Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 145
  • 738
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: X
А как сте с болничните от работа? Работодателите ви ок ли са с това да отсъствате често?
Предишният ми работодател не беше мн ок с болничните..

Давали ли сте Биозин кидс, имаше ли ефект?

# 316
  • Мнения: 9 483
Аз също го бях чувала това за ящните деца и боледуването и много се нервирах (не, че и сега не се), че моето е злоядо. Но като гледам и хапващите си боледуват.

Също в началото много се чудех защо моето често боледува и си е вкъщи, а другите деца са си постоянно на градина, докато не схванах, че си ги водят болни.

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 14
И моята дъщеря е така в яслата - седмица без сополи - месец със. Вече съм се примирила с тях Disappointed
Някъде бях чела статия, че за здрави деца се смятат тези които боледуват между 8-10 пъри годишно. Кажи го веднъж месечно. И това малко ме успокоява, защото при нея съм забелязала, че средно посещава яслата 4-5 седмици без прекъсванe а после седмица вкъщи.
За щастие при нея разболяванията не са тежки - сополи, гърло, понякога температура. Ако я "изпусна" - ангина.
Започнах да и давам Имунотрофина за превенция възпаляването на гърлото, респективно - ангините (по лекарско предписание, макар, че се води хранителна добавка това). За сега не мога да кажа има ли резултат, защото гърлото и пак и беше леко зачервено, според педиатърката - заради стичащият се секрет. Но, както се казва и за мое спокойствие - че правя нещо Grinning
Иначе и аз съм забелязала, че по-ящните по-малко боледуват. Естествено, не тези, които налитат само на шоколади и чипсове и всякакъв джънк, нали...

# 318
  • Мнения: 530
И нашата одисея с болестите няма край, вече е в първи клас и светлина в тунела няма...Преди 2 седмици му свърши антибиотика за ангина и днес вече е с кашлица. Вече не знам какво да му давам. От как е на училище се скъсва от болести на 1.10 започна сопол, на 8ми температура, беше вкъщи до 14ти и на 25 отново температура, до 4.11 пи антибиотик и сега кашля и това е дете на 7г. Не издържам повече...И той е от злоядите, цял ден може да не яде, че и вода не се сеща да пие в училище. Давам витамини и добавки за имунитета, ефекта за момента е нулев.

# 319
  • shumen
  • Мнения: 17 986
Сиси,проблем с болничните нямам откакто смених работата.На предната работодателя не беше ок с тях и затова и напуснах.
Суит,моето вчера ми заяви,че за тенис се обличат с тениски и шорти и така отиват на стола и оттам на тенис.Също и вода си пълнят от еко чешми,а колко е топла един господ знае.Навън ги извеждат,а той по суичер,без яке.Е,кажи ми как да не са болни.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 12:34 от danaeka

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 14
А как сте с болничните от работа? Работодателите ви ок ли са с това да отсъствате често?
Предишният ми работодател не беше мн ок с болничните..


Ние гледаме да се редуваме с баща ѝ, но пак зависи от ангажиментите ни в работата. Понякога се комбинираме едния да е с нея до обяд, а другия се прибира за следобеда.
За сега проблеми нямам за това, напротив - всички ми казват, че е така с малки деца, да не се притеснявам. Но все пак гледам да си върша работата в срок, защото не е приятно да товаря колеги.

Но, това да се водят болни децата на ясли/градини/училище за мен е престъпление. Първо твоето дете не се чувства добре и второ - завърта се един такъв магьосан кръг, че все няко е болно и заразява другите и после се разболява от тях, и после... Сещате се.

# 321
  • София
  • Мнения: 1 408
От събота и моето дете влиза в отбора на болните.Симптомите са задна хрема и редува влажна и суха кашлица.През почивните дни давах Синулан сироп и капки за нос за деца, прополис,витамини, инхалации.Днес на  обяд го водих на преглед и ЛЛ пусна ПКК и ЦРП, което излезе със стойност 7,20 мг/л.И така започва АБ.
Иначе това е резултат от

Но, това да се водят болни децата на ясли/градини/училище за мен е престъпление. Първо твоето дете не се чувства добре и второ - завърта се един такъв магьосан кръг, че все няко е болно и заразява другите и после се разболява от тях, и после... Сещате се.
Почти всички деца в детската градина кашляха, е , няма как и моето дете да не прихване.Сега ще стои вкъщи да се лекува, да пропуска от заниманията,да стани от другарчетата си, и най-накрая ще се размине с поканите за два РД този месец.
Оплаках се....

# 322
  • Мнения: 358
Аз съм отчаяна вече. Две седмици дъщеря ми беше болна и смени два антиобиотика. Една седмица беше на градина. После пак две седмици със сополи и кашлица вкъщи. Четири дена беше на градина и днес сутринта пак с хрема и кашлица. Вече нервите ми не издържат. Каква е тая задна хрема, какво е това чудо 😩
Някой открил ли е някоя “бабина” рецепта за задна хрема, която да помага? Малката е на три години да кажа.

# 323
  • Мнения: 498
На своя глава пуснах носен и гърлен секрет, след почти месец със задна хрема. Изолираха се стафилококи и гъбички в устата. Направо ми дойдоха като гръм от ясно небе тия гъби. Изобщо не ги очаквах. Нямаше и никакви симптоми. Та мисълта ми е, че за всичко си има причина. Пуснете секрет.

# 324
  • Мнения: 35 106
Аз пуснах секрет на базата на който му изписаха антибиотик

# 325
  • Мнения: 498
Peacock, какво изолираха в носа и какво му изписаха? На моето дете му изписаха антибиотични капки само.

# 326
  • Мнения: 358
И за двете боледувания преди това пускахме секрет, нищо не се откри. Втория път хремата я държа обилна 12 дена 😩
Пак ще пускам в понеделник, какво да правя вече не знам.

# 327
  • Мнения: 35 106
Мораксела катаралис от носен секрет
Фенистил, Сумамед форте и Флоксал

# 328
  • Мнения: 1 600
Ако няма оплаквания и изразени симптоми не всеки унг изписва антибиотик.

# 329
  • Мнения: 11 475
За съжаление тези бактерии неизменно виреят в яслите и градините. Т.е. сега пускате секрет, изолират се, действа се по антибиограма и детето пие лекарство, изтрепвате ги, но два дни след връщането в детско заведение ги прихваща отново. Порочен, затворен кръг. На Запад е и още по-зле.

Общи условия

Активация на акаунт