Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 42 435
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 284
Не съм в БГ. Иначе на драго сърце бих споделила  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 275
Успех!Да мине по вода!

# 32
  • Мнения: 6 284
Благодаря Simple Smile

# 33
  • Мнения: 369
Момичета,утре ми предстои хистероскопия..много съм притеснена имам 6 неуспешни опита ин витро и докторката ми предрожи да огледаме матката отвътре как е...има ли някоя дама ,която е забременяла след хистероскопия(отстраняване на сратвания ,септум или миомни възли)на обикномен видеозон не се вижда нищо .Много се притеснявам от самата процедура как се излизя от упойката бързо или...

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
От упойката се излиза за половин час. Като ме събудиха бях още на масата. Идваш в съзнание,но си все още упоена и не можеш да реагираш адекватно. Иначе си бях ок. За половин час ми се избистри главата и всичко си беше наред.

# 35
  • Мнения: 784
Упойката е като при пункция, освен ако не сложат спинална, но и там не е нещо трудно.
Аз имам едно раждане и 2 аборта и после 6 неуспешни трансфера. Уж всичко е наред и на цветната снимка и на УЗД, но след хистероскопията се отказах с полип и най-вече с двурога матка, което направо ме втрещи. Та затова е хубаво да се направи. Явно не всичко се вижда на ехограф. Успех от мен.

# 36
  • Мнения: 16 868
..има ли някоя дама ,която е забременяла след хистероскопия
Аз. На предишната страница писах.

Имах доста проблеми , които бяха причина за незабременяване след 2 аборта.

# 37
  • Мнения: 369
Благодара Ви момичетаа!Минах вече хистелоскопията и аз...имам леки болки ниско долу,но доколкото разбрах е нормално.Притесняма ме това кървене как да разбера дали е в норми или става нещо...Днес докторката ми каза ,че нормалната форма на матката била ,като триъгълник а моята от горе вместо да е право е ето така  -_- няма как да го нарисивам,затова си представето това само ,че със слята черта ,като скоба...та тя ми каза,че го била оправила,но нищо повече...след 7 дни ще ми.прави промивка с антибиотик и ще я разпитам какво представлява тома,защото днес нищо неразбрах...а на въпросът ми това може ли да е причината ми за неуспехи тя каза,че не е..!След прегреда при нея ще пиша какмо всъщност е това (може да съм порезня на нькое момиче)

# 38
  • Мнения: 6 284
Да не би да е имала предвид това .  -  Дъговидна матка – вместо изпъкнало дъното на матката е седловидно вдлъбнато. Тази аномалия няма особено клинично значение.Прочети още на: Вродени несъвършества на женските гениталии | Puls.bg - https://www.puls.bg/zachatie-c-39/vrodeni-nesvrshestva-na-zhensk … genitalii-n-20475

# 39
  • Мнения: 16 868
Седловидна/еднорога/двурога матка могат да бъдат причина за незабременяване,  както и за последващи аборти.
Трябва да имаш запис или снимки, за да ти обясни реално какво е било и какво е правила.

# 40
  • Мнения: 6 284
Зависи колко голямо е било отклонението. Понякога има съвсем лека вдлъбнатина само. Но наистина не е лоша идея да си поиска записа и да види какво е било и какво е правено. Дано само да има такъв. Peace
        Моята хистероскопия още не е насрочена. Тъкмо щях да настоявам на последния преглед да я направим, и док. каза че има нещо което не и харесва и ме вика пак във вторник. Надявам се поне във вторник да стане ясно накъде са тръгнали нещата.... Whistling

# 41
  • Мнения: 369
Благодара момичета!След,като мина прегледа ще пиша казаха ми 2 работни седмици и тогава дахси търся епикризата!

# 42
  • Мнения: 28
Здравейте. Предстои ми хистероскопия този месец. Някоя от Вас правила ли си е скоро интервенцията в "Доверие" - интерсувам се каква е цената, колко е болничният престой?

# 43
  • Мнения: 486
Като чуя  за Доверие  и косата ми се изправя.В предишната тема съм коментирала,защо.
За кой лекар говорите.Имат и свестни,не са всичките търчи- лъжи.

# 44
  • Мнения: 28
Като чуя  за Доверие  и косата ми се изправя.В предишната тема съм коментирала,защо.
За кой лекар говорите.Имат и свестни,не са всичките търчи- лъжи.

Ще си правя процедурата при д-р Делчев. Не съм попадала на вашите коментари за болницата.

Общи условия

Активация на акаунт