Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 189
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 408
Можете ли да ме насочите към лекар-детски пулмолог за консултация в кабинет в Детската пулмология в София.Имам направление.
Педиатъра определи диагнозата обострен бронхит, но чува едностранно леко свирукане в десен бял дроб и насочи за такава консултация.
Ще съм ви благодарна и за всяко мнение по въпроса.Благодаря.

# 406
  • Мнения: 240
Здравейте!  Има ли вирус с повръщане в момента и ако има,  как протича?

# 407
  • Sofiq
  • Мнения: 58
Здравейте и аз да се запиша в групата. Имам 2момчета  големият много здрав и рядко боледува сериозно, докато малкият, който е на 1,6г не се спира. При него може би оказва влияние и това че се роди недоносен. Всяко боледуване е с усложнение то не бяха бронхиолити, ларингити, бактерии направо е чудо с него. За тази 1,6г е изпил вече 9 АБ. Имам чувството, че ще го натровим вече с тези АБ. От 3м се борим с сополи които не спират, като на 3 пъти имаше кръв в тях. По препоръка на майка ми която е пулмолог пуснах носен и гърлен секрет и чакам резултати. Вече не знам какво да го правя. Давам имуностимулант но резултат никакъв

# 408
  • Мнения: 41
Можете ли да ме насочите към лекар-детски пулмолог за консултация в кабинет в Детската пулмология в София.Имам направление.
Педиатъра определи диагнозата обострен бронхит, но чува едностранно леко свирукане в десен бял дроб и насочи за такава консултация.
Ще съм ви благодарна и за всяко мнение по въпроса.Благодаря.
Търсете доктор Милева. Преглежда сутрин до към 12 часа в детска пулмология на Александровска. Не знам кои дни точно. 2 пъти сме ходили при нея. Доволна съм.
Трябва да отидете на място и да проверите.
Дъщеря ми от средата на октомври за 3 път е със същата диагноза. В четвъртък не открих д-р Милева и я заведох в 1ДКК при пулмолог и също останах доволна от прегледа и отнашението. Но там е платено.

# 409
  • София
  • Мнения: 1 408
shu6ka,благодаря.

Здравейте и аз да се запиша в групата. Имам 2момчета  големият много здрав и рядко боледува сериозно, докато малкият, който е на 1,6г не се спира. При него може би оказва влияние и това че се роди недоносен. Всяко боледуване е с усложнение то не бяха бронхиолити, ларингити, бактерии направо е чудо с него. За тази 1,6г е изпил вече 9 АБ. Имам чувството, че ще го натровим вече с тези АБ. От 3м се борим с сополи които не спират, като на 3 пъти имаше кръв в тях. По препоръка на майка ми която е пулмолог пуснах носен и гърлен секрет и чакам резултати. Вече не знам какво да го правя. Давам имуностимулант но резултат никакъв
Замисляли ли сте за трета сливица, въпреки че тя основно се активира между 3-5 год.?Или е нещо на алергична основа

# 410
  • shumen
  • Мнения: 17 994
При моето третата сливица се появи на 4 години.

# 411
  • Sofiq
  • Мнения: 58
Не съм се замисляла а и никой нищо не е споменавал за трета сливица. Имат съмнения че е има алергии но тестове сега не можело да правим защото бил много малък и щял да излезе към всичко алергичен

# 412
  • Мнения: 445
Здравейте!  Има ли вирус с повръщане в момента и ако има,  как протича?
Има. Повръщане в комбинация с температура и/или диария. За 2-3 дни минава.

# 413
  • Мнения: 332
Здравейте, малката (на 2,6 год)  е с вирус кашлица и задна хрема. Водихме я онзи ден на преглед, но все пак се интересувам сега  по празниците, ако нещо ме притесни във физическото й състояние къде мога да я заведа на преглед. (за София). Има една прекарана пневмония и при всеки вирус съм все под напрежение.
Весело посрещане на празниците и много здраве и добрини.

# 414
  • Мнения: 498
Този вирус и нас ни повтори след коледното тържество. Тъкмо се беше закрепил няколко седмици. Госпожите с презумпцията, че толкова време са ги учили на песнички и танци, поне за тържеството да ги заведат..... И това го чувам от много познати. Явно е практика.

# 415
  • Мнения: 2 306
Моето изкара 2 седмици вкъщи с бронхоспазъм, стигна до медрол. Уж се беше оправила и в събота пак температура и сополи. Три дни беше горе-долу ОК и тази сутрин пак 40 градуса+че цяла нощ кашля. Сигурно пак ще е на АБ, а преди няма и 2 седмици пи. Писна ми вече. Мрън...

# 416
  • Мнения: 445
Здравейте, малката (на 2,6 год)  е с вирус кашлица и задна хрема. Водихме я онзи ден на преглед, но все пак се интересувам сега  по празниците, ако нещо ме притесни във физическото й състояние къде мога да я заведа на преглед. (за София). Има една прекарана пневмония и при всеки вирус съм все под напрежение.
Весело посрещане на празниците и много здраве и добрини.
- Болница “Здравето” в Овча Купел. Обаче обикновено не работят между Коледа и Нова година. Обадете се предварително да проверите.
- Поликлиника България (1 ДКЦ на бул. България)

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 15:03 от puhelin

# 417
  • Мнения: 35 107
Този вирус и нас ни повтори след коледното тържество. Тъкмо се беше закрепил няколко седмици. Госпожите с презумпцията, че толкова време са ги учили на песнички и танци, поне за тържеството да ги заведат..... И това го чувам от много познати. Явно е практика.
Същото се случи и в нашата ясла. Всички си доведоха болните деца и после половината група се тръшна . Бяхме на опашка в лабораторията за гърлен и носен секрет..

# 418
  • shumen
  • Мнения: 17 994
Това с воденето на болни деца е практика на всякъде.
Моя в Петък го взех от училище с хрема и кашлица,а го заведох здрав.Добре,че бяха до обяд,че го заведох при педи.Гърло леко зачервено,гърди чисти,но хрема си има.Изписа му Геломиртол,Изопринозин 3 пъти по 1 и Невен и Прополис да му пръскам 3-4 пъти и в Петък на контролен.

# 419
  • София
  • Мнения: 1 408
Здравейте, малката (на 2,6 год)  е с вирус кашлица и задна хрема. Водихме я онзи ден на преглед, но все пак се интересувам сега  по празниците, ако нещо ме притесни във физическото й състояние къде мога да я заведа на преглед. (за София). Има една прекарана пневмония и при всеки вирус съм все под напрежение.
Весело посрещане на празниците и много здраве и добрини.
Кашлицата се причинява от задната хрема.Носа трябва да се промива и издухва.Кашлицата се повлиява добре от инхалации.Спазвайте предписанията на педиатъра засега.Във вашата поликлиника има дежурен лекар, който може да прегледа детето, ако прецените че е много наложително.Иначе без направление, всяко посещение в спешен кабинет в която и да е болница е платено.

Общи условия

Активация на акаунт