Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 151
  • 738
  •   1
Отговори
# 360
  • shumen
  • Мнения: 17 989
За ентеровирус АБ досега не са ни изписвали.Според мен АБ ще го раздриска повече.

# 361
  • Мнения: X
Антибиотик - не. Нека пази диета, да пие мн вода, чай от шипки, дренки. Вит Ц, пробиотик, може и глюкоза или прахчета за оводняване.
Нурофена е по - ефикасен от Панадола.

# 362
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 665
Абе и аз така знам, но в инфекциозното на света Ана в София водих война с една "видна инфекционистка", която наби на малката и ВЕНОЗЕН Аб за разстрайството, щото нали е след сърдечна операция - към момента бяха минали към 3 години от нея... Исках да я оскубя таз доктарица, ама в името на детето си затраях...
Даже на кардиолога ни звънях, ама не - тази жена не падна по гръб.. здраве да е. Повече да не ми се налага да влизаме там... Пу-Пу.
За перорален АБ и аз съм против. Лекарите твърде често се презастраховат.

# 363
  • Мнения: 868
Този ентеровирусът, с висока температура го пребори детето с Бисептол.На трети ден беше пушка.За разстройството много помогнаха прахчета-Тазектан.Давах и Хидрасек , но не му харасаха на вкус и ги попропуснахме.
Температурата е ужасна, защото се вдигаше много бързо.
За диетата е ясно- ориз, солети и обикновени бисквити.
Бързо излекуване на дечицата и никакви болести повече, да си пожелаем!

# 364
  • Мнения: 35 106
Моето дете продължава да не е добре Sad почна със суха кашлица. Преборихме я с инхалации. След това хрема. Отиде на преглед и след това почна да вдига температура. Трети ден вдига температура около 38.5. не в поддържа постоянно. Два дни беше адски крив и като парцал. Днес поне има настроение. Пуснахме изследвания СУЕ и CRP високи. Имам препоръка от педиатър да го следя днес и ако поддържа висока температура да го почна с Амоксиклав. Според нея не е доизлекуван..

# 365
  • shumen
  • Мнения: 17 989
Цвете мое,в болниците за почти всяко нещо изписват венозни АБ.
Пеак,следи детето и дай АБ,ако трябва.Може да е недоизлекуван,а може и нов вирус да е.

# 366
  • Мнения: 709
Здравейте, мами. Въпросът ми е свързан с боледуването и детската градина, по-точно колко време според вас е редно детето да си остане вкъщи след боледуване, когато вече е здраво? Как процедирате вие? Моето дете ходи отскоро, първа група е. Досега е отсъствал няколко пъти и винаги го оставям след като е оздравял поне няколко дни или седмица вкъщи.

# 367
  • Мнения: 540
Здравейте, мами. Въпросът ми е свързан с боледуването и детската градина, по-точно колко време според вас е редно детето да си остане вкъщи след боледуване, когато вече е здраво? Как процедирате вие? Моето дете ходи отскоро, първа група е. Досега е отсъствал няколко пъти и винаги го оставям след като е оздравял поне няколко дни или седмица вкъщи.
Колкото и да ги оставите когато има не добросъвестни родители!!които си водят или лекуват децата водейки ги в ДГ ефекта е нулев.За съжаление това е действителноста и факт.Иначе надпреварата вДГ да се покажат колко добри и любвеобвилни род.са край няма за съжаление.

# 368
  • Мнения: 35 106
Направо съм отчаяна аз. Толкова исках детето да ходи на ясла , но го пускам със свито сърце. Стоя у дома 2 седмици , за да го лекувам. Пуснах го за седмица и в петък беше с кашлица, която стигна до бактериална инфекция . Уж ходи от 15.10. а реално не знам има ли и 20 присъствени дни- реални. Защото първите два дни от болнично отсъствие ни ги пишат присъствени и ги плащаме.

# 369
  • София
  • Мнения: 11 464
Оправи си нещата в яслата да не им плащаш, когато детето отсъства. Това никъде го няма Rage
И не се отказвай. Ако го спреш сега от ясла, ще боледува често като го пуснеш на градина. Първата година ще е така. Стискаш зъби и това е. Нещата се подобряват с всяка изминала година.

# 370
  • Мнения: 11 475
Защото първите два дни от болнично отсъствие ни ги пишат присъствени и ги плащаме.
Това пък откъде накъде?! Такава проверка може да им друснете!!!! За първи път чувам подобно безобразие. Говори с директорката, ако тя не се вразуми, се отнеси и до по-горна инстанция.

В случая на PeacockLove бих дала АБ без да се замислям. Но в случая с ентеровируса - не.

# 371
  • Мнения: 35 106
Ходих да плащам таксата. Нямало как да ми приспаднат дните. Бил требвам за храна и за това си плащам като поп. С 10 лв отгоре ми е таксата за миналия месец.
Детето ми е на антибиотик тази седмица - Панцеф. В петък пак на изследвания.

# 372
  • shumen
  • Мнения: 17 989
Пеак,ако веднага се обадиш сутринта,че ще отсъства не може да е требван и то два дни.На мен се бяха опитали да ми въртят такъв номер в 4 група,но не познаха.Говорих с директорката и тя сама каза,че ако се обадя до 8,3 в деня,в който ще отсъства,не го требват.

# 373
  • Мнения: 35 106
Обаждам се в 7.20 сутринта в понеделник. Требван е за понеделник и вторник според присъствената форма.

# 374
  • Мнения: 11 475
Какво означава "требван"? В нарушение са си отвсякъде, мен такива работи ме вбесяват и бих отстоявала правото.

Общи условия

Активация на акаунт