Избор на прахосмукачка- 3

  • 56 992
  • 757
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 671
Ммм, не си го представях така с 23ката...The_Third, благодаря за подробния и навременен отговор (днес ѝ е търгът).
Поради липсата на по-удобен "легнал" модел с моторизирана четка, се връщам към изправените  - докато някой не ме откаже и от тях Smile
Дали Котето би споделила впечатления от употребата на вертикалния Дайсън, в сравнение с "легнала" прахосмукачка? Дали изисква по-голямо усилие бутането напред-назад, например?
Оказа се, че не мога да намеря реален магазин с "изправени" Дайсъни, за да си създам представа, и не ми остава друго, освен да тормозя хората по форумите Wink

# 106
  • Мнения: X
Не изисква никакви усилия бутането или каквото и да било.
Аз в реален магазин като ги гледах изправените Дайсъни не си създадох никаква представа какво вършат, но пък се влюбих в дизайна. Joy

# 107
  • София
  • Мнения: 9 850
При мен има малко по-голямо усилие в бутането спрямо "легналата" прахосмукачка, но това е защото килимът е сложен на плочки, без противоплъзгащи подложки отдолу. Иначе е тежичка, но това е релевантно, само ако се носи прахосмукачката. Иначе е супер. Мога довечера да се опитам да направя клипче, ако кажете какво по-конкретно да снимам... Simple Smile

# 108
  • Мнения: 6 860
Не изисква никакви усилия бутането или каквото и да било.
Аз в реален магазин като ги гледах изправените Дайсъни не си създадох никаква представа какво вършат, но пък се влюбих в дизайна. Joy

Ако си се влюбила в дизайна на изправенитe защо тогава си взе V8?

# 109
# 110
  • Мнения: 671
Малко Сладко Коте, много благодаря, ама не се мъчи с клипче. Клипчета из нета се въртят бол.
По-скоро за лични впечатления от ползването питам - кое ти е по-лесно, или по-трудно, или досадно, - все неща, които не се виждат на клипче, са ценни за мен Wink Още повече от човек, дето не е живял цял живот със вертикален прахосмук. Че онез оттатък Ламанша все ги сравняват със старите си Дайсъни, което не ми е особено полезно.

Аз пък се влюбих в количествата боклук, които събира. И в това, че не си им доживотен (живота на прахосмукачката, де) абонат на филтрите.

Между другото четох една тема (не беше рекламна) в един форум, един пич разказваше и илюстрираше със снимки какво е събрал с тази прахосмукачка, след чистене предишния ден с някакво супер-трупер смукало. Събра кажи-речи нищо, с изключение на малко косми от котката и стиропорчета от разопаковането на новия Дайсън. (Със задоволство отбелязваше Kirby-то действително колко добре чисти). След което отиваше с нея у родителите си и пълнеше контейнера, все едно сливи ще му дават. Беше едно към едно с наш'та приказка, само дето се съмнявам, че я е чел.
Та съм се меракландисала. И въпросът към Котето е от типа "Ако има някой против този брак, нека говори сега...".Grinning Ако е твърде енергоемка (като нямам предвид консумация на ток, ами на сили на чистачката. Трябва и това да включат в етикета:joy:) или времеемка употребата ѝ, да търся алтернативи овреме.

# 111
  • Мнения: X
Не изисква никакви усилия бутането или каквото и да било.
Аз в реален магазин като ги гледах изправените Дайсъни не си създадох никаква представа какво вършат, но пък се влюбих в дизайна. Joy

Ако си се влюбила в дизайна на изправенитe защо тогава си взе V8?

V8 не е ли изправена?

# 112
  • Мнения: 6 860
Тя пита за нормални изправени дали се бутат лесно. Ти и отговаряш, че се бутат лесно, а всъщност причисляваш безжичните ел. метли към изправените прахосмукачки.

# 113
  • Мнения: X
Нищо не разбрах, но както и да е.

# 114
  • Мнения: 1
Здравейте дами, може ли да ми помогнете в избора на нова прахосмукачка? Спряла съм се на тези два модела.
https://zora.bg/product/bgc1ub130
https://zora.bg/product/vc-3
Коя според вас е по-добрия модел?

# 115
  • Мнения: 6 860
Нищо не разбрах, но както и да е.

Ето за такава прахосмукачка и беше въпроса дали се бута лесно.



Ти такава изправена ли си гледала и в този ли дизайн се влюби?

# 116
  • Мнения: 671
Check Please, твойта тежи 2кила и положина. Динозаврите, от които аз се вълнувам, са по 8 кила и нагоре. Изглежда примерно така:
а по време на работа, така:, т.е. част от тия 8 кила малко или много са ти в ръката. Сигурно мога и да сметна точно колко, ако знам ъгъла, или даже да се намери някъде из нета, но според мен не това е определящо. То всъщност донякъде помага да се свърши по-добре работата, и въпросът е дали си ок с тази тежест + съпротивлението на чистената повърхност, или не. С други думи,  "трудно ли се бута "Grinning

# 117
  • Мнения: 1
Момичета трябва ми мнение, иэбрала съм си две прахосмукачки но се двоумя,трябва ми главно эа килими.
https://m.emag.bg/prahosmukachka-rohnson-moshtnost-800-w-obem-na … 1c2aaa_1555999568


https://m.emag.bg/prahosmukachka-bez-torba-rowenta-700w-1-5-l-ch … f=m_smart_history

# 118
  • София
  • Мнения: 9 850
Щях да пиша впечатления, но друг вятър ме отвя Simple Smile
Nara, не се усеща тежестта, особено като й свикнеш. Отначало е доста странно, да, но после... Всъщност няма усилие по гладки повърхности или там, където е тежък килим, който стои стабилно на място. Играя с мощностите на четката, защото ако пусна високата мощност, ще събере килима Simple Smile Но пък за мокета високата мощност е чудна, издърпва де що има, но там вече доста трудно се бута/дърпа. То и обикновена прахосмукачка предполагам, че трудно ще се движи на най-висока мощност, та...
За момента не намирам досадни неща, освен оправянето на килима, но при нас е съвкупност от много фактори, най-вече плочки+куче+мебели на колелца.

# 119
  • Мнения: 671
Малко Сладко Коте, много ти благодаря за отделеното време и за споделеното!

Общи условия

Активация на акаунт