Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 286
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 41
Включвам се и аз в темата със секретите. От 2 месеца сме полу-болни, полу-здрави и аз и малката. Не е ходила на детска от 9 октомври. Миналата седмица в сряда стана със запушен нос. Пуснахме гърлен и носен секрет и в носа има стафилококи.
УНГ-то изписа антибиотични капки по антибиограмата за 10 дни. Има малко секрет, който се стича назад. Вече ми писна, 2 месеца само лекуваме нещо. Дано сега ако успеем да ги изчистим се задържи малко здрава. Въпреки, че пусна ли я на детска е ясно продължението на историята ни.

# 331
  • Мнения: 35 109
Пуснах го на ясла със свито сърце... Здрав е, изчистих хрема и кашлица, но просто не знам там топло ли е, течение ли става, болни ли ги водят...

# 332
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Здравейте, не е точно по темата, ама съм супер притеснена. Детето ми е на 3 г и 3 м, винаги е била злояда ядеше 5-6 неща, но поне ги ядеше. От три дни освен мляко и сок вс плюе, което вкуси, дори нещакоито обичаше. Ходихме на лекар, пусна кръвни изследвания, вс е в референтни граници. Видимо е добре, но аз ще полудея от притеснение. Чувала съм за деца карали само на мляко до 4 г, но не ми е ок това, дайте съвети за повишаване на апетита.

# 333
  • Мнения: 1 601
Здравейте, не е точно по темата, ама съм супер притеснена. Детето ми е на 3 г и 3 м, винаги е била злояда ядеше 5-6 неща, но поне ги ядеше. От три дни освен мляко и сок вс плюе, което вкуси, дори нещакоито обичаше. Ходихме на лекар, пусна кръвни изследвания, вс е в референтни граници. Видимо е добре, но аз ще полудея от притеснение. Чувала съм за деца карали само на мляко до 4 г, но не ми е ок това, дайте съвети за повишаване на апетита.
Има разни сиропи за повишаване на апетита, би трябвало лекаря да Ви препоръча най-подходящото за вашия случай. Следете да приема достатъчно течности детето. В случай на разни вируси децата ми са отказвали храна, в такива дни гледам да пробутам букча сирене и хапка филия пълнозърнеста с някакво сладко. Има специални прахчета против обезводняване, които ще набявят на организма необходимите соли.

# 334
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Тя мляко и сок пие, така че едва ли ще се обезводни, притеснява ме отказа от храна тотално. Пие саностол

# 335
  • Мнения: 499
Купете ребено масло. Апетон. Нещо от този сорт.

# 336
  • Мнения: 540
Пуснах го на ясла със свито сърце... Здрав е, изчистих хрема и кашлица, но просто не знам там топло ли е, течение ли става, болни ли ги водят...

Определен кръг деца се водят системно болни лекуват се в движение .Съвестните родители се броят на пръсти!!За съжалени ЛЛ са безкруполни раздават изв.бележки без проблем като бонбони.Ето тази практика  докато не се спре няма да се променат нещата!Студ в ДГ няма! има жега до спукване деца облечени все едно са на Витоша а за пижами като че ще спят на северния ролюс🤣🤣🤣
Нормално е да се отваря и проветрява по изисквания задължително отворен прозорец.Останалото зависи от нас родители няма ли съвест нищо няма да се промени.

# 337
  • shumen
  • Мнения: 18 008
За апетит съм давала апетон.Ефект не знам долколко имаше,но детето прояде.

# 338
  • София
  • Мнения: 7 277
Не мисля, че ЛЛ са чак толкова безотговорни. По скоро има хора, които сутрин дават Нурофена и водят детето в градината без въобще да минават през лекаря.

# 339
  • Мнения: 540
Не мисля, че ЛЛ са чак толкова безотговорни. По скоро има хора, които сутрин дават Нурофена и водят детето в градината без въобще да минават през лекаря.

Нека да не се залъгваме. малко са съвестните доктори.А това с нурофена без коментар бележки преправени дати за да не се дават пари за друга и още 1000 такива шмекерии.Жалко за съвестните родите ли и дечицата им.Безотгорните надделяват простотията също!!Иначе всички се пишат идеалните родители а с по едно дете не могат да се оправят.ДГ се превърнаха на санаториуми и приюти за бездомни деца там да ги обгрижат там да ги научат на всичко.Е хубавото е че макар и малко все пак  има и отгворни отговорни хора😊

# 340
  • София
  • Мнения: 11 482
Има и отговорни хора, да, но децата им боледуват благодарение на тези, другите, с фалшиви бележки, нурофен преди градина, и т.н

# 341
  • Мнения: 82
Здравейте. Имам дъщеря на 2 години и започна от днес бистър сопол и няколко прокашляния през ноща. Как да стопирам предстоящата болест. Засега пръскам стеримар и вит ц ще започна по 1ампула.
/ Аз съм с хрема от понеделник и вероятно се е заразила от мен/
Мерси предварително момичета за идеите.

# 342
  • Мнения: 35 109
Аз се доверих на Виброцил за носа и инхалации с Проспан за кашлицата

# 343
  • Мнения: 11 477
Авирон сироп.

# 344
  • Мнения: 82
Мерси. А виброцила на капки ли. Аз преди ползвах гел но го спряха от производство. Сега видях че има и спрей но е за деца над 6г.

Общи условия

Активация на акаунт