си пусна изследване както на влагалищен секрет, така и на кърмата, за да видя дали и аз ще се лекувам или ще мога да я кърмя.

# 202
  • София
  • Мнения: 1 146
Честито на всички нови мами, живи и здрави да са бебоците.
Нашето момченце Матей се роди на 07.03 със секцио, 2600 гр. дребчо 😍, 49 см. 😍Термина ми беше 20.03, имах доста контракции и док.измести датата за секциото. В къщи сме си от 11.03, нещо не мога да се организирам и нямам време за форума 🤔.
Стискам палци за леко раждане на неродилите момичета ❤

# 203
  • Варна
  • Мнения: 725
И при мен май се почва , от 20:00 имам контракции на 10-12мин но не толкова болезнени , но все пак към 12 май ще ходя при доки да видим какво става .. 😁 Когато ти е за пръв път не знаеш какво да очакваш , ама това контакции ли са хаха луда работа ... на мен не ми се вярва , че се почва ама знае ли човек 😁

# 204
  • Мнения: 1 471
gqa, djiji, честити бебоци 💐
Симба, успех! Дано всичко мине леко 🤞🏻

# 205
  • Мнения: 287
Simba изчакай, моля те, ти си след мен Smiley
Тая вечер сглобихме кошарата и мъжа ми говори на малката да се показва вече, стига се е крила.. Предният път тъкмо я сглобихме и ей така говори на корема ми "Айде, тате, сглобих ти кошарата вече можеш да излизаш".. и същата вечер се роди малкия Smile , даже не успях да сложа чаршафите.
Сега усещам стягания и леки тъъъпи болки.. Честно ви казвам, последните дни най-ме влудяват! И все се чудя дали ще е тая вечер..

# 206
  • Мнения: 276
Честито, Djiji! Flowers Bouquet Прекрасно име сте избрали! Бъдете много здрави и щастливи!

# 207
  • Мнения: 175
Честито на всички мамита!!! Да се запиша и аз. С термин 17ти на 18ти мойто аг ме видя, кръвно 130/90 разкритие никакво,отоци ръце и крака и главоболие. На др ден ме приеха в болницата с прееклампсия. Назначиха секцио за днес, но след като мериха тоновете на бебчо, вчера в 17 легнах на масата и 17и20 се е появил малкия ми мъж-Николай 3420кг 48см...показаха ми го за мн малко, едвам го видях още бях под наркоза. Дано ми го донесат по скоро  да си го видя 😍😍😍

# 208
  • Мнения: 549
Честито на новите майки! Много да са Ви здрави дечицата!
Останаха ли още бременни 😉?
Кърмата почна да ми тръгва, но ме накараха да си направя микробиология. До като не излезе съм само на цедене. Малката кара жълтеница и пак я върнаха само на глюкоза. Мен днес ме изписват. Поне ще се прибера и подготвя на спокойствие за новия член.

# 209
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета! Честито на всички смели мами, дали живот и гушнали малките си бебчета! На тези, които са в очакване на Чудото - късмет! Heart
Ние сме добре, вчера за пръв път бяхме на консултация с малката и съм много щастлива - добре е, пораснала е за около един месец със 7 см и с 1, 500 кг. Кърмя я на поискване. Денем вече има по-дълги периоди на будуване и разучава света наоколо. Вечер заспива около 21 ч., като преди това доста продължително суче, през нощта яде в полубудно състояние два пъти и се събужда към 7ч. сутринта. Надявам се това да продължи, защото успяваме да поспим всички. Денем сме навън, ако времето позволява, много ѝ харесва и си спи непробудно по 3 часа. Започна да ака един или два пъти на ден, доста доволно количество, основно сутрин. От няколко дни спрях да давам капките за колики и сякаш ѝ е по-спокойно. Ще видим занапред. Според личната капките помагат повече за успокоение на родителите, отколкото за коликите. Wink Не съм напълно съгласна, защото с баткото Инфакол ни спасяваше, а той беше със зверски колики.
Хубав ден, дами! Бъдете здрави и благословени с малките сладкиши!  Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт